5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Aşiri alinganlik

Karar Dönemi

Standart Aşiri alinganlik

Arkadaslar biri bana girgirina bi hakaret etse, imali imali alcaltici bi bakis atsa vehayut kotu niyetli demedigini bildigim halde, aliniyorum kafamda buyutup sorun haline getiriyorum uykularim kacior herseyden soguyorum, siri strese giriyorum boyle olan var mi aranizda bu durumu yeneniniz var mi.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

David Burns iyi hissetmek kitabını okuyabilirsin. Temelinde bilişsel terapinin olduğu egzersizler var faydasını görürsün. Okb ,depresyona,özgüvene iyi geldiği anlatılmış.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi

bende senin gibiyim bnde çok alıngan biriyim...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi

Bende alınganlık öfke yapıyor. İlaçlarla baskılıyorum.
    İlaçlar olmasa çok kavgacı olurum.

dreamer8
    Guest

Alıntı asukacs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar biri bana girgirina bi hakaret etse, imali imali alcaltici bi bakis atsa vehayut kotu niyetli demedigini bildigim halde, aliniyorum kafamda buyutup sorun haline getiriyorum uykularim kacior herseyden soguyorum, siri strese giriyorum boyle olan var mi aranizda bu durumu yeneniniz var mi.
    alesef bu durumun senden ve ailenden başka kimseye zararı olmayacaktır. Sen de haklısın, şikayetçisin zaten, elinde değil, kurtulmak istiyorsun. Öz değer eksikliğinden dolayı beş para etmez insanların, bazen farkında bile olmadan yaptıkları ucuz hareketler bile seni yaralıyor. Zor bir durum. Kendine değer vermeyi öğrenmelisin ama nasıl bilemiyorum.