4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Hikayemin başlangıcı..

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Hikayemin başlangıcı..

Sanırım bütün insanlar bir tükenmişlik noktasıyla karşılaşıyor hayatında. Bir kez de olsa. Başaramayacağınızı düşündüğünüz ya da çıkmaza girdiğiniz bir nokta. Bazıları o noktada asılı kalıyor bazıları ise kozasından çıkıp bir kelebeğe dönüşüyor. Eğer sizinde hayatınız bir kozadan ibaret sanıyorsanız, kelebek olmaktan umudunuzu kaybetmişsiniz demektir. Kendinizi çıkmazda hissettiğinizde şunu düşünün. Zor hayatlar, özel insanlar yetiştirir.
    why so serious

dreamer8
    Guest

Mükemmel bir yazı olmuş, çok çok güzel, ellerine sağlık, tam bir reçete. Aşağı yukarı herkes az ya da çok sıkıntılarla sınanıyor. Senin de söylediğin gibi kimi kabuğuna çekilirken, kimi de pes etmiyor ve kozasından çıkarak daha dolu, daha sağlam biri haline geliyor. Kesinlikle çok doğru bir söz---Zor hayatlar özel insanlar yetiştirir. Bir gün çektiğim sıkıntılara teşekkür edeceğim hiç aklıma gelmezdi...Fakat şunu da unutmamak lazım ki, bazı arkadaşların gerçekten sorunlarını yzarak, okuyarak, düşünerek ya da kendi başlarına aşması imkansız bir hale gelmiş artık. Hastane, doktor, ilaç desteği ile bir noktaya kadar düzeltilebilir belki durumları. Çünkü edilgen, pasif, pısırık, iradesiz bir insanın sorunlarla başetmesi, yeni yöntemler üretmesi, kontrolü kaybetmemesi çok zor. Biraz da hırs ve azim gerekli.

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Milletimin iyi insan vasfından hiç bir zaman şüphe etmedim. Milletime güvenmem gerektiğinde onlara güvendim. Adını bilmediğim, yüzünü görmediğim, Ömrüm boyunca hiç tanımadığım - tanımayacağım insanların doğru olanı yapacağına olan güvenimi yitirmedim. İstanbulda yaşıyorum. Her gün yeni insanlarla tanışıyorum. Karşılaşıyorum ve iletişim kuruyorum. Genel kanaatim şudur ki Türk milletinin özündeki iyiliği, insaniyeti, yardımseverliği diğer milletlerle kıyas yapamazsınız. Bizim özümüzdeki iyilik, kültürümüzün, inancımızın ve damarlarımızdaki akan kanın bize bir hediyesidir, mirasıdır.

Bu yazıyı okuyan herkese, içindeki iyilikten, doğru olanı yapmaya olan vicdani sorumluluğunu gösterdiğinden ve dürüst insan olduğundan dolayı teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.

Bu yazıyı yazmama sebep olan, otobüste unuttuğum cüzdanımı ( içinde kimliğim ve önemli evraklarım vardı) otobüs şoförüne teslim eden kişiye ayrıca ve bu cüzdanı yetkililere teslim eden otobüs şoförüne ayrıca teşekkür ediyorum.
    why so serious

dreamer8
    Guest

Küresel dünyanın tek tip, tek model insan oluşturmayı hedefleyen stratejisinden, modern iletişim olanakları sayesinde; özünde tertemiz bir mayaya sahip olan Türk insanı da nasibini almıştır malesef. O güzelim köy mısırlarının genleriyle oynanıp şeker küpüne dönmesi gibi masum halkımızın da genleriyle oynanıp içindeki tertemiz noktalar katledilmiştir.
    Her akşam haberlerde izlediğimiz tecavüzler, cinayetler, gasplar, yağmalamalar, hırsızlıkları işleyen canilerin hepsi Türk. Biz bu hale düşecek bir millet değildik. Biz namusuna, onuruna, kul hakkına, komşu hakkına, harama-helale dikkat eden bir millettik.
    Sizlerin de gördüğünüz gibi hiç bir yasa, hiç bir kanuni düzenleme bu suçların işlenmesini engellememektedir. Bunu engelleyecek yegane unsur vicdandır, inançtır. Kanundan kaçılabilir, fakat vicdan ve Yaradan'dan kaçılamaz. Kişi, yaptığı zulmün hesabının bir gün kendisinden sorulacağına inansa, emin olun bunları yapamazdı. Kaldı ki, farzedelim bu suçların hesabı kendisinden sorulmayacak, normal bir insan bir başka insana acı çektirmekten rahatsız olur ve yine bu cürümleri işleyemez. Bu sebepten bizim genlerimiz bozuldu, bizler insanlıktan çıktık, bizler akıl sahibi-yıkım etkisi yüksek, insan görünümünde vahşi hayvanlara dönüştük