Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İçimdeki ölme isteği

Karar Dönemi

Standart İçimdeki ölme isteği

Etrafımdaki insanların bana oyun oynadığı hissini içimden atamıyorum. Bu içimdeki nefreti çoğaltıyor. Onlardan nefret ettiğim için ölmek istiyorum. Hem de her şeyin onların kontrolünde ve yolunda olduğunu hissettikleri bir anda. Aniden. Onlardan intikam alırcasına kendimi öldürmek istiyorum. Bir saniye önce hiçbir şey yokmuş gibi güldüğüm halde aslında hiçbir şeyin onların istediği gibi olmadığı gerçeğini onların kalbine saplarcasına.

Çünkü beni düşündükleri için böylesine aptalca davrandıklarını, hadlerini aştıklarını ve özelime karıştıklarını düşünüyorum.

Onlar ne amaçla yapıyorlarsa yapsınlar ben onların amacına engel olmak istiyorum. Benim hayata tutunmam için yapıyorlarsa koşarak ölümün peşinden gitmek istiyorum.

Karar Dönemi

Ortada bir nefret var. Hangi amaçla olursa olsun oyun istemiyorum demen burada bir takıntı oluştuğunu gösteriyor.
    İşin aslına bakarsan insanlar çocukken oyun oynamaya başlarlar. Hayal kurar çeşitli oyunlar oynarlar hayal dünyalarında insanları belli yerlere yerleştirirler. Hatta dizi filmlere bakalım hep kurgu değil mi? Buradan anladığımız gibi insanlar oynar ancak önemli olan niyet.

Mesela bazen karşımızdaki insanın çok üzüleceğini düşündüğümüz bir gerçeği ondan saklayabiliriz. Bunun gibi birçok örneklerde verilebilir. Hem bazen birçok şey açıkça, dürüstce konuşulurken aynı anda bazı şeyler karşındaki insana söylenmeyebilir. Örneğin karşındaki manen çökmüş insana sen bitmissin kolay kolay düzelmezsin demek dürüstlük mü? Bunun adı moral bozup kötülük yapmak değil mi?

İnsanın canı sıkkın iken oyunun pozitif taraflarını düşünmez belki öyle bir anda bu yorumuda yazdın. Bitirmeden şu eklemeyide yapalım. Beşer şaşar hele ki cahil adam kötülük yaparken bazen iyilik yaptığınıda zannedebilir. Tabi yanlış peşinde koşan insan çok bu da bir gerçek.

Olumsuz bir noktanın üzerine sürekli yoğunlaşma en azından ben bazen bu hataya düşüyorum. Bu da sıkıntımı iyice arttırıyor ve sakinleşince olayı abarttığımı farkediyorum.. Bazen işler kendiğinden düzelebiliyor da . Hayat böyle bir iyi bir kötü ama güzel yönü bazen kendiliğinden bazı şeyler rayına oturuyor.

Karar Dönemi

Pozitif tarafı beni ilgilendirmiyor. Ben içimde huzur istiyorum, güven istiyorum. Etrafımda bana yardım etmek için aptalca oyunlar oynayan insanlar istemiyorum. Yardım edecek biri varsa gelsin sana yardım etmek istiyoruz desin öyle oturup konuşalım.

Bazen çevremdeki insanların bana acıdıkları için böyle davrandığını düşünüyorum ve bu da moralimi çok bozuyor. Acınacak biriymiş gibi hissetmeme sebep oluyor.

Ama ne yazık ki elimde bir kanıt yok. Tek bir kanıt. Etrafımda gerçekten de amaçları ne olursa olsun bana karşı oyun oynayan bir kitle olduğunu bilmemi sağlayacak tek bir kanıtım olsa yeter. Şüphelerimle hareket edemem. O kanıtı aldığım zaman işte o zaman onlara oyun oynamanın ne demek olduğunu göstereceğim.

dreamer8
    Guest

Günümüzde insanların hali ortada zaten, güvenilecek, sır verilecek, yardım istenecek pek bir insan kalmadı. Kan bağın olanların, aile yakınların hariç tabi ki.....
    Fakat bir de şu açıdan düşünmelisin Şüphelerin var, kafan karışık. Peki ya o insanlar kötü niyetli değilse, ellerinden bu geliyorsa,
    sana yardımcı olmak istiyorlarsa, belki sen gerçekten dağınık-üzgün-yaralı görünüyorsun ve onlar da sana bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyorlardır.(Ben anlatımından sanki sana düşman olan değil de, yardımcı olayım derken seni incitenlerden şikayetçisin gibi algıladım)....
    Kısacası normla biri bile bu insanların iki yüzlülüğüne , hayatın acımasızlığına dayanamazken, senin gibi kırgın, küskün, canı yanan birinin dayanması tabi ki çok zor. İçinde ölme isteği olabilir, normaldir, bende de var. Fakat yeri, zamanı, şekli sadece seni yaratan Allah'ın izni, tasarrufu ve hükmüyle. Hayatın acılarla geçti, bir delilik yaparak sonsuzluğunu da kaybetme.

Karar Dönemi

Bende ölmek istiyorum. Ölmek isteyişine de hak veriyorum ama başkasından intikam almak için ölünmez. En fazla 3 gün üzülürler, 4. gün akıllarına bile gelmezsin...

Karar Dönemi

Bugün doktora gittim daha iyi hissediyorum.

İlacım değişti. Daha az yan etkili olduğunu söyledi. Bakalım hayırlısı.

Karar Dönemi

Bende ölmek istiyorum üstad.kanatlı meleklerin beni gökyüzüne alıcağı günü bekliyorum dayanamıyorum artık.

dreamer8
    Guest

Ben de ölmek istiyorum, ama ölmek için hiç bir şey yapmayı düşünmüyorum. O bilmediğim an gelince emanetim teslim alınacak. Hayat benim için bir sınavdır ve sanmıyorum ki, hiç bir öğrenci sınavın bir an önce bitmesini istemesin.
    Bu sebepten ana yola, ana yurda, asıl mekana yolculuğu bekliyorum ve bu dünyadaki pek çok şey, beni pek çok insandan daha az ilgilendiriyor.

Cahillik Dönemi

Yeter yarab yeter ne dir bu çektiğimiz çile nedir bu çektiğimiz zulüm .....
    batsın bu dünyaaa beee......
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

Batacak başkanım batacak bu dünya, az daha sık dişini. Sen öldüğünde dünya batmış demektir zaten senin için. 50 sene önceki sinema filmlerine bak, o insanların da hırsları, telaşları, aşkları, bunalımları vardı. Şimdi hiç biri yok, şimdi ne var o insanlar için? Sonsuz gerçeklik, hakikat. İsteseler de dönemezler geri bu dünyaya. 50 sene sonra sen de olmayacaksın. Belki "keşke şöyle yapmasaydım, böyle yapsaydım" diyeceksin ama geri dönüş şansın olmayacak. Bu yüzden isyan etmek yerine bu zorlu hayatını, mahsule gebe bir tarla olarak düşün. Acılarını, sıkıntılarını ek toprağa ve sonsuz aleminde bu sabrın hasadını al. Sana belki bunu 100 kere söyledim, muhtemelen bir kulağından girip öbüründen çıkıyor, belki başka arkadaşların kulak kabartacağı naçizane bir öneri olur. 50 sene sonra; değiştiremeyeceğin, geri dönemeyeceğin, şu anki yaptıklarından hesap vereceğin, sonsuza uzanan bir hakikatin içinde olacaksın. Hesabını iyi yap. Hiç aklın alıyor mu seri katillerin, çocuk tecavüzcülerinin, gaspcıların ölünce toprak olacaklarını ve yapılanın yanlarına kar kalacağını? İnan dirilişe ve hesap gününe inanmasam şu an yaşamıyor olurdum. Çünkü bu dünya bana göre de değil aslında.

Sayfa 1/2 12 SonSon