Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Merhaba

Karar Dönemi

Standart Merhaba

Merhabalar, uzun süre önce üye olmuştum ancak üyeliğimin aktifleştirildiğini yeni gördüm.Sizlerle tanışmak istiyorum umarım güzel vakit geçiririz.

dreamer8
    Guest

Merhaba hoş geldin. İyi forumlar diliyorum.

Karar Dönemi

Tesekurler

dreamer8
    Guest

Kendinden biraz bahseder misin, neler yaparsın, günlerin nasıl geçiyor, kaç yaşındasın, sorunların, düzenli kullandığın ilaçlar, her hangi bir sağlık sorunun var mı?

Karar Dönemi

merhaba suveyda hoş geldin

Hoşgeldin

dreamer8
    Guest

Anlat Suveyda, hoşgeldin, hoşbuldukların sonu yok.

Karar Dönemi

Şizoid kişilik bozukluğu ve depresif nöbet tanısı aldım 2 yildir düzenli olarak ilaclarimi alıyorum.2 kere psikiyatri klinigine yattım.Su an daha iyiyim.Efexor ve risperdal kullanıyorum.İlaclarim azaldı.Daha düşük dozajda kullanıyorum.Konyada edebiyat öğretmenliği okuyorum ,son sınıfım.
    İnsanların arasında bunalıyorum kendimi buraya ait hissetmiyorum .Hastanede daha iyiyim , orda daha mutlu oldugumu düşünüyorum.İyileşmek istemiyorum bu yüzden .Boyle biriyim iste

dreamer8
    Guest

Ben, etrafımdaki çoğu insanın kendi dünyasında, etrafa küskün, dışa kapalı, bir hayal aleminde (ben de bazen buna dahilim) yaşadığını görüyorum. Güven, paylaşım, almadan verebilmek, karşılık beklememek gibi kavramlar malesef yok oluyor. Ofislerde, okullarda bu şekilde aynı ortamı paylaştığı halde birbirini reddeden, birbirinin varlığından rahatsız olan yığınla insan var. Bana enteresan gelen kısım ne biliyor musun? İnsan gibi sınırsız söz, hareket, eylem özgürlüğüne sahip, zihninden sayısız düşünce, fikir geçen, kafa patlatan insanın; sistem gereği bu kadar durağan, bu kadar monoton olmakta diretmesi. Canı çok yanan insan dört duvar arasında acı çekmektense aksine daha da gözü kararan ve kontrolü kısmen azaltan insan olmalıdır. Elbette cinnet geçirelim demiyorum ama bu sahte, bu boğucu, bu yalan dünyada aynı çemberin içinde dönüp durmaktansa ara ara taktik değiştirmeliyiz diye düşünüyorum.

Karar Dönemi

Şizoid kişilikten ziyade şizotipal kişilik gibi görünüyor.
    Şizoid'e antipsikotik gerekmez hastaneye yatması gerekmez.
    Ama şizoid ile şizotipal kardeştir.
    Yani şizoid kişiliğe hafif psikotik belirtiler eklenirse şizotipal olur.
    Böyle bir kişilik yapısı varsa değiştirmek oldukça zordur.
    En iyisi bu kişilik ile barışık olmayı öğrenmektir.
    Yani mesela, ben diğer insanlardan farklıyım yalnız zaman geçirmeyi seviyorum ve bu durumdan memnunum.
    Ama yalnız zaman geçirmeyi sevmiyorsan, başka insanlarla birlikte zaman geçirmeyi seviyorsan şizoid ya da şizotipal değilsin.
    Psikiyatri diğer tıp branşlarından farklıdır. Teşhisler o kadar kesin değildir. Yaklaşıktır.

Sayfa 1/2 12 SonSon