8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Artık intihar fikrini iyice benimsedim.

Karar Dönemi

Standart Artık intihar fikrini iyice benimsedim.

İşsizlik ve bundan kaynaklanan boşluk hali, boş kaldıkça kafaya gelen iğrenç düşünceler hayaller sözler. Artık hangi düşünce bana ait hangisi değil ayırt edemiyorum.

Ve artık kendini öldürmek, edebi cehennem şu yaşadığım lanetten daha cazip gelmeye başladı. Orda çekeceğim azaptan, bu pis düşünceler aklıma bile gelmez diye düşünüyorum. Bana engel olan tek şey içimde halan yapma diyen imanım, ya intiharı da beceremezsem korkusu. Çünkü daha önce 2 kutu zehir içip oturup ölmeyi bekledim ama öldürmedi, sadece kanama sistemimi bozdu. Yaşamak için elimden gelen her şeyi yapıyorum ama sanırım adım adım intihara doğru gidiyorum...

yaşadıkların itibariyle seninle aynı durumdayım ancak intihar kesinlikle çözüm değil. imanının sesini dinle ve yapma.

üzüntüden bi şekilde ağır hastalıkla geberip gideceğiz zaten. büyüklerimden az işitmedim üzüntü adamı öldürür lafını...

dünyaya kazık çakmayacağız. hakkımızda hayırlısı...
    Kaybedenler kulübünün daimi üyesi.. Eksiksiz bir Loser...

Karar Dönemi

bende aynı durumdayım bugün öğlende eve geldim kimse yoktu oturdum koltuğa tavana baktım öylece düşündüm dedim ki şu avizeyi söksem yerinden kancaya urgan ip ile kendimi asam nasıl olur yada doğal gaz brusuna kendimi assam nasıl olur diye düşündüm durdum. bizi hayat yordu hayat bizi bu noktaya getirdi. kimse bizi suçlamasın bizden kat kat kötü adamlar ne işde çalışıyor parayla oynuyor resmen Allahtan revamıdır bu bi Allahın üvey kulumuyuz be ?
    en iyisi forum olarak toplu intihar eylemi gerçekleştirelim....
    Ağlanacak halimize gülüyoruz deyip kızıyorlar,
    O da bir şey mi ölünecek halimle yaşıyorum ben .!!

Karar Dönemi

Dert babası ozmn okulunu bitirseydin ailen göndermiş işte niye bitirmedin çalışssaydın bütün arkadaşların bitirmiş mi bitirmiş arabesk dinleyeceğine okulu bitirseydin.

Karar Dönemi

Alıntı u2222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dert babası ozmn okulunu bitirseydin ailen göndermiş işte niye bitirmedin çalışssaydın bütün arkadaşların bitirmiş mi bitirmiş arabesk dinleyeceğine okulu bitirseydin.

yav bir sus bilip bilmeden konuşup adamın asabını bozma birde sana mı dert anlatacam be. benim üniversite okumamı ailem hiçbir zaman istemedi. hatta ben harç parası ödemek için gittim sağdan soldan borç para alıp yatırdım sen ne yin kafasını yaşıyon ver o zama para gidip devam edeyim okula. ulan arkadaş ölüler de zannediyor ki diriler hergün helva yiyor....

Moderatör

Altın kural; Vicdanın rahat olacak, kul hakkına girmeyeceksin, bir çaresizliğin içindeysen elinden gelen her şeyi yaptığından emin olacaksın. Eğer bir şeyler hala düzelmiyorsa tevekkül edip bekleyeceksin. Çok sancılı, çok zor biliyorum, zaman duruyor. Tek istediğin mekan-boyut değişikliği. Nasıl bir psikolojidir ki insan ateşe bile koşarak gider, yeter ki acımın şekli, cinsi, kıvamı değişsin, yeter ki yaşamak acısı olmasın der gibi. İşte eğer bu süreçten sağ çıkabilirsen inanılmaz olgun, bilge, büyük düşünen biri olarak yaşamını devam ettirebilirsin. Yükün çok büyük oranda azalıyor o zaman. Ayrıca kan bağın olan birinci derece yakınlarına intihar düşüncesinin zihnini meşgul ettiğini söyle, önlem alsınlar, hastaneye yatırsınlar. Sen artık kimseye rezil olacak, kimseden utanacak aşamaları geçmişsin. Rahatlıkla git yat, belki bir faydaları dokunur.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altın kural; Vicdanın rahat olacak, kul hakkına girmeyeceksin, bir çaresizliğin içindeysen elinden gelen her şeyi yaptığından emin olacaksın. Eğer bir şeyler hala düzelmiyorsa tevekkül edip bekleyeceksin. Çok sancılı, çok zor biliyorum, zaman duruyor. Tek istediğin mekan-boyut değişikliği. Nasıl bir psikolojidir ki insan ateşe bile koşarak gider, yeter ki acımın şekli, cinsi, kıvamı değişsin, yeter ki yaşamak acısı olmasın der gibi. İşte eğer bu süreçten sağ çıkabilirsen inanılmaz olgun, bilge, büyük düşünen biri olarak yaşamını devam ettirebilirsin. Yükün çok büyük oranda azalıyor o zaman. Ayrıca kan bağın olan birinci derece yakınlarına intihar düşüncesinin zihnini meşgul ettiğini söyle, önlem alsınlar, hastaneye yatırsınlar. Sen artık kimseye rezil olacak, kimseden utanacak aşamaları geçmişsin. Rahatlıkla git yat, belki bir faydaları dokunur.
    başkanım doğru söylüyor kitabın ortasından konuştu....

Karar Dönemi

Weepingeyes yazık değil mi sana hem Rabbimiz ''kendinizi öldürmeyin'' diye emretmiyor mu.biliyorum zor ama sabır ve şükürle imtihanımızı tamamlamalıyız.bırak dünya isteyenin olsun ,ahiret bizim olsun weepingeyes.üzülme olur mu Allah büyüktür mutlaka hayırlı bir kapı açacaktır.Rabbim yardımcın olsun,sana merhamet etsin güzel kardeşim weepingeyes.