7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Bilinç dışı hareketler

Karar Dönemi

Standart Bilinç dışı hareketler

Selam,

Ben uzun zamandır girmiyorum foruma. O zamandan bu zamana iş değiştirdim. Yeni girdiğim iş yerinde bir kadın var, bana karşı ilgisini belli ediyor. Beni heyecanlandıran tarafı sanırım ben de ona karşı bir şeyler hissediyorum. Ama şüphelerim, beni ondan uzaklaştırıyor. Güvenme ona diyor. Seninle oynuyor diyor. Amaçları senin nasıl bir insan olduğunu anlamak diyor. Laf yetiştiriyor musun, arkadaşlarını satıyor musun, kıskançlık yapıyor musun vs vs

Sanki beni bir tuzağa çekiyormuş gibi hissediyorum.

Dün kağıttan bir çiçek yaptım ve karşımdaki arkadaşıma verdim, o da kadın, öylesine verdim, ona karşı bir şeyler hissettiğim için değil. Hoşlandığım kadın kıskanır gibi oldu. Sonra beni kıskandırmak için benim iş arkadaşımın yanına yaklaştı. En azından bu benim zannım.

İşte işin ilginç tarafı burada başlıyor. Ben hoşlandığım kadının beni kıskandırmak için yaptığını bildiğim için içimde kıskançlık hissetmedim. Ama geçmişe dönüp kendime baktığımda farkında olmadan kıskanmış gibi davrandığımı görüyorum.

Bu nasıl olabiliyor? Acaba bilinç altımda kıskandığım için mi böyle davrandım. Anlam veremiyorum.

Yoksa yavaş yavaş bilincimi mi kaybediyorum.

(Bu arada atipik psikoz hastasıyım)

Karar Dönemi

Umarım bizimle eğlenmiyorsundur. Kardeş olayın farkındasın ancak yaşanan kıskandırmak için yapılan oyunda olsa bedensel fiziksel her neyse yakınlaşma gerçek. Öyle sanman bile tepki vermen için yeterli ve aşırıya kaçmadıktan sonra gayet normal bir durum. İnsan duyguların üzerinde sürekli matematiksel hesaplar yapmamalı. Ha peki yaşanan ikilemleri nasıl aşacam dersen aslında bunun altında güvensizlik yatıyor. Ben bu konuda şöyle düşünüyorum. Güvenerek risk ettiğin her ne ise maddi manevi onun kaybı kişi için tolere artı kabuledilebilir miktarda olmalı. Güvenmeden yaşanmaz önemli olan ne kadar güveniyorsun zaten bu bilinçle hareket edince olası bir kelek halinde biraz üzülür ama en azından travma yaşamazsın.

Karar Dönemi

Sizinle neden eğleneyim. Ben sadece bu yaşadığım olayı tanımlayamadım, yaşadıklarıma anlam veremedim.

Ama haklısın sorun güvenmek. Zaten insanlara güvenebilseydim sanırım hasta olmazdım.

Kendimi bir ilişki için hiç hazır hissetmedim ve dolayısıyla riske atmak istemiyorum.

Çevreme olan güvensizliğimin altında kendime olan güvensizliğim yatıyor.

Neden benden hoşlansın ki diyorum kendi kendime. Asosyalim, fazla çevrem yok, oturmasını kalkmasını bilmem, ona hayatını yaşatamam, yakışıklı olduğum söylenemez, çevresine uyum sağlayamam, yaptığım tek etkinlik uyumak . Sadece sevebilirim ama bu da yeterli olmaz.

Diğer yandan şüpheli hareketleri ve bakışları var bu kadının. Bazen kendi laflarıyla konuşmuyor gibi hissediyorum. Yöneticinin ağzıyla konuşuyor. Sanki yönetici ondan bana birşey sormasını istemiş gibi. Yöneticiye çok yakın onun için yakınlaşıyor olabilir bana.

Ha unutmadan bir de kullandığım ilacın yan etkisi var. Karşı cinse olan isteği azaltıyor. Diyelim ki o gerçekten bana dürüstçe yaklaşıyor. Ben ona istediklerini veremeyebilirim.

Bunların hepsini bir kefeye ve ona güvenmeyi bir kefeye koyunca, ondan uzak durmak ağır basıyor.

Zaten o da benim ilgisizliğimden şüpheleniyor galiba. Yavaş yavaş anlıyor gibi. Benim kadınlara olan ilgisizliğimi sorguluyor kendince. Ağzımdan laf almaya çalışıyor. Açık açık sormaya çekiniyor.

Karar Dönemi

Umarım eğlenmiyorsun cümlesinin yanlış anlaşılacağını tahmin ederken, düzeltme yapmayı düşünüyordum. Neyse, Olayın gerçekliğini sorgulamıyorum. Herkes hayatta birşeyler yaşar. 2. Cümlemde olayın farkındasın diyorum, yani sorununu analiz etmişsin neden hala soruyorsun demek istedim.
    Yeni yazdıklarına bakılırsa analizlerin devam ediyor. Ayrıca açtığın konuyu tam anlamamışım. Kadın sana ; Laf yetiştiriyor musun, arkadaşlarını satıyor musun, kıskançlık yapıyor musun vs vs gibi sorular sorarsa şühpeye düşmek gayet normaldir. Sürekli bunları düşünmek sorunu büyütür. Analizlerinde aslında bir tür sesli düşünüyorsun bunu da herkes kendi içinde yapar. Senin sorunun doğal yaşanan bir süreci çok anormal miş gibi takıntı yapman. Su akar yolunu bulur demişler.

dreamer8
    Guest

İlişkiler neden başıboş biliyor musun, neden başlayan ilişkiler yürümüyor? Çünkü birbirine zerre kadar hitap etmeyen insanların bir araya tıkıştırılması sonucu yayıldığı düşünülen düşük voltajlı elektrik ve hastalıklı bir kan akışının, içimizdeki koca koca sevgi-seks boşluklarını dolduracağına olan inancımız ve bu boşlukların bizde uyandırdığı sahiplenilme-sevme-beraber olma dürtüsü. Zaten hoşlandığım kız derken bile ağız ucuyla diyorsun, emin değilmiş gibi söylüyorsun. Sen ve kalbin daha iyisini bilirsiniz, seni ve sevgini tenzih ederim ama bana göre etraftaki ilişkilerin ve adına sevgi denen duyguların çoğuna aynı ortamda bulunmanın sebep olduğunu ve hiç de sağlıklı temeller üzerine kurulmadığını düşünüyorum.

Karar Dönemi

Dreamer haklı olabilirsin. Sanırım bana ilk ilgi gösteren kadına kapılıyorum. Gün içinde fikirlerim çok değişiyor. Kafam çok karışık.

Bi diyorum saftirik seni neden sevsin o seni deniyor işte görmüyormusun, bi diyorum olm paranoyaklaşma ona haksızlık ediyorsun neden böyle birşey yapsın. Onun da tereddütleri var yaş farkından dolayı senden uzak duruyor diyorum.

Başka bir ses de diyor ki hasta olduğunu biliyorlar o yüzden sana yakınlık gösteriyor.

Bazen benle oynadığını hissettiğimde ben de onla oynamak istiyorum. Duygusuzca onunla alay etmek. Sonra içimden bi ses olm yapma sen böyle birisi deilsin diyor.

Haksız yere onun canını yakmaktan çok korkuyorum.

Kafamı düzeltmem gerek. Bi süre uzak durmalıyım bu tip şeylerden.

Karar Dönemi

Paradoxdan bahsedilmiş. Cevap burda;