Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Olumlu Düşünmenin Gücü

Standart Olumlu Düşünmenin Gücü

"İyi düşün iyi olsun."
    Bunu hiç tam anlamıyla hayatınıza uyguladınız mı?

Ben olumlu düşünmenin gücüne, evrene pozitif enerji göndermeye ve bunu yaptığımız zaman dünyanın da bize olumlu yanıt verdiğine inanıyorum. Son zamanlarda hayatımda bunu uygulamaya başladım. İşlerim gerçekten yolunda gidiyor. Bu konuyla ilgili şu sayfayı okumanızı tavsiye ederim.
    https://lean.org.tr/olumlu-dusunmenin-gucu-2/

Konuyla ilgilenen arkadaşlar varsa sizinde fikirlerinizi, önerilerinizi, yorumlarınızı beklerim..
    Konu Başlangıç tarafından (18-01-2018 Saat 01:50 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Gereksiz Kelime

Karar Dönemi

Hızlı bir şekilde makaleyi okudum. İstemek başarmanın yarısıdır derler ya onun gibi. Olumlu düşünmek olumlu tarafları görmeye, o da serotonin artışına. Negatif düşünce ise tam tersi reaksiyon başlatır. Olumlu tarafları görmemeye bu da serotonin düşüşüne yol açar. Serotonin nedir? Bunu bedenin su ve yemek ihtiyacı neyse. Sinir sistemi içinde serotonindir. Şurası daha da etkileyici susuzluk ve açlık ta serotonini düşürür.

(Fiziksel yapı( Beyin dokusu) - Başta Serotonin ve diğer Kimyasallar - Düşünsel yapı (hisler -düşünceler) ) + Bunları etkileyen çevresel etkenler " belki de en önemlisi bu " birbirinden bağımsız olmadığı için komple mücadele önemli.
    Bu açıdan bakarak sadece güzel bir çevre her şeye yetebilirde diyebiliriz.

Yanlış ifadeyi düzelttik zira yanlış- eksik bilgi yarar yerine, zarar verir.
    Konu Elixir tarafından (22-01-2018 Saat 12:59 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: Yanlış ifade

Teşekkür ederim Elixir, güzel yorumun için

dreamer8
    Guest

Yazıyı okudum. Söylenenler gerçekten faydalı, doğru ve olumlu düşünmeye sevkeden öneriler. Affedebilmek, kin gütmemek, empati yapmak, olumsuzluklara odaklanmamak vs. üzerine kurulu doğru bir mantık. Fakat şuna da inanırım ki, dipteki, bunalımın tam ortasındaki bir insan bu yazıdan bir fayda görmeyecektir. Doktor, ilaçlar ya da farklı tedavilerle ilk ivmeyi kazanıp, ilk toparlanma belirtilerini gösterdikten sonra bu önerilerden fayda görebilir. Paylaşımın için teşekkürler. Umarım yaşadığın bu olumlu ilerleme herkese nasip olur.

Dediğin doğru dreamer8.. En azından aramızda çok da dipte olmayan, dediğin çizgide olanlar da vardır. Bende onların fayda görmesini istediğim için konuyu paylaştım. İnşallah herkes bir gün olumlu düşünmenin gücünü farkeder ve hissedip kullanır ne diyelim..

Çıraklık Dönemi

Öğrenme tarzı pek çok şeyin anahtarı.

Evrene pozitif enerji göndermek güzeldir ama kaderin biraz acı yüzüne denk geldiysen,baban alkolik annen cahil bir kadınsa olumlu tutum takınmak pek kolay olmuyor.

Halkın yüzde kaçı bir psikoloji kitabını anlayabilecek kadar eğitimli?

Çocuğunu hurafelerden uzak yetiştiren kaç aile var?

Kasvet öyle bir oturmuş ki sinelerimize ölümü özler olmuşuz.

Biraz gülümseyene senin ensen kalın galiba diyoruz.

Biraz düş kurup pembe rüyalara dalanların uçurtmasını kim olursa olsun vuruyoruz.

Yengeç sepeti sendromu.

Oysa gülümsemek hem sadaka hem nimettir.

Güleryüz insanı kendine çeker,değiştirir.

Gani Müjdeden duyduğum çok güzel bir söz vardı:

Her şeye rağmen;

Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın.
    Konu Denge tarafından (26-01-2018 Saat 08:13 PM ) değiştirilmiştir.

Eğer böyle bir aileden senin geldiğini varsayarsak Denge, bu konuya da iyi tarafından bakmamak mümkün değil. Çünkü onlar öyle olmasaydı sen Denge olmazdın değil mi? Böylesine güzel şeyler konuşamazdın.. Yazılarını okuyunca insan kendini farklı bir dünyada gibi düşünüyor, sanki kötülüklerden uzak, güzel bir dünyada yaşıyoruz öyle hissettiriyorsun.. Değerli yorumun için teşekkür ederim. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var diye düşünüyorum.

Karar Dönemi

Denge ilk satırlarına özellikle katılıyorum aslında biraz önce bu yazıyı okumadan pm yazdım bu konuylada bağlantılı. Neyse işte anlattığın noktada İnsanların vicdanı, kendini yetiştirmesi ön plana çıkıyor hep benciliğin sonuçlarını yaşıyoruz birazda. Bir insan Alkolik olabilir bir yere kadar kendini bırakmakta haklı da olabili ama malesef çoğu zaman insanlar umursamadan sorumsuzca yanlışa devam ediyor, fırsatı varken Alkolü bırakabilecekken değerlendirmiyor. Zincirleme reaksiyon çocuğa yansıyor. Daha doğrusu toplumda böyle etkileşim içerisinde. Toplum da Bana dokunmayan yılan bin yaşasın dedikçe hepimize yansıyor. Herkes bedel ödeyecek insanlar bunu anlasa herşey daha iyi olur. Yani bu anlamda bir ivme bir sinerjiye ihtiyaç var.

Çıraklık Dönemi

Nasıl bir düzen kurarsan kur insanı değiştirmedikçe bir anlamı yok.

Farklı imtihanların ortasındayız.

İlizyonlara kapılıp hakikat arayışını göz ardı ediyoruz.

Dünyayı saran umutsuzluğa kapılıp öyle şeyler yok zannediyoruz.

Oysa bir söz vardır;

Herşey basit bir biçimde anlaşılır şekilde olsaydı,imtihanın bir anlamı kalmazdı.

Arayışı olmayan bir insan kendinin ve varlığın hakikatini de bulamaz.

Bu arada iltifatın için teşekkürler başlangıç.

Elbette hepimiz hakikatin farklı aynalara yansıyan farklı biçimleriyiz ve söylediğin gibi birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz var.

Yeter ki rabbimizin içimize koyduğu cevheri,özü,ruhu doğru işleyelim.

Sana cevap yazdım elixir.Güzel bir konuya değinmişsin.
    Konu Denge tarafından (28-01-2018 Saat 09:00 AM ) değiştirilmiştir.

Rica ederim Denge.. Gördüğümü ve hissettiğimi söyledim Her zaman yaparım bunu. Doğruları söylemek lazım
    Etrafımız o kadar kötülüklerle dolu ki güzellikleri göremiyoruz. Aslında hayat yaşamaya değer. Yediğimiz yemeklerin güzellikleri, doğada bulunan nimetler, ağaçlar, kuşlar, çiçekler.. her şey birbirinden güzel ve öyle güzel yaratılmış ki hayran kalmamak mümkün değil. Geçen gün kar yağdı. Resimlerde olan kar var ya kristal şeklinde, kar tanesi resimleri olur ya hani aynı öyle yağdı.. Ben karın tanesinin öyle olduğunu bilmezdim. Onu çizsen çizemezsin.. Allah'ım ne güzel yaratıyor. O ne güzel bir desendi öyle İnsanlar kötü, eskisi gibi saf ve masum değiller. Aslında artık hepimiz öyleyiz. Ama ne kadar az da olsa bu güzellikleri görsek, görmeye çalışsak hayat daha yaşanılır olurdu, olur..
    Kin, nefret, kıskançlık, hasetlik etrafımızı sarmış..Tüm bunlara inat kendini koruyabilen, bunlardan uzak duran insanlar olabilirsek ne mutlu bize. Gerekeni yapıp uzaklaşmak gerekiyor. Hayatın her alanı için geçerli bu. Çalışıyorsanız işinizi yapıp evinize gidin, çalışmayanlara kaytaranlara aldanmayın inanın böyle daha güzel oluyor. Kafanız da yüreğinizde rahat oluyor.. Özel hayatınızda seviyorsanız sevebildiğiniz kadar sevin, fedakarlık konusunda üstünüze düşeni yapıp kenara çekilin Anne, babamıza, kardeşlerimize hak etsin etmesin evlatlık görevimizi yapalım. Ne kadar zor olsa da kendimizi buna zorlayalım. Deneyin sizde. O zaman daha iyi hissedeceğinize eminim. En azından vicdanımız rahat uyuruz öyle değil mi?

Sayfa 1/2 12 SonSon