5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Ben Artık "Ben" Değilim

Standart Ben Artık "Ben" Değilim

2 senede o kadar değiştim ki:

-Sevgi,mutluluk duygularım azaldı
    -Olaylara tepkim azaldı fakat kafamda kurduğum düşünceler arttı
    -Soğuk biri olmaya başladım

Neden oldu bilmiyorum.2 sene öncesine kadar her şey çok çok iyiydi.Ama şimdi her şey gerçekten çok farklı.Kurtulmak istiyorum bu buluttan,aydınlansın artık güneş...

Karar Dönemi Kulube - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Düşünmek iyidir ya bende senin tarif ettiğin gibiyim...Ama mutluyum bu durumdan.Sen kurtulmak istiyorsun ne garip...

Yaşın kaç? Belki de büyüyorsundur. Hiç birimizin bir iki sene önceki haliyle şimdiki hali bir değil. İnsanların gerçek yüzlerini görmüş olablirsin, senin kadar iyi ve temiz niyetli olmadıklarını farketmiş olablirsin, sana fayda vermeyeceklerini anlayıp hiç olmasalar daha iyi diye karar vermiş olabilirsin.. Bunlar birden bire olmamıştır. Birikmiş şeylerin sonucudur. Kimseden kimseye fayda yok, en güzeli böyle diyen de olacaktır, yalnızlık ölüm gibidir diyen de olacaktır. Tek bildiğim durup dururken bu hale gelmediğin.. Yaşanmışlıklar seni bu hale getirmiştir. Geçen zaman bize çok şey öğretiyor. Seneye de kendini bu halinden farklı göreceğine emin olabilirsin Hayat bu..

dreamer8
    Guest

25 yaşın altında birine ait olabilecek duygu ve düşünceleri okuyorum gibi hissettim. Çünkü bir geçiş süreci, kabullenme-reddetme-kimlik arayışı sürecindesin gibi algıladım. Önce istemeye istemeye hayatın seni sürüklediği yöne doğru gidersin; sonra ya isyan eder asi ve ipe sapa gelmez biri olursun, ya zayıf düşer ezik-pasif ve korkak biri olursun, ya sabırlı ve mantıklı çıkar olgun ve Mevlana gibi olursun, ya sana bir ruhsal hastalık sıkıca yapışıp kalır, ya da tüm bu savaştan kuvvetli ve sağlam bir biçimde çıkarsın. Hikayeler genelde hep aynı başlıyor ama hepsi farklı farklı şekillerde bitiyor. Hikayen, geleceğin, yaşayacağın süreç, ömrün hayırlarla dolu olsun. Bu dikenli ve yokuşlu yolda sana kolaylıklar dilerim.

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25 yaşın altında birine ait olabilecek duygu ve düşünceleri okuyorum gibi hissettim. Çünkü bir geçiş süreci, kabullenme-reddetme-kimlik arayışı sürecindesin gibi algıladım. Önce istemeye istemeye hayatın seni sürüklediği yöne doğru gidersin; sonra ya isyan eder asi ve ipe sapa gelmez biri olursun, ya zayıf düşer ezik-pasif ve korkak biri olursun, ya sabırlı ve mantıklı çıkar olgun ve Mevlana gibi olursun, ya sana bir ruhsal hastalık sıkıca yapışıp kalır, ya da tüm bu savaştan kuvvetli ve sağlam bir biçimde çıkarsın. Hikayeler genelde hep aynı başlıyor ama hepsi farklı farklı şekillerde bitiyor. Hikayen, geleceğin, yaşayacağın süreç, ömrün hayırlarla dolu olsun. Bu dikenli ve yokuşlu yolda sana kolaylıklar dilerim.
    Teşekkür ederim,evet 20 yaşındayım ve galiba geçiş dönemini yaşıyorum..