Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 0 tane arkadaşım var

Karar Dönemi mr jack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart 0 tane arkadaşım var

bildiğin 0 annem babamdan başka kimsem yok

Karar Dönemi

Alıntı mr jack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğin 0 annem babamdan başka kimsem yok
    Ben watsapp grubu kuralım diye konu açmıştım işte reelde olmasa da sanaldan arkadaşlarımız olsun diye. Dilersen özelden yaz face vereyim dertleşiriz muhabbet ederiz..

dreamer8
    Guest

Malum zaman, sistem, hayat kötü. Herkeste bir bencillik, düşmanlık, kin, nefret, haset, öfke kol geziyor.
    Yeni bir dostluk kurmak ya da varolan bir dostluğu sürdürmek oldukça zor günümüzde. Fakat eğer sıfır tane arkadaşı varsa; sistemin yanısıra sen de hatalısındır. Yani bunda senin de payın vardır. Sosyal bir çekingenliğin, bir sağlık sorunun, özgüvensizliğin olsa dahi; mutlaka bir tane arkadaşın olabilirdi. Neden hiç arkadaşın yok biliyor musun? Vazgeçip, pes edip, olmuyor-yapamıyorum deyip eve kapandığın için. Eve kapanan birinin anne babasından başka arkadaşı olmaz. Ailenin dışında farklı insanlarla da diyalog kurmalısın. bunların içinde seni anne babandan çok daha iyi anlayacak kapasite ve zekada insanlar da olduğunu göreceksin. ama bunu nasıl yaparsın bilemiyorum. Seni görmeden bir şey diyemem. Duruşunu, ses tonunu ve bakışlarını görmem-duymam lazım.

Cahillik Dönemi

boşver olmasın bzim oldu da ne oldu sanki ben bugüne kadar arkadaş dediğim dost dediğim çok insan dan kazık yed,m darbe yedim acı tecrübeme daynarak konuşuyorum...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

Başkanım diyorsa doğrudur. Görmüş geçirmiş bir arkadaş, zamanında fazlasıyla dost kazığı da yemiş biri olarak tecrübelerine güvenebilirsin. Bazen öyle pislik arkadaşlar seni bulabilir ki, yoklukları varlıklarından iyidir. Arkadaş edinirken çok seçici olunmalı.

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkanım diyorsa doğrudur. Görmüş geçirmiş bir arkadaş, zamanında fazlasıyla dost kazığı da yemiş biri olarak tecrübelerine güvenebilirsin. Bazen öyle pislik arkadaşlar seni bulabilir ki, yoklukları varlıklarından iyidir. Arkadaş edinirken çok seçici olunmalı.
    eyvallah başkanım ...şairin dediği gibi Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun......
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Banned

.........................................

...................................
    Konu Oisis tarafından (17-01-2018 Saat 10:15 AM ) değiştirilmiştir.

Merhaba mr jack,

Arkadaş ilişkileri insan hayatında önemli bir yere sahiptir. İhtiyaçlar hiyerarşisinde arkadaşlık bir ihtiyaç olarak değerlendirilir hatta. Hiyerarşinin en alt basamağını uyku, besin, dışkılama gibi temel fizyolojik ihtiyaçlar oluşturur. İkinci sırada kendini güvende hissetme ihtiyacı yer alır. Fizyolojik ve güvenlik gereksinimleri karşılanınca, sevgi ve ait olma ihtiyacımız ortaya çıkar. Aile ilişkileri, romantik ilişkiler ve arkadaş ilişkileri bu bağlamda çok önemlidir.

Sizin durumunuz tam olarak nedir bilemiyorum tabii ki. Belki arkadaşlık kurmakta güçlük çekiyorsunuz. Belki de arkadaşlarınızdan uzaklaştınız. Şu andaki arkadaşsızlığınızın altında hangi sebep yatarsa yatsın, arkadaşlık ihtiyacınızı sağlıklı bir şekilde karşılamanızı temenni ediyorum.
    Forumdaki arkadaşlıklar güzel bir başlangıç olabilir.

Saygılarımla,

Banned

..................................................
    Konu Oisis tarafından (17-01-2018 Saat 10:15 AM ) değiştirilmiştir.

Banned

Alıntı Oisis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin Esra bir psikolog görmek güzel oldu forumda.

ben de dışlanıyorum konuşmadığım için girdiğim sosyal ortamlarda. o nedenle asosyal oldum. arkadaşlık kurmak istemiyorum çünkü hep kötü arkadaşlar çıkıyor karşıma zarar görüyorum. kötülerbeni çekiyor nedense. annemden başka kimsem yok. dış dünya beni korkutuyor. kendimi dine adadım. benim en büyük sorunum evde ilgi alanlarıma yoğunlaşamam. gün boyu sadece anneme yemek yapmak yedirmek onun ihtiyaçlarını gidermekle geçiyor. bunun dışında çay kahve sigara müzik dinleme şeklinde gidiyor. udum var kemanım var fakat elimi süremiyorum. çini kursuna başladım yarım bıraktım sosyal ortam olduğu için. zaman zaman intihar düşünceleri oluyor. fakat kedilerim bensiz yaşayamazlar diye intihar etmiyorum. kitap okuyamıyorum okuyabilsem kendime eleceğim fakat hiç bir şeyle ililenmek gelmiyor içimden. ilaçlarımı azaltırsam da dış dünyaya kanatlanıyorum ve sonuç insanlardan zarar görmek oluyor. ben çok saf görünüşlü biriyim herkes beni kandırıyor. en son 65 yaşında bi adam bekarım diye beni kandırdı. meğerse evliymiş nerdeyse il değiştiriyordum onun peşinden gidip, bir iki gün içinde onu kovdum beni sinirlendirdi. vs...
    kız arkadaşlarımda benimle rekabet ediyorlar kızlardan da o yüzden uzak duruyorum.

ne dersin kader mi tüm bunlar?
    ooo, size yoğun talep var hanımefendi!

Sayfa 1/3 123 SonSon