4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: kendini çirkin ve değersiz hissetmek bipolar ve okb

Standart kendini çirkin ve değersiz hissetmek bipolar ve okb

merhaba arkadaşlar ben kendimi bazen az bazen çok değersiz ve çirkin hissediyorum bunun yanlış olduğunu biliyorum ben zaten 20 yaşındayım
    takıntılarım benim düşüncemi kimse önemsemez benim başarımı yaptıklarımı küçümserler hiç bir kız benimle ilgilenmez hiç bir kız beni sevmez
    ayrıca takıntılar beni korkak durumuna düşürüyor bunlarda beni hasta ediyor çünkü sırf bu takıntılar yüzünden açık öğretim fakültesi ne devam edeceğim
    bipolarda ayrı dert zaten ama yine de çok şükür ediyorum ALLAHa .yani şöyle birde
    biliyorum değersiz hissediyorum çünkü değeri başkalarından bekliyorum ama işte kafam bazen çok karışıyor

Hastalığından dolayı bu durumu kafaya takmış olabilirsin. Bazen bizde de oluyor. Kendini değersiz, çirkin ve kimsesiz hissetmek.. Sana şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki çirkin insan yoktur kendine bakmayan insan vardır. Bende çok güzel bir insan değilim ama yediklerime, fiziğime, giydiklerime falan dikkat ettiğim zaman bakıyorum güzelmişim aslında diyorum.. Kendime özen gösterdikçe kendimi daha iyi hissediyorum. Ayrıca sana bir başka tavsiyem ilgiyi başkalarından bekleme, çok aşırı değil ama kendini sev, kendine iyi bak ve özen göster o zaman farkı hissedeceksin..

teşekkür ediyorum evet hastalığımdan dolayı olablir ama işte arada çok kötü oluyorum evet bende düşünüyorum çirkin değilim ama işte hastalık sizin dediğiniz gibi kendime bakacağım zaten bi de şu konuda haklısınız ilgiyi başkasından bekliyorum yani başkasından değer bekliyorum bu işte hayatımı bitiren şey

dreamer8
    Guest

Son cümlende her şeyi çözmüşsün zaten. Değeri başkalarından beklediğin için değersiz hissediyorsun.
    Kaldırımda dilendiğini düşün. Parayı başkalarından beklersen ve kimse de sana para vermezse parasız kalırsın. Onun yerine girip bir işe çalışırsan düzenli para kazanırsın. Aynen bu şekilde eğer saygı ve değere ihtiyacın varsa ya tarzını, sunumunu değiştireceksin ya da saygı görmeden yaşamak canını acıtmayacak. İnsanlar herkese hakettiği değeri vermez. İnsanlardan değer görmek zorunda da değilsin, sadece adamdan sayılmayı istemek hakkın. Açıkça söylemek gerekirse olayı kendinden çıkmış ve insanların insafına kalmış kişileri ben çok şanssız görürüm. Yolun yokuş, Allah kolaylık versin.