9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Saptama yapıyorum

Standart Saptama yapıyorum

Psikolojik rahatsızlıkların tedavisi bence hiçbir zaman bulunamaz,sadece ilaç ve kısmen terapiyle rahatlama sağlanır.Kanser gibi ama mesela kansere çare bulunma ihtimali bin senede geçse var,ama psikolojiye yok.Çünkü beyin denilen şeyin çözümü,yaşamın sırrının çözümüne eşit olduğundan,bence bu imkansız maalesef.

dreamer8
    Guest

Vard dostum var. Psikolojik rahatsızlıkların şifası var. Bir kere o bahsettiğin antidepresanlar gerçekten işe yarıyor, bunu herkes biliyor. Vücutta salgılanan hormon seviyeleri üzerinde değişiklik yaparak, sinir uçlarına etki ederek insanı teskin ediyor. Bunun yanı sıra sen zaten sürekli aynı kişi olarak kalmıyorsun. Hayatta her gün yeni bir şeyler öğreniyorsun, gelişiyorsun, bazen erişemediğin hayallerden vazgeçiyorsun, sabrı öğreniyorsun, daha olgun ve mantıklı düşünüyorsun yıllar geçtikçe. Ergenlik ve ilk gençlik çağlarında çok fazla parçalanmadan çıkarsan daha sonraki yaşamında toparlanma şansın yüksek. Tabi olmazsa olmaz bir şey daha var ki o da inanç. Şahsen ben, bana has imtihanlara, benden alınanlara, ağrılarıma, sıkıntılarıma inancım sayesinde dayanabiliyorum. Çünkü çektiğim hiç bir sıkıntının bir zerresinin dahi boşa gitmediğine inanıyorum....Kısacası tıp bize ilaçlar icat eder, bizse sabır ve olgunlaşma ile acılarımıza bağışıklık kazanmaya çalışırız. Bu esnada insanın mayası, hamuru, kıvamı, ruhu değişir. İşte tedavi de tam olarak budur.

Karar Dönemi

Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur.

Bende ilaçların kesinlikle faydası olduğunu düşünüyorum. O karma karışık olan, neye uğradığını şaşıran beyni nasılda düzeltiyor.. Hayret ve aynı zamanda ilaçların bu mucizesine hayranlık duyuyorum. Biraz da psikolojik olduğunu düşünüyorum çünkü gerçekten iyi hissedince iyi oluyor insan.

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vard dostum var. Psikolojik rahatsızlıkların şifası var. Bir kere o bahsettiğin antidepresanlar gerçekten işe yarıyor, bunu herkes biliyor. Vücutta salgılanan hormon seviyeleri üzerinde değişiklik yaparak, sinir uçlarına etki ederek insanı teskin ediyor. Bunun yanı sıra sen zaten sürekli aynı kişi olarak kalmıyorsun. Hayatta her gün yeni bir şeyler öğreniyorsun, gelişiyorsun, bazen erişemediğin hayallerden vazgeçiyorsun, sabrı öğreniyorsun, daha olgun ve mantıklı düşünüyorsun yıllar geçtikçe. Ergenlik ve ilk gençlik çağlarında çok fazla parçalanmadan çıkarsan daha sonraki yaşamında toparlanma şansın yüksek. Tabi olmazsa olmaz bir şey daha var ki o da inanç. Şahsen ben, bana has imtihanlara, benden alınanlara, ağrılarıma, sıkıntılarıma inancım sayesinde dayanabiliyorum. Çünkü çektiğim hiç bir sıkıntının bir zerresinin dahi boşa gitmediğine inanıyorum....Kısacası tıp bize ilaçlar icat eder, bizse sabır ve olgunlaşma ile acılarımıza bağışıklık kazanmaya çalışırız. Bu esnada insanın mayası, hamuru, kıvamı, ruhu değişir. İşte tedavi de tam olarak budur.
    Cevap için teşekkür ederim.Aslında haklılık payın var ama senin söylediğin işin biraz “birlikte yaşama ve başa çıkma” şekli gibi geliyor bana.Ben inanç defterini kapatalı baya oldu ve bunun geri dönüşü de olmuyor maalesef (inanç konusunda benim gibi düşünenler dediğimi daha iyi anlayacaktır.) Tabi insanın bu güçlükle baş etmesini sağlayan sadece ilahi inanışlar değildir.Hayatta ki bütün motivasyon kaynaklarını yitirince bazı şeyler mutlaka daha da zor oluyor bizim gibi hastalar için.
    Umarım hepimiz bir gün çocukluğumuzda ki tertemiz beynimize kavuşuruz,ne güzel olmazmıydı öyle

Dediğim gibi ilaçlar bu durumu sanki biraz bastırıyor gibi ama etkisini de inkar etmiyorum tabi.
    Şurda yaşayacağımız kaç sene var bunun bu şekilde heba olması insanı üzen şey aslında diye düşünüyorum.
    İlaçsız geçen 1 senem,ama yine başa dönmek üzereyim.
    Şu an hastalıkla savaş halindeyim bakalım kim kazanacak...

Eğer ilaçsız bir sene geçirdiysen geri başa dönme tabi ki. Baya bi yol almışsın demektir. Kendine hakim ol, bunu ben başarabilirim, iyi olmalıyım ve iyiyim de. Bunun en güzel yolu hayal kurmak Mutlu olduğun hayaller kur her gece, onların gerçekleştiğini düşün. Bu benim yeni yöntemlerin arasında size de tavsiye ederim. Çünkü hayallerine ne kimse müdahale edebilir ne de engel olabilirler, en özgür olduğumuz yer orası değil mi?

Alıntı Başlangıç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer ilaçsız bir sene geçirdiysen geri başa dönme tabi ki. Baya bi yol almışsın demektir. Kendine hakim ol, bunu ben başarabilirim, iyi olmalıyım ve iyiyim de. Bunun en güzel yolu hayal kurmak Mutlu olduğun hayaller kur her gece, onların gerçekleştiğini düşün. Bu benim yeni yöntemlerin arasında size de tavsiye ederim. Çünkü hayallerine ne kimse müdahale edebilir ne de engel olabilirler, en özgür olduğumuz yer orası değil mi?
    Çok hayal kuruyorum,ama bu beraberinde hayal kırıklığı getiriyor sanki.
    Normalde hırslı biriyim,birşey gerçekleşmediği zaman daha çok bozuluyorum.
    Ama hayal kurmak güzel evet...

Hayal kuran bir insan hayal kırıklığına da her zaman açık olmalı Gerçekleşmeyen hayaller olduğu gibi elbet bir gün gerçekleşecek hayaller de var. Sabretmek lazım, beklemek lazım..