Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sosyal Fobi dediğiniz şey "kibir"dir.

Standart Sosyal Fobi dediğiniz şey "kibir"dir.

Öz'ünüzde kibri yenerseniz, aslında sosyal fobi diye bir şeyin olmadığını, sadece kibirlendiğinizi göreceksiniz.

Herkesin dikkatinin üzerime toplandığını düşünüyorum "kibir"dir.

Utanıyorum, sıkılıyorum, kendim olamıyorum demek "kibir"dir.

Kibirden başınızı kaldırın, her şey kendiliğinden hallolacaktır.

dreamer8
    Guest

Kısmen doğru aslında ama sadece kısmen. SF kibir olabilir mi? Evet, olabilir. Sürekli izleniyorum, özelim, dikkat çekiyorum, insanlar şöyle-böyle gibi düşünceler biraz kibir içerebilir. Fakat SF zekadan da olabilir. Zeki insanlar sürekli etraflarını, bedenlerini, üzerindeki bakışları, fiziksel hareketlerini istemsiz olarak kontrol ederler. SF eziklikten de olabilir, sevgisizlikten de, yırtık kıyafet giymekten de, cilt hastalığı-aşırı kilo-aşırı zayıflıktan da olabilir.

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zeki insanlar sürekli etraflarını, bedenlerini, üzerindeki bakışları, fiziksel hareketlerini istemsiz olarak kontrol ederler.
    Bu kibirle bakmaktır. Bilinç, yalnızca bilinçtir. Zeki ya da zekasız diye bir şey yok.

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SF eziklikten de olabilir, sevgisizlikten de, yırtık kıyafet giymekten de, cilt hastalığı-aşırı kilo-aşırı zayıflıktan da olabilir.
    Hepsi kibirdir. Bilinç, yalnızca olmayı sever. Sevgi, eziklik vs. suni kavramlardır.

Karar Dönemi

ağır saçmalamışsınız sosyal fobi ne demek bilmiyorsunuz bence araştırın lütfen. sizin yaptığınız bir önyargı ve konuyla ilgili bir şey bilmeden ahkam kesmek çok özür diliyorum ama gerçek bu.
    "Gücümü, içimdeki güçsüzlükle boğuşurken tükettim."

Alıntı rainy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağır saçmalamışsınız sosyal fobi ne demek bilmiyorsunuz bence araştırın lütfen. sizin yaptığınız bir önyargı ve konuyla ilgili bir şey bilmeden ahkam kesmek çok özür diliyorum ama gerçek bu.
    Kibrini sil, öyle gel. Sizin kibrinizden başka bir saçmalık yok.

Karar Dönemi

Kibir, gurur ve enaniyet adamı ölüme götürür diyorsun kısmen doğru ama çogunlukla alakası yok.

Alıntı stars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kibir, gurur ve enaniyet adamı ölüme götürür diyorsun kısmen doğru ama çogunlukla alakası yok.
    Yeryüzünde kibirden başka bir şey yok. Bunu farkederseniz, onu kolayca alt edersiniz.

Karar Dönemi

Alıntı Tyler Durden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kibrini sil, öyle gel. Sizin kibrinizden başka bir saçmalık yok.
    Hadi ben deliyim sen benden de delisin beni cok güldürdün ya. Ben de cevap veriyorum yazdığın sacmaliklara takıl sen devamm.
    "Gücümü, içimdeki güçsüzlükle boğuşurken tükettim."

Alıntı rainy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi ben deliyim sen benden de delisin beni cok güldürdün ya. Ben de cevap veriyorum yazdığın sacmaliklara takıl sen devamm.
    Yine kibir. Aferin Deliliğinle mutluluklar dilerim.

dreamer8
    Guest

Buradaki SF li arkadaşlar, bu problemden kurtulmak için her şeylerini feda etmeye hazırlar. Bu öyle illet bir şey ki, bunu isteyerek ve severek yaptıklarına inanmak imkansız. Kibir tatlıdır, kolay uygulanır, pek çaba gerektirmez, kalitesiz bir davranıştır. Fakat SF acıdır, insanı çok yorar, istem dışıdır. Kibirli bir insanı eleştirebilir, ilişkilerimizi askıya alabilir, muhatap olmayabiliriz. Ama SF li biri bunların hiçbirini haketmiyor.

Sayfa 1/3 123 SonSon