7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Ezilmekten Bıktım! Lütfen Yardım Edin! :(

Karar Dönemi

Unhappy Ezilmekten Bıktım! Lütfen Yardım Edin! :(

Üniversite üçüncü sınıf öğrencisiyim. Bölümümü sevmiyorum ama buraya iyi bir puanla birinci olarak geldim ve ortalamam çok iyi. Büyük heveslerle geldiğim, benim için yeni ve temiz bir hayat olan üniversitede en kötü günlerimi geçirdim ve geçiriyorum.

Bazı derslerde laboratuvarda grup olarak çalışmak zorundayız. Kendi halinde içine kapanık benim gibi birisi için bu tam bir işkence. Önceki grubum beni hep ezdi, benim bi şey yapmama izin vermediler, dalga geçtiler, tüm sınıf da bunları gördü, ben alttan aldım sesimi çıkarmadım. Böyle olmaz dedim başka gruba geçtim, burda da neredeyse anam yaşında bir öğrenci tarafından eziliyorum. Onu öyle yapma bunu böyle yapma, sen cahilsin, hiç bişey bilmiyorsun yapamıyorsun diyorlar. Saygımdan sesimi çıkarmıyorum ama sınıf bana acıyarak, zavallı bir böcekmişim gibi bakıyor. Benimle alay edenler de var sesini çıkaramıyor çocuk yazık diyenler var. Başka gruba da geçemem kimse çalışmak istemez benle. Orda da ezerler beni.

Kendimi Kafka'nın böceği gibi hissediyorum. Okulun ilk gününden beri bir kişi bile gelip yanıma oturmadı benim. Herkes birbiriyle tanışırken, konuşurken, kaynaşırken sadece bir kişi bile gelip benle tanışmadı bile. Yalnızlığa alışkınım ama üniversitede biraz sosyalleşirim, ben de akılla konuşmayı bırakarak biraz aptallaşıp diğerleri gibi hayattan zevk alırım diye düşünüyordum. Baktım olmuyor daha da çok içime kapandım. Sürekli evdeyim. Çok kitap okudum, çok film izledim, piyano çalmaya başladım. Maddi sıkıntım yok ama ezilmek beni bitiriyor.

Yüksek lisans yapmak ve akademik kariyer yapmak istiyordum ama okulu bırakma noktasına geldim. Ben ne yapacağım?

Moderatör

Herşeyin farkındasın. Beş para etmez insanların seni nasıl küçümsediklerinin, adam yerine koymadıklarının, umursamadıklarının, kıymet vermediklerinin. Onların gözünde hiç bir değerin yok. eğer gözlerinde bu kadar değersizsen insanların, sen de onlara, onların sana verdikleri kadar değer vermelisin. Yalnızlıktan, kavgadan korkma. Sadece şu anki durumunda olmaktan kork. Sayısız kitap ve film izledin, bölüme birinci olarak girdin, bilgiyle donanmış vaziyettesin ama hayatın pratik alanlarında çok yetersizsin. Kendini koruyamıyor, savunamıyor, hakkını arayamıyorsun. Gerekirse sınıfta kal, başka sınıfa düş, yeni insanlarla devam et ama ruhunu acilen tedavi et. Bunda en büyük pay senin. Adam yerine konulmaya konulmaya "yeter artık" diyeceksin bir gün ve bir ihtimal o gün kurtuluşun ilk adımlarını atmış olacaksın. Kimsenin onayını, övgüsünü, sevgisini bekleme. Sadece ruhunu tedavi et. Yoksa ne okuduğun okulun, ne mesleğinin kıymeti kalmayacak. Ayrıca öğretim üyeliği de sana göre bir meslek değil. Sosyal ve insan ilişkileri içeren bir meslektir öğretim üyeliği.

Karar Dönemi

Ezdirmeyeceksin kendini. Bak ben de kpss dersanesine gidiyorum, kızlarla aiağı inip sigara içiyoruz muhabbet ediyoruz. Kimse senle tnaışmadıysa, sen niye kimse ile tanışmadın?

Karar Dönemi

kendini asla ezdirme yumruğunu masaya vur bizde göze göz dişe diş ...
    Ağlanacak halimize gülüyoruz deyip kızıyorlar,
    O da bir şey mi ölünecek halimle yaşıyorum ben .!!

Karar Dönemi

Alıntı weepingeyes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ezdirmeyeceksin kendini. Bak ben de kpss dersanesine gidiyorum, kızlarla aiağı inip sigara içiyoruz muhabbet ediyoruz. Kimse senle tnaışmadıysa, sen niye kimse ile tanışmadın?
    Tanıştım, ertesi gün selam bile vermediler. Ben verdim, ertesi gün yine onlar bana selam vermediler. Sınıfa girerken kaç kere günaydın dedim, karşılık veren hiç olmadı. Çok yakışıklı değilim ama elim yüzüm düzgün (cılızlığım haricinde). Filhakika bazı insanlar ise korkunç, katil, sapık gibi göründüğümü söylerlerdi. Neden böyle oldu, neden!?... Durumu kabullendim ama sadece sebebini bilmek istiyorum.

Karar Dönemi

Alıntı asperger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanıştım, ertesi gün selam bile vermediler. Ben verdim, ertesi gün yine onlar bana selam vermediler. Sınıfa girerken kaç kere günaydın dedim, karşılık veren hiç olmadı. Çok yakışıklı değilim ama elim yüzüm düzgün (cılızlığım haricinde). Filhakika bazı insanlar ise korkunç, katil, sapık gibi göründüğümü söylerlerdi. Neden böyle oldu, neden!?... Durumu kabullendim ama sadece sebebini bilmek istiyorum.
    Nasıl bir ortamdasın bilmem ki kardeşim. Burası pek aktif değil mesajlar filan çıkmıyor istersen faceden ekleyeiblirsin beni muhabbet ederiz detaylı. İstersen özelden ulaş bana..

Karar Dönemi

O yaşca büyük elemana karşı çıkar masaya vur, ve ona gerçek patronun kim olduğunu göster. Dönem sonu git kafayı göm. İnan hiçbirşey kaybetmezsin sana en modern önerileri sunuyorm.