2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: panik atakmıyım acaba ?

Karar Dönemi

Standart panik atakmıyım acaba ?

Arkadaslar eskidende vardı bende bu tip haller.. coronadan sonra yine oldu...ama arttı ..

mart ayında işi bırakıp eve gonderildik . işi bıraktıgım hafta boğazım agrımaya baslamıstı zaten .. neyse iş yerinde oda arkadasımda yakalanmıstı.. eşi vefat etti...bende 1-2 hafta corona oldum diye yogun stres yasadım .. gidip sonunda test yaptım.. negatif cıktı...

bogaz agrım dayanılmaz seviye de idi.. bazı geceler agrıdan aglayacak seviye de oldum.. doktora gidiyorum.. faranjit deyip ilac verip yolluyor bi turlu gecmiyor.. bogazımda kızarıklıklarda var.. hatta geniz akıntısı oluyor...

daha sonra bi gece inanılmaz bi karın agrısı ile uyandım.. ölüyorum sandım..endoskopi ve kolonoskipi oldum .. midede helikobakteri , bagırsak iltihabı , reflu ve gastrit cıktı.... ilaclarla mide sorunum bayagı azaldı artık...

ama 3-4 aydır gecmeyen nefes sıkıntım var... ozellikle yemeklerden sonra burnumun sağ tarafı ve yuzumun bir kısmı bir acayıp oluyor... nefes alamıyorum... kalbim carptıgı oluyor...

dediğim gibi sadece tek taraflı .. burnumun tek bir deliği )) nasıl bişeyse... bi turlu cozum bulamadım.. ozellikle yemeklerden sonra hep olmaya basladı..bı sıcaklık geliyor burnuma..nefesimi kesiyor.... bu surecte 15 kg kaybettim...

sizce panik atakmıyım... bu nefes sorunum cozulse baska sikayetim kalmayacak insallah..

Karar Dönemi

Dr gitmissiniz bütün saydığınız sikayetleriniz için.bisey bulunamamış anladığım kadarıyla.ben tam bir koronayak oldum.ve ben panik atakliyim.ama çevremde panik ataklı olmayıp koronadan sonra ataklar yaşayan hemen hergun boğaz ağrısı grip gibi belirtiler yaşayan okadar insan varki.ve hepside aynı korkuya kapiliyorlar.sizdede eğer Dr lar bişey bulamıyorsa birde psikiyatriyi deneyin.yemek sonrasında yaşanan sorun çoğu anksiyetelide olur.yada alerjik bir sorun olabilir.psikiyatriye gidin derim.