Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ölmek istiyorum artık

Karar Dönemi

Standart Ölmek istiyorum artık

Artık dayanacak gücüm kalmadı. Geçen sene ölmeyi de denedim ALLAH izin vermediği için mucize oldu ölemedim. Her gece Kur'anı ALLAH'ın isimlerini peygamberimizi hatırına al yanına diye dua ediyorum. Bi yandan aklımdan geçen küfürler, cinsel takıntılar, vesveseler, bir yandan ailevi sorunlar bi yandan çevresel sorunlar bi yandan gündelik sorunlar bittim artık ya. Dünyanın en güzel kadınını da veerseler, karun kadar zengin de olsam ille de ölmek istiyorum. Her sabah bugün de ölmemişiz diye üzülere uyanıyorum. Cuma günü psikiatriye gideceğim tekrar ama dertlerimin çözümü ölüm. Tamam benden daha ağır şeyler yaşayanlar var ama benim de yaşadıklarım hafif değil. Bir insan her gece ALLAH'tan ölmeyi istiyorsa, her gece intihar ediyor demektir. İstemiyorum işte bu hayatı, yaşama sevincimi kaybettim ruhen ölmüşüm niye bedenen yaşayayım ki?

Cahillik Dönemi

batsın bu dünya ulann nedir bu zulüm ....Allahtan revamıdır beee olma zolusn böyle hayat....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi

Aaaaaaa olurmu ya ölmek istemekte neymiş.bence biran önce bir Dr git bu saplantidan kurtulmaya çalış.
    Ben ve benim gibi sayısını bilmediğim panik atak ve anksiyeteli insanların en büyük korkusuda ölmek.
    Sende ölmek istiyorsun.
    Bak sorunun tam olarak ne bilmiyorum ama ben feleğin çemberinden geçtim yinede senin gibi çok şükür düşünmedim.aksine ölüp gitmekten korkuyorum hep.
    Sana sunu söyleyeyim hayat her ne olursa olsun çok güzel.lütfen Dr git

Moderatör SeLf_ConTRoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    united kingdom

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    batsın bu dünya ulann nedir bu zulüm ....Allahtan revamıdır beee olma zolusn böyle hayat....
    gidiyorum geliyorum hep aynisin. hicbir ilerleme yok.
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne beni durduran bir cezmim

Ne de bana ben katan bir şeddem var.

Ne elimi tutan bir harf

Ne anlam katan bir harekem…

Kalakaldım sayfalar ortasında.

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Gölgesini istedim bir dostun med gibi…

Sızım Elif sızısı…

dreamer8
    Guest

Her gece ölümü isteyerek yıllarca yaşadım. Senden tek farkım neydi biliyor musun? Ölmek için her hangi bir girişimim, intihar düşüncem yoktu. Çünkü bu canı Yaradan benden alana kadar taşımak zorunda olduğuma, canıma kıydığımda sonsuz bir azaba düşeceğime inanıyordum. İnanç çok önemli. Neye inanıyorsan öyle yaşarsın. Eğer canına kıydığında ateşe atılacağına inanırsan, ne kadar acı çeksen de bu dünyada canına kıyamıyorsun. Canına kıymayı denediğine göre demek ki inanç yönünden biraz zayıflık var. Çok zor biliyorum ama ben sana sabrı tavsiye ediyorum. Yaşamak zorundasın. Dua et ki intihar girişimin başarılı olmamış. Hala hayattasın. Ayrıca neden mutsuzsun biliyor musun? Çünkü kafan bulanık, derdini paylaşabileceğin-seni anlayan bir dostun yok, sevgi ihtiyacını karşılayamıyorsun, kendini ifade edemiyorsun, sosyal izolasyon içindesin, hayata dair her şeyden kopuksun. Sebep gibi görünen bu parametreler belki de sonuç. Yani sen bir şeyler sonucunda bu duruma geldin. Önerim nedir. Savaşacaksın, kaybettikçe canın daha çok yanacak, canın yandıkça daha fazla savaşacaksın, yeter artık diyecek ve gizli köşelerini keşfedeceksin. Çok yorucu, ağır bir serüven ama sağ çıkman da mümkün.

Cahillik Dönemi

Alıntı SeLf_ConTRoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gidiyorum geliyorum hep aynisin. hicbir ilerleme yok.

Karar Dönemi

Dostum ömür dediği bir sermaye alıp başını gidiyor istesende istemesende. Farzet ki intihar ettin ve canına kıydın bu dünyadan kurtuldun ötekinde nasıl hesap vereceksin. İntihar etmek cinayet işlemek ile aynıdır. Nasıl kı birini öldürmekten korkuyarsan kendini öldürmekten de korkacaksın.Kaldı ki geride seni düşünen hiç kimse mi yok onları düşün? Evet sabretmek gerçekten zor ama her zaman senden daha kötülerinin olabileceğini düşünüp kendini rahatlatman gerekmekte, belki bu çilelerin ahir yaşantında kurtuluşun olacak.Dünya hayatı imtihan ortamı kimse hastalanmayı seçmez, anneni, babanı milletini nasıl ki sen seçmediğin hastalığı da sen seçmezsin. Sana bu derdi veren belki de seni gerçekten sevdiği için veriyor ve senin takva olarak üst seviyelere çıkmanı istiyor. (Sabrederek). ALLAH sevdiği kuluna herzaman çok çileli bir imtihan ortamı hazırlar. Peygamlerin ve Veli insanların hayatlarına baktığın zaman bunu daha net olarak görürsün. (Hz.Eyüp,Hz Musa,Hz.Muhammed,Hz İsa).Mümin insana her zaman sabretmek düşüyor.

Hastalık, bela ve çile yoksa asıl o zaman korkmak gerekiyor, çünkü ALLAH seni imtihan etmiyor ve senin canının en sonunda bağırtılarak alınmasını istiyor.(Alllahu Alem). Kadınlar, dünyadaki diğer mutlu gibi görünen insanların hayatları, instagram da baktığın mutlu gibi görünen insanların hayatları seni hiç bir zaman aldatmasın. Çünkü hepsi imtihan ortamında birer sebep. Sana düşen tek şey imanını korumak. Çünkü şirkin affı yok diğerleri umulur. ALLAH hepimizin canın imanlı olarak alsın ve kimseyi intihar düşüncesine bile sokmasın inşaALLAH.
    Mevlananın dediği gibi,
    Allah der ki, kimi benden çok seversen onu senden alırım.
    Ve ekler; onsuz yaşayamam deme, seni onsuzda yaşatırım.
    Ve mevsim geçer gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın yar bile bir gün el olur. Aklın şaşar dostun düşmana dönüşür. Düşman kalkar dost olur.
    Öyle garip bir Dünya…
    Olmaz dediğin ne varsa olur.
    Düşmem dersin düşersin. Şaşmam dersin şaşarsın.
    En garibi de budur ya; Öldüm der durur yine de yaşarsın

Net...

Cahillik Dönemi

sizler için yzdığım son şiirim ....

Öyle bir hayat yaşıyorum ki ,
    Cenneti de gördüm , cehennemi de
    Öyle bir aşk yaşadım ki
    Tutkuyu da gördüm ,pes etmeyi de.

Bazıları seyrederken hayati en önden,
    Kendime bir sahne buldum oynadım.
    Öyle bir rol vermişler ki ,
    Okudum okudum anlamadım.

Kendi kendime konuştum bazen evimde,
    Hem kızdım hem güldüm halime,
    Sonra dedim ki "söz ver kendine"

Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin,
    Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin,
    Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin.
    Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.

Öyle bir hayat yaşadım ki ,
    son yolculukları erken tanıdım
    Öyle çok değerliymiş ki zaman,
    Hep acele etmem bundan, anladım

dreamer8
    Guest

Başkanım şiir sana aitse eğer, beklentilerimin üzerinde onu söyleyim. Güzel yazmışsın maşallah. Yüreğine, kalemine sağlık.

Karar Dönemi

Ben de 24 yıldır istiyorum olmadı bi türlü. Bi işe başlayayım dedim onda bile başarısız oldum lanet olsun. Kimin ahını aldım ben hiç bilmiyorum. Çok kötüyüm bütün ölmek isteyen arkadaşları o kadar iyi anlıyorum ki.
    "Gücümü, içimdeki güçsüzlükle boğuşurken tükettim."

Sayfa 1/2 12 SonSon