9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Kalabalık ortamlarda konuşamıyorum

Karar Dönemi

Standart Kalabalık ortamlarda konuşamıyorum

Merhaba arkadaşlar
    İ yerimde mola saatlerinde ortalama 7 kişi sohbet ediyoruz fakat ben sürekli ya yanlış Bir şey söylerim benimle dalga geçerler korkusundan doğru düzgün konuşamıyorum zaten bu sesime de yansıyor daha kısık çıkıyor o nedenle de kimse beni kaale almayıp konuşmaya devam ediyor bir türlü yenemedim bunu efexor 150 içiyorum doktorun tavsiyesi ile ama değişen Bir şey yok maalesef oysa o kadar imreniyorum ki bazı insanlara dan dun konuşuyor insanlar gülüyor keşke bende öyle olabilsem bu konuda desteğinize ihtiyarcim var arkadaşlar

dreamer8
    Guest

İşyerindeki diğer insanlar konuşmayı birer refleks olarak yapıyorlar, sen ise sesim titreyecek mi, saçmalayacak mıyım, kimse dinlemeyecek mi, yanlış cümle kuracak mıyım vs. gibi endişelerle konuşmaya başlıyorsun. Sen sana inanmazsan ortam sana zaten inanmaz. Sen baştan korku ve endişelerle başlıyorsun konuşmaya. Bu durum seni sessizliğe itmesin. Özgüven artırıcı, sosyal fobi giderici ilaçlar var. Onlardan kullan ve biraz pratik yap. Oradaki arkadaşlarından hiç bir eksiğin yok. Tek eksiğin biraz korkmak ve fazlaca düşünmek.

Banned

o çok zor insanlar konuşamayınca aptal olduğunu düşünüyor. acımasız davranıyorlar. efexor değil de laroxyl dene, laroxyl insanın çenesini açıyor.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşyerindeki diğer insanlar konuşmayı birer refleks olarak yapıyorlar, sen ise sesim titreyecek mi, saçmalayacak mıyım, kimse dinlemeyecek mi, yanlış cümle kuracak mıyım vs. gibi endişelerle konuşmaya başlıyorsun. Sen sana inanmazsan ortam sana zaten inanmaz. Sen baştan korku ve endişelerle başlıyorsun konuşmaya. Bu durum seni sessizliğe itmesin. Özgüven artırıcı, sosyal fobi giderici ilaçlar var. Onlardan kullan ve biraz pratik yap. Oradaki arkadaşlarından hiç bir eksiğin yok. Tek eksiğin biraz korkmak ve fazlaca düşünmek.
    kesinlikle haklısınız fakat normal konuşmaya giriyorum misal bi konu hakkında konuşuyorum o an aklıma "ses tonum kötü" yada konuştuğumu kimse dinlemiyor vb şeyler geliyor otomatik olarak sesim kısılıyor ortalama yarım saat molada oturuyorsak hiç konuşmuyorum böyle durumlarda kendime yöntem bulmam gerekli sanırım kendimi motive edecek açıkçası antidepresanlarada güvenim kalmadı efexor, lustral, vb kullandım yorumunuz için teşekkürler

Karar Dönemi

Alıntı Oisis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o çok zor insanlar konuşamayınca aptal olduğunu düşünüyor. acımasız davranıyorlar. efexor değil de laroxyl dene, laroxyl insanın çenesini açıyor.
    laroxyl ilacını ekşi sözlükte yazmışlar çok fazla uyku yapıyor kafa yapıyor diye sizin fikriniz nedir? bu şekilde bir ilaç mı? desteğiniz için teşekkürederim

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Daha iyi bir doktora görün.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

dreamer8
    Guest

Alıntı fuatkaracan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle haklısınız fakat normal konuşmaya giriyorum misal bi konu hakkında konuşuyorum o an aklıma "ses tonum kötü" yada konuştuğumu kimse dinlemiyor vb şeyler geliyor otomatik olarak sesim kısılıyor ortalama yarım saat molada oturuyorsak hiç konuşmuyorum böyle durumlarda kendime yöntem bulmam gerekli sanırım kendimi motive edecek açıkçası antidepresanlarada güvenim kalmadı efexor, lustral, vb kullandım yorumunuz için teşekkürler
    Bence sende aşırı hassaslık ve algılarının açık olması sorunu var. Kısmen depersonalizasyon ve derealizasyon da var gibi; çünkü sürekli kendini kontrol ediyor, dışarıdan bir başkasının gözüyle izliyorsun. Adeta konuşan sen değilsin de; kendi başında gardiyansın. Bir şeyi ne kadar sıkarsan, kontrol edersen o kadar fazla hata yaparsın. Hassas, zeki,
    vicdanlı, dostane insanların arasında olsan bu kişiler seni anlar ve iyi hissetmeni sağlar; fakat böyle insan da pek kalmadı bu zamanda.

Karar Dönemi

Dostum iş yerindeki arkadaşlarınla konusup napacan ben yapı itibari ile cok fazla konusan bir insan degildim iş yerlerinde, bir gruh çıktı hayatıma mal oldu..

Karar Dönemi

Yüzde 80 tiple alakalıdır. yüzde 15 tercih, yüzde 5 diğer faktörler. Bu 3 ünden hangisi önce onu belirle ona göre püf noktları söyliyelim. Yani direk soruna odaklanalım çiçekler böcekler fln buraları geçelim.