7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Dişlerimi yaptırdım çirkinleştim takıntısı

Karar Dönemi

Standart Dişlerimi yaptırdım çirkinleştim takıntısı

2 sene önce ön 4 dişimi kestirdim kaplama diş yaptırdım ve hayata küstüm. Çok kötü oldular. Eski ayrık, küçük dişlerimden daha kötü ve yapmacık gözüküyor.
    Asıl mesele bu değil, asıl mesele ben bu dişlerimi kafaya öyle bir taktım ki onunla alakası olmadığını bildiğime rağmen kendime inandıramıyorum. Son zamanlarda kendimi çok çirkin görüyorum ve bunun sebebinin dişlerim olduğunu düşünüyorum. Normalde çok gülen biri değilim, hatta dişlerimi yaptırmadan hiç gülmezdim, şimdide yapmacık şekilde gülersem gülüyorum. Kahkaha falan atamıyorum yani dişlerimi göstererek ama mesele yine bu değil, ben dişlerim yüzünden çirkinleştim diye düşünüyorum. Böyle bir ihtimal var mı arkadaşlar? 2 yıldır sürekli aynaya bakıyorum, günde 5-6 saat aynaya bakıp fotoğraflarımı çekiyorum. Ağzımı açmadan çektiğim fotoğrafta çirkin çıksam bile sebebi dişlerimi yaptırdığıma buluyorum. Dışarda çok yakışıklı bir insan gördünüz diyelim, ağzı kapalıykende yakışıklı gözükür mü o insan? dişlerle alakası var mıdır?

dreamer8
    Guest

Dişlerin belki eskisinden daha güzel duruyordur ama sana çirkin görünüyordur. Etrafında bir kaç insanın fikrini al bence. Eskiye göre nasıl görünüyor dişlerim diye. Eğer teknik bir hata yapılmadıysa tedavi esansında, kötü durmaz kaplama. Ben zaten, estetik kaygı bir kenara, bir dişin ömrünü tamamlamadıkça kesilmesine, çekilmesine karşıyım. Ana dişini gittiği yere kadar kullanacaksın. Ayrıca porselenlerde bembeyaz bir renk seçiliyor ki bu da yanlış, bir iki ton daha sarı seçilmeli ki çok göze batmasın, direk belli olmasın porselen olduğu. Ağzımda 3 adet implant, 15 civarında da porselen diş var. Yani bana ait, 10 tane diş ancak var, onların da 4 tanesi kanal+dolgulu. İşlem görmemiş sadece 6 tane dişim var. Dişlerimi fırçalamama rağmen, diş yönünden çok sıkıntı çektim, hala da çekiyorum....Sana önerim bunu takıntı haline getirme, eğer hiç sevmediysen,
    aklındaki diş şeklini tarif et, mesela daha küçük dişler olabilir, bir iki ton da koyu renk seç, bembeyaz olmasın, en kötü ihtimalle kaplamalarını yeniletip daha estetik bir şey taktırırsın. Aynalardan bir süre uzak dur. Ruhundaki boşluğun, yalnızlığın faturasını yüzüne, bedenine kesme.

Cahillik Dönemi

EĞER sen rahat ettiysen yani rahat yemek yiyebliyorsan ağzına tam oturduysa bir sıkıntı yoksa gerisini boşver...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi

merhaba bende dişle ilgili benzer sıkıntı yaşadım 3 yıl dişlerime tel takıldı üst köpek dişlerim biraz yüksekteydi vampir gibi 4 tane sağlam dişim çekildi ve tellerim takıldı 2 yıl kaldı teller artık çok sıkılmıştm çıkacağı gün çok mutluydum ta kiiii telllerm çıkıp aynaya bakıncaya kadar, ağzım bomboş göründü evet dişler inci gibi dizilmişti ama ben alışamadım telsiz ve düzgün dişlerime uzun bi müddet, tellerim benim en sevdiğim aksesuarımmış ama ben farkında değilmişim... zaman geçince alıştm dişlerimin düzgün dizilmiş hallerine. Senin durumun geri dönüşü olmayan bişe değil madem o kadar canını sıkıyor doktoruna tekrar git memnun kalmadığını belirt, eskide kaldı büyük tombiş rengi uymayan porselen dişler, artık en doğala yakınını yapmaya çalışıyor diş hekimleri, yaptırasın yoksa boşver.
    Yapılan bir istatistiğe göre dünyada her 10 kişiden 10 u da ölüyor, o yüzden öyle her otu boku kafaya takmaya gerek yok..

Karar Dönemi Roberto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence sen zaten çirkindin, dişler bahanesi oldu diye düşünüyorum.

Karar Dönemi

Alıntı Roberto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sen zaten çirkindin, dişler bahanesi oldu diye düşünüyorum.
    Şöyle bi şey benimki. yüzüm çok çirkin burnum kemerli, dişlerim kötü ama saçlarım güzeldi 14-17 yaş arasında. Her gittiğim ortamda mutlaka bir kız bana aşık olurdu, teklif ederdi, hatta kabul etmediğimde arkadaş kalalım seni görmeden yapamıyorum diye ağlayanlar vardı. Ben hep kendimi çirkin görürdüm ama yaşadığım şehirin en çekici çocuklarından biriydim o zamanlar. 18 yaşından sonra erkek tipi saç dökülmesi yaşadım ve şu an gerçekten çirkinim evet. bilmiyorum deli miyim belki deli olabilirim ama psikolojimin bozuk oldugunu biliyorum kendimi bazen david beckham gibi görüyorum, bazen suriyeli çocuklar gibi görüyorum

dreamer8
    Guest

Kızların teklif etmesi olayını anlamıyorum ya. Ben bir kız olsam, ilgim olan, beğendiğim bir erkeğe en fazla bir iki saniye fazla bakarım ya da hafif bir tebessüm hissettiririm. Asla gidip teklif etmem. Ergen kızlar yapıyor demek ki o yaşlarda böyle şeyler.