6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: bir sıkıntılı arkadaş daha...

Smile bir sıkıntılı arkadaş daha...

size daha önce duyduğunuz okuması/okunulması klasiklemiş sıkıntılardan problemlerden bahsetmeyeceğim . şöyle birşey yapalım herkes acı çekiyor değil mi özellikle bu forumda olanlar veya bunları okuyanlar. anlatmak isteyen nasıl acı çektiğini buraya döksün , yarıştıralım acılarımızı hangisi daha beter.

isyan etmenin hiçbişekilde seni ileriye taşımadığı ve yerinde saydığını anladığın an buna yine çözüm bulamamak ve isyana isteksizce devam etmek varya. ruhunu yakıyor. yaşam da her zaman umutlu olamazsın veya umutsuz olamazsın illa ki yeri gelir umutlu olup umutlu olamazsın.... umudu sen yetiştirirsin ya bir süre yaşar veya tazecikken ölür ama öleceği kesindir... problem nerede biliyor musun? umudun doğup-ölmesi arasında geçen zaman o kadar kısa ki .yani bu sürecin yenileme hızı o kadar hızlı ki ... yokuş aşağı çok süratli koşuyorsun bir anda dikine yokuş yukarı sonra tekrar aynı şekil aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı.

ya ne psikolojik durumlar var ne travmalar ne üzüntüler ne pişmanlıklar ne ayrılıklar var bu acılardan biri seni ele geçirdiği zaman beynin nerede sorsalar belki karnını gösterirsin . aklın çıkar , şu kısır döngü olayı varya bu problemlerin elebaşı da o sonsuzluk kavramı .. çıldırmayalım mı sen söyle.

günün birinde bir çiftçi bir köle bir de lastikçi varmış ... varlarmış sadece tek bilinen bu akıbetleri bilinmiyor.

sen de yorum yapmak istemez misin? ahh beni yalnız bırakmamaya çalışmaz mısın ? neyse problem değil . zarar veren durum değil alışıldık durum bu.. bu arada geniş zamanı olumsuz ekle kullanmak epey keyifli. denemeni tavsiye ederim.konuyu fazla uzatmadan..

Nasılsın ?

dreamer8
    Guest

Yazının değişik bir tadı var. Montaigne gibi okuyucuyla konuşurken, bir yandan da sıcak, mesafesiz, birebir kelimeler kullanmışsın. Hayatın sana ödettiği bedellerin, ellerinden çalınan umudunun, kırılan hayallerinin, küskünlüğünün, şaşkınlığının kokusunu alıyorum yazdıklarından. Ben de aynen öyle bir hayat yaşadım. "Bu son saniyedir İnşallah" diyerek yıllarca ölümü bekledim. Ölmedim, ölemedim. Fiziksel sağlığıma ağır darbeler aldım ruhsal dünyam sebebiyle, sağlığım bozuldu....Acılarımızı yarıştırmak... Acılarımızı neden yarıştıramayız biliyor musun? Acıları yarıştırmak; vicdanı, imanı, özveriyi, iyi niyeti yarıştırmak gibidir. Kimin ne kadar acı taşıdığını ve çektiğini asla bilemeyiz. "Acı dışa vurur, taşar insandan" dediğini de duyar gibiyim. Elbet taşar ama her insanın sönümlemesi bir değil. Başkasının hastaneye yatırılacağı acılarda ben işyerine gelip çalışıyorum. İnsan sınanır, acılarla yıkanır, temizlenir, avaz avaz bağırır, yeter artık der ve acılar bu feryadı pek duymaz. Sana kalan inanılmaz büyük bir sevap hazinesi, olgunluk ve bilgeliktir. Acı ile kaybettiklerin belki geri gelmez ama acı ile kazandıklarını başka hiçbir hoca, hiçbir mektep sana öğretemez.

Karar Dönemi Roberto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hoş geldin!

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazının değişik bir tadı var. Montaigne gibi okuyucuyla konuşurken, bir yandan da sıcak, mesafesiz, birebir kelimeler kullanmışsın. Hayatın sana ödettiği bedellerin, ellerinden çalınan umudunun, kırılan hayallerinin, küskünlüğünün, şaşkınlığının kokusunu alıyorum yazdıklarından. Ben de aynen öyle bir hayat yaşadım. "Bu son saniyedir İnşallah" diyerek yıllarca ölümü bekledim. Ölmedim, ölemedim. Fiziksel sağlığıma ağır darbeler aldım ruhsal dünyam sebebiyle, sağlığım bozuldu....Acılarımızı yarıştırmak... Acılarımızı neden yarıştıramayız biliyor musun? Acıları yarıştırmak; vicdanı, imanı, özveriyi, iyi niyeti yarıştırmak gibidir. Kimin ne kadar acı taşıdığını ve çektiğini asla bilemeyiz. "Acı dışa vurur, taşar insandan" dediğini de duyar gibiyim. Elbet taşar ama her insanın sönümlemesi bir değil. Başkasının hastaneye yatırılacağı acılarda ben işyerine gelip çalışıyorum. İnsan sınanır, acılarla yıkanır, temizlenir, avaz avaz bağırır, yeter artık der ve acılar bu feryadı pek duymaz. Sana kalan inanılmaz büyük bir sevap hazinesi, olgunluk ve bilgeliktir. Acı ile kaybettiklerin belki geri gelmez ama acı ile kazandıklarını başka hiçbir hoca, hiçbir mektep sana öğretemez.
    acıyla yıkanmak .. bunu beğendim. o süreç içinde acıya duyarsız hale gelmek için veya etkisini azaltmak için. hayallerden yardım alıyorum. hayal hayal hayal. ne güzel birşey. kurması kolay ulaşması zor. aslında şöyle bi durum da var . bazen öyle hayaller oluyor ki ''ben buna ulaşmadan ölürsem bi gözüm açık giderim'' diyeceğin hayaller... şuan bile benimkiler aklıma gelince hayat doluyorum neşe doluyorum . bak..... unuttum nereye değineceğimi.. verdiği hazzı sen düşün. hiçbir şey beklediğim gibi çıkmıyor ama gerçekle karşılaşmadan önce tatlı olacağını düşünüyorum. hayal kurup ulaşmamak mı olay??? şuan son olarak birşeye değinecektim de unutt- hah tamam hatırladım . bir zaman herşey son bulacak tüm dünya tüm kainat tüm canlılar . o zaman ne hayal kalır ne dert ne tasa. benim hayalim vardı ulaşamadım demeyi bırak hayalim olduğunu bile unuturum gibi geliyor. ama şuan bunu anlayamıyorum çünkü o vakit gelecekte . ama hissedebiliyorum.

Alıntı Roberto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin!
    Hoş bulduk!

dreamer8
    Guest

Alıntı kimimbenkim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acıyla yıkanmak .. bunu beğendim. o süreç içinde acıya duyarsız hale gelmek için veya etkisini azaltmak için. hayallerden yardım alıyorum. hayal hayal hayal. ne güzel birşey. kurması kolay ulaşması zor. aslında şöyle bi durum da var . bazen öyle hayaller oluyor ki ''ben buna ulaşmadan ölürsem bi gözüm açık giderim'' diyeceğin hayaller... şuan bile benimkiler aklıma gelince hayat doluyorum neşe doluyorum . bak..... unuttum nereye değineceğimi.. verdiği hazzı sen düşün. hiçbir şey beklediğim gibi çıkmıyor ama gerçekle karşılaşmadan önce tatlı olacağını düşünüyorum. hayal kurup ulaşmamak mı olay??? şuan son olarak birşeye değinecektim de unutt- hah tamam hatırladım . bir zaman herşey son bulacak tüm dünya tüm kainat tüm canlılar . o zaman ne hayal kalır ne dert ne tasa. benim hayalim vardı ulaşamadım demeyi bırak hayalim olduğunu bile unuturum gibi geliyor. ama şuan bunu anlayamıyorum çünkü o vakit gelecekte . ama hissedebiliyorum.
    İnsanın nasıl hayalleri olabilir? Güzel bir sevgili, hoş yemekler-dallarından meyveler sarkan yemyeşil yerler, deniz kenarı, hayvanlar, doğal bir yaşam. Pek çoğumuzun aklına bu hayaller gelir. Bunlar zaten bir yeri işaret ediyor. Sonsuzluğu. Bu güzel hayallerin sonsuza dek sürmesi için bize bir yaşam şansı veriliyor. Ölüm de gelse, kıyamet de kopsa başka bir alemde sonsuza dek azap ya da haz alarak yaşayacaktır.İnsan sonsuzdur. Zaman son bulacak ve tüm kainat da elbette.Fakat baki kalan insan ruhu olacak. Kimilerine öyle ağır dertler kalacak ki, nasıl hesap verecekler hiç bilemiyorum.