Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Takip edildiğim hissini içimden atamıyorum.

Karar Dönemi

Dini söylemlerin benim üzerimde pek etkisi yok. Eskiden olsa belki bir etki yaratırdı ama artık bana gerçekçi gelmiyor. Kusura bakma. Okudum ama hiç etkilenmedim.

Karar Dönemi

Ben üzerime düşeni yaptım. Elimden kendim için iyi olanı tavsiye etmek geliyor. Gerisi senin kararında. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu keskin hatlarla belirleyerek düşüncelerini şekillendirmek açısından Kuran'ı temel alabilirsin. Ben bu şekilde bu hissini içinden atacağına inanıyorum. Sonuçta sürekli endişelenen, kaygılanan insanların kendilerini telkin ederek zaman içinde iyileşebildiklerini görüyoruz, değil mi?

Allah her şeyden haberdardır. Allah'a emanet ol.

Alıntı atipik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır yapılmadı. O ne işe yarıyor ki?
    Eğer bir psikolog veya psikiyatr size yardımcı olamadıysa ki eğer olamazlarsa muhtemelen sizi bir nöroloğa yönlendirmişlerdir. Nörolog bir kaç tetkik yaptıktan sonra beyinde her hangi bir hasar olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer patolojik bir belirti davranışlarınızı etkilemiyorsa psikiyatriye tekrar yönlendirecektir. Ama dediğim gibi öncelikle psikolojik veya psikiyatrik bir destek alın çözüm bulunamazsa nörolojik bulgular olabileceği üzerinde durularak randevu alırsınız.

Karar Dönemi

3-4 ayda bir Psikiyatrist' e gidiyorum. Ama yaptıkları tek şey ilacı dayamaktan başka bir şey değil. En son kontrole gittiğimde doktor durumumu sormadı bile. İlaç yazdırmaya mı geldin dedi ilaç yazdı.

Nörölogdan birşey çıkacağını sanmıyorum. Bir kaç sene önce beyin tomografisi çektirmiştim. Birşey çıkmamıştı.

Benimkisi genetik galiba. Babamın da psikolojik sorunları vardı. Uyku problemi vardı. O da psikiyatrik ilaç alıyordu.

Ayrıca kuzenim de de benzer bir hastalık varmış.

Alıntı atipik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3-4 ayda bir Psikiyatrist' e gidiyorum. Ama yaptıkları tek şey ilacı dayamaktan başka bir şey değil. En son kontrole gittiğimde doktor durumumu sormadı bile. İlaç yazdırmaya mı geldin dedi ilaç yazdı.

Nörölogdan birşey çıkacağını sanmıyorum. Bir kaç sene önce beyin tomografisi çektirmiştim. Birşey çıkmamıştı.

Benimkisi genetik galiba. Babamın da psikolojik sorunları vardı. Uyku problemi vardı. O da psikiyatrik ilaç alıyordu.

Ayrıca kuzenim de de benzer bir hastalık varmış.
    Genel tetkikler yapılmadan net bir sonuca ulaşılamaz hele ki genetik vs tarzı varsayımlar sizi yanlış yönlendirir. Sinir sistemi için çok önemli bazı kan tahlilleri mevcuttur QEEG ve EEG çekimleri de yapılmalı. Bunların hepsi bir nöropsikiyatristin gözetimi altında yapılmalı. Eğer psikiyatristiniz ne kadar tedavi aldınız bilmiyorum eğer 1.5 2 sene içerisinde doğru teşhis üzerinde durup sizi tedavi edemediyse ya yanlış teşhis ile farklı bir ilaç kullanıyorsunuz yada sorunlarınızın bir patolojik nedeni vardır.

Karar Dönemi

Valla doktorum bana bu ilacı ömrün boyunca kullanacaksın diyor. İlk önce 2 sene demişti sonra 4 oldu sonrada hayatın boyunca kullanacaksın oldu . Tansiyon ilacı gibi diyor. Kötü düşünceler geldikçe içeceksin diyor.

Şuan 4.5 senedir kullanıyorum.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12