Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Takip edildiğim hissini içimden atamıyorum.

Karar Dönemi

Standart Takip edildiğim hissini içimden atamıyorum.

Evet başlıkta dediğim gibi. Bu hissi içimden atamıyorum. Etrafımdaki insanların bana karşı olan tavırlarından anlamlar çıkartıyorum sürekli.

Sanki beni izleyen bir grup insan var. Onları etrafımda hissediyorum. Sanki günlük yaşamımda muhattap olduğum insanlar benim hasta olduğumu biliyor ve beni takip eden insanlar ile iş birliği yapıyor.

Benim iyiliğim için beni takip ediyorlar düşüncesi var içimde ama bu daha önce de olmuştu ve sonrasında bana zarar vermeye çalıştıklarını düşünmeye başlamıştım.

Takip ediliyor olma hissi, özgür olmama hissi bazen beni çok sinirlendiriyor. İlacı arttırmak istemiyorum. Bir süre sonra ilacın kâr etmemesinden korkuyorum.

Yani yapacak pek bir şey yok. Belki rahatlarım diye yazdım. Zaten doktorlar da ilgilenmiyor. İlgilense birşey değişir mi o da var. En fazla ilacı arttır diyecektir.

Öyle bir karmaşa işte. Tek umudum zaman. Bir süre sonra bunları düşünmekten bıkarım diye ümitleniyorum. Belki bana da ilaç olur zaman.

Karar Dönemi

Teşekkürler. Çalışıyorum. Ama bu hastalık öyle birşey ki neyle uğraşıyorsam onu bir parçası haline getiriyor. İşe gidince de işteki insanların benimle uğraştıklarını düşünüyorum. Evde oturup oyun oynasam bu seferde oyundakilere saracam galiba.

Öyle kara delik gibi bir hastalık. Etrafındaki herşeyi yutuyor.

dreamer8
    Guest

Eğer bir kere bile olsa tanıdığın biri tarafından takip edilme hikayen varsa, takip edildiğini düşünebilirsin. Ama böyle bir şeyle hiç karşılaşmadıysan, bunun takıntı olduğunu sen de biliyorsun demektir. Eğer çok önemli, zengin, çok güzel, büyük mevki sahibi biri değilsen; ya da uyuşturucu madde pazarlama, kadın ticareti, kaçakçılık vs. adi ve adli suçlar ile, adam yaralama, cinayet, şantaj, sahtecilik vs. gibi aşağılık suçlar işlemediysen kim seni neden takip etsin. Baban, abin mi takip edecek, "bizim deli oğlan ya da kız ne yapıyor, başına bir iş gelmesin" falan diye. Mantığını kullan, eğer sende mantık kaldıysa. Eğer çok belirgin bir özelliğin yoksa, 2 metre değilsen, 150 kilo değilsen, saçların yeşil değilse, sokağa iç çamaşırıyla çıkmıyorsan, pompalıyla gezmiyorsan, kısacası tuhaf bir görüntü sergilemiyorsan kim neden seni takip etsin. Herkes kendi derdinde. Rahat ol kimsenin umrunda değilsin, herkes kendi telaşına düşmüş.

Hiç nörolojik test yapıldı mı ?

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer bir kere bile olsa tanıdığın biri tarafından takip edilme hikayen varsa, takip edildiğini düşünebilirsin. Ama böyle bir şeyle hiç karşılaşmadıysan, bunun takıntı olduğunu sen de biliyorsun demektir. Eğer çok önemli, zengin, çok güzel, büyük mevki sahibi biri değilsen; ya da uyuşturucu madde pazarlama, kadın ticareti, kaçakçılık vs. adi ve adli suçlar ile, adam yaralama, cinayet, şantaj, sahtecilik vs. gibi aşağılık suçlar işlemediysen kim seni neden takip etsin. Baban, abin mi takip edecek, "bizim deli oğlan ya da kız ne yapıyor, başına bir iş gelmesin" falan diye. Mantığını kullan, eğer sende mantık kaldıysa. Eğer çok belirgin bir özelliğin yoksa, 2 metre değilsen, 150 kilo değilsen, saçların yeşil değilse, sokağa iç çamaşırıyla çıkmıyorsan, pompalıyla gezmiyorsan, kısacası tuhaf bir görüntü sergilemiyorsan kim neden seni takip etsin. Herkes kendi derdinde. Rahat ol kimsenin umrunda değilsin, herkes kendi telaşına düşmüş.
    Evet bu suçları işlemedim. Ama geçmişimde unutamadığım anlar var. Bunları tekrar tekrar düşünüp takip edildiğim sonucuna varıyorum.

Mesela askerdeyken bölük komutanı bana bir keresinde takip edildiğimizi söylemişti. Ben o aralar dinciydim biraz. Askeriye de dincilik hoş karşılanmıyordu. Bir de içine kapanıktım. Birşey saklıyor olduğumu düşünüp takip etmiş olabilirler diye düşünüyorum sürekli

Kafamdan atamıyorum.

Almıyor kafam.

Geçen gün kahve içtim çok iyi geldi bir kaç günlüğüne bu şeyleri hiç düşünmedim. İlginçtir.

Karar Dönemi

Alıntı Siklopentan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç nörolojik test yapıldı mı ?
    Hayır yapılmadı. O ne işe yarıyor ki?

dreamer8
    Guest

Alıntı atipik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bu suçları işlemedim. Ama geçmişimde unutamadığım anlar var. Bunları tekrar tekrar düşünüp takip edildiğim sonucuna varıyorum.

Mesela askerdeyken bölük komutanı bana bir keresinde takip edildiğimizi söylemişti. Ben o aralar dinciydim biraz. Askeriye de dincilik hoş karşılanmıyordu. Bir de içine kapanıktım. Birşey saklıyor olduğumu düşünüp takip etmiş olabilirler diye düşünüyorum sürekli

Kafamdan atamıyorum.

Almıyor kafam.

Geçen gün kahve içtim çok iyi geldi bir kaç günlüğüne bu şeyleri hiç düşünmedim. İlginçtir.
    Askerdeyken dinciydim demişsin. Sanırım sonradan dinden soğudun ya da dinle arana mesafe girdi. Dinci hoş bir kelime olarak karşılanmıyor, muhtemelen sen de dinin zararlarını kastederek böyle bir kelime kullandın. Ben, bağnazlık olmadıkça, duvara kalem silgi sürüp, türbe önünde yatmadıkça, okuyucu-üfleyicilere itibar edilmedikçe, muskaydı bilmem neydi onlara bulamadıkça, farzları yerine getiren, kul hakkına, hesap gününe, ölüm sonrası dirilişe, Yaratıcıya inanan birinin dindarlığından kimsenin zarar göreceğine inanmıyorum bu bir. İkincisi, askerlik zaten sağlam bir insanın psikolojisini bozmak için yeterli, kaldı ki sen zaten bazı sorunlarla, iç hesaplaşmalarınla, çekingenliklerinle gittin. Haklı olarak seni daha fazla hırpaladı. Eğer bir terör örgütüne üye değilsen, aranan bir suçlu değilsen, telefonunda tehlikeli programlar yüklü değilse, sapkınlıkların yoksa hiç bir şeyden korkma. ne kimse seni takip eder, ne de seni takip etmek sistemi tatmin eder. Maskaraya dönersin. Boyuna arkanı kollarsın ama her arkanı döndüğünde boş kaldırımları görürsün. Hastalık hastası etme kendini.

Karar Dönemi

Yok hayır hiç bir terör örgütüne üye değilim tabiki de. Fetöyle felan hiç alakam yok. O zaman da yoktu.

Ama bana yöneltilen imalı bakışları, davranışları unutamıyorum.

Bir yandan da "sen zekisin, zeki olduğunu keşfettiler ve o yüzden seni takip etmeye devam ettiler" gibi sebepler geliyor aklıma.

Ne söylense boş. Sanırım doktorlar o yüzden ilacı dayıyorlar. Konuşmakla çözülmüyor.

Eskiden iyi bir dindar olduğumu düşüyorum. Ama ilacı alınca dini düşünceler yok oldu. Dini kaygılar kayboldu. Sonrasında namaz oruç vs hepsini bıraktım. Çünkü yapasım gelmiyor. İnanç yok içimde. Dindarlık hastalığımın bir parçası olabilir.

Belki de dindarlık bir hastalık olabilir.

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Önceden insanlar benle ilgilenir bana bakar sanırdım. Çok sonradan anladım ki hiç kimsenin benimle ilgilenmek için bir sebebi yok. Sosyal olmanı ve kalabalık ortamlarda zaman geçirmeni tavsiye ederim.
    why so serious

Karar Dönemi

atipik, İslam'a dön; Kur'an oku ve artık kaidelerini hep Kuran'dan al. Bak; kendi fikirlerini esas alınca neler düşünüyorsun.

Allah herkesi gücünün yettiğiyle mükellef kılar. Çok zeki olman, takip ediliyor olman vesaire bunlar kafana takacağın şeyler değildir. Velev ki takip ediyorlar ne değişir? Bizler imtihan dünyasındayız ve "önümüzde olanlardan" sorumluyuz; ardımızda olanlardansa sorumlu değiliz. Önümüzde olanlar hayatın gerçekleridir; mesela yardıma muhtaç insanların varlığı hayatın bir gerçeğidir ve bizler bu kimselere yardım etmekten sorumluyuz. Ardımızda olanlarsa bizim müdahale etmemizin mümkün olmadığı şeylerdir; mesela ileride nelerle karşılaşacağın veya diğer insanların senin hakkında düşündükleri, planladıkları şeyler. Birileri senin hakkında kötü şeyler düşünüyorsa sen buna müdahele edemezsin. Fakat Allah dilemedikçe insana hiçbir kötülük isabet etmez. Allah'tan habersiz bir yaprak dahi dalından düşmez. İstedikleri kadar kötülük düşünsünler, istedikleri kadar plan kursunlar metanetli isen Allah karşına çıkarır, eğer değilsen Allah sana gücünün üstünde bir yük yüklemeyeceği için onlar sana zarar veremezler. Biraz da insanların yapabileceklerini düşünürken kendin yapabileceklerinden yola çık. Sen de onlar gibisin sonuçta ve sen yanındakinin aklından geçenleri bilebiliyor musun? Yanından ayrılan bir kimsenin beş dakika sonra nerede olduğunu bilebiliyor musun? Nasıl ki sen bunları bilemiyorsan başkaları da senin gibi bilemez. Çünkü Allah insanları eşit yaratmıştır; insanlar birbirlerine benzerler. Zeka, yetenek konusunda belli farklar olabilir ama senin aklında yapabileceklerini düşündüklerinki gibi farklar değil kesinlikle.

Hangi yoldan gideceğini bilmeyene bütün yollar açıktır; fakat sonunda o kişi gittiği yolda kaybolur. Sen de kendi başına yürüdüğün bu temelsiz yolu bırakıp bir yol edin. Ben İslam'ı yol edindim ve bütün korkularımdan emin(güvende) oldum. Artık Allah'a güveniyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon