Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şehir değiştirdim, Bipolarım.

Standart Şehir değiştirdim, Bipolarım.

Tek başıma yaşıyorum yıllardır, bekarım. İstanbul’dan çıkıp, başka bir şehre bir kasabaya tayinimi istedim. Daha iyi olur sandım. İzmir’e yerleşirsem mutlu olur yeni bir başlangıç yaparım diye düşündüm. Ama buraya gelmemle birlikte çok yoğun depresyona girdim, ne yaptım, nasıl bu hatayı yapabildim diyorum sürekli kendime. Tüm arkadaşlarımdan uzak kaldım, burada herkes yabancı, üstelik maddi sorun yaşıyorum. Tayin başvurusunu ilaç kullanmayı bıraktığım dönemde yaptım muhtemelen hipomani dönemindeydim, kimse de yol göstermedi. Her şey aceleyle oldu, geri dönüş yok ve bunu bilmek beni kahrediyor. Burada devlet hastanesindeki psikiyatriste gittim, bana cipralex ve lamictal yazdı, kullanıyorum bir haftadır ama fayda göremiyorum. Ne yapacağım bilmiyorum. Paylaşmak istedim.

dreamer8
    Guest

Asla tayin istemekle yanlış bir karar aldığını düşünme. İstanbula her gelişimde "Allaha şükür bu şehirde yaşamıyorum" diye dua ediyorum. Her türlü pislik, kalabalık, stres, kavga orada. Sıkıştırılmış, boğulmuş, kirli bir şehir. İnsanlara hangi şehirde yaşamak istersin diye sorsalar yarısı İzmir, Muğla, Antalya der. İzmiri bilirim, güzel şehirdir. bence iyi seçim yapmışsın. Henüz yenisin o şehirde. Zamanla arkadaş edinecek, marketleri, parkları, avm leri, restoranları, cafeleri, yürüyüş yollarını her şeyi öğreneceksin. Şu aşamada yabancılık, zorluk çekmen çok doğal. Güneş bir başka doğar, deniz bir başka parlar İzmirde. Yıllardır yaz tatillerimi İzmirin çeşitli yerlerinde geçiririm....Sen cesur davrandın, köklü bir değişiklik yaptın, yeni şehir,
    yeni ortam, yeni insanlar. Asla pişman olma. İstanbulda da sorunların vardı, burada da olacak illa ki. Asla geri dönüşü olmayan bir yoldayım diye de düşünme, zaman tanı kendine. İnsan kendinden kaçamaz. Dünyanın neresine gitsen de içindeki yaraları beraberinde götüreceksin.

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alışık düzenden başka bir düzene geçmek zordur. İstanbulda yaşayan birisi için başka bir yer sade gelebilir. Elbette zorluklar çekeceksin ama yer değiştirirken aklında olan şey neydi? Ne gibi faydası olacağını Düşündün? Eğer ilerde rahat edebileceğini düşünüyorsan şu an ki zorlukları normal karşıla ve yoluna devam et. Henüz düzenini oturtup alışmadan erken umutsuzluğa kapılma. Her zorluğun arkasında bir kolaylık vardır. Otobüsten inip gideceğin yere yürüyerek git demiyorum tabi ki. Mantıklı zorluklar almalı insan hayatında ve gelecek için planlarını iyi yapmalı.
    why so serious

Karar Dönemi Roberto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tam olarak mümkün müdür bilmiyorum ama eğer şu an çalıştığın şehirden memnun değilsen yakın aile desteği alabileceğin bir yere tekrar tayin isteyebilirsin belki. Rapor falan düzenleyebilirler bu açıdan.

Bu arada ben de bipolarım.
    Konu Roberto tarafından (30-09-2017 Saat 09:22 PM ) değiştirilmiştir.

Teselliniz için teşekkür ederim. Biraz olsun toparlandım gibi ama tam değil. Umarım söylediğiniz gibi olur ama halen çok pişmanım. İntihar etmek bile geçiyor aklımdan. Ama ölmek de istemiyorum. Evet insan planlarını iyi yapmalı ama sanırım hipomani döneminde insan doğru kararlar alamıyor, aklı başında olamıyor. Amacım İstanbul’dan ve başımı ağrıtan insanlardan uzaklaşmaktı ama şimdide yapayalnızım. Durumumu kimseye anlatamıyorum, işyerinde anlayış görmüyorum. Olmuyor toparlanamıyorum.

Karar Dönemi Roberto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğerlerinin de dediği gibi ilk başlarda yabancılık çekmen çok normal. Ben üniversiteyi şehir dışında okumuştum. İlk geldiğimde ben nereye geldim böyle dedim ama sonra alıştım, yeni arkadaşlar yeni bir çevre. Memleketimden daha rahat hissetmeye başladım belli bir süre sonra. İnanıyorum ki belli bir süre sabır gösterirsen her şey daha güzel olacaktır diye umut ediyorum.

dreamer8
    Guest

Toparlanacaksın. Ben de ilk tayinimde Manisada iki sene yaşadım. İlk başlarda kimseyi tanımıyordum, çok yalnızlık, yabancılık çektim. Fakat bir gün yeter artık dedim. Çık kendini sahile, sokaklara at, sosyal paylaşım sitelerinden yakın bölgelerden insanlarladiyalog kur, tanışma ortamı yakala, kurslara yazıl. Bir sürü yalnız insan var. Mesele birbirinizi bulabilmeniz. Eğer bundan önceki işyerinde insanlarla sorun yaşıyorsan, şu anki işyerinde insanlarla sorun yaşıyorsan, muhtemelen bundan sonraki işyerlerinde de insanlarla sorun yaşayacaksın. Sorunu kendinle beraber götürüyorsun. Hiç birimiz hakettiğimiz hayatı yaşamıyor, hakettiğimiz muameleyi görmüyor, hakettiğimiz dostlukları bulamıyoruz. Hayat adil değil. Milyonlarca insanı değiştirmek mi daha olası, kendini değiştirmek mi?

Cahillik Dönemi

dreamer8 başkanıma katılıyorum asla yanlış yada hata yaptığını düşünme izmir çok güzel şehir keşke benimde elimde imkan olsa orda yaşamak isterim hem tebdili mekanda ferahlık vardır yer mekan değiştirmek iyi gelir insana bende yaşadığım şehirden bıktım kaçmak istiyorum ama kaçamıyorum ..
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asla tayin istemekle yanlış bir karar aldığını düşünme. İstanbula her gelişimde "Allaha şükür bu şehirde yaşamıyorum" diye dua ediyorum. Her türlü pislik, kalabalık, stres, kavga orada. Sıkıştırılmış, boğulmuş, kirli bir şehir. İnsanlara hangi şehirde yaşamak istersin diye sorsalar yarısı İzmir, Muğla, Antalya der. İzmiri bilirim, güzel şehirdir. bence iyi seçim yapmışsın. Henüz yenisin o şehirde. Zamanla arkadaş edinecek, marketleri, parkları, avm leri, restoranları, cafeleri, yürüyüş yollarını her şeyi öğreneceksin. Şu aşamada yabancılık, zorluk çekmen çok doğal. Güneş bir başka doğar, deniz bir başka parlar İzmirde. Yıllardır yaz tatillerimi İzmirin çeşitli yerlerinde geçiririm....Sen cesur davrandın, köklü bir değişiklik yaptın, yeni şehir,
    yeni ortam, yeni insanlar. Asla pişman olma. İstanbulda da sorunların vardı, burada da olacak illa ki. Asla geri dönüşü olmayan bir yoldayım diye de düşünme, zaman tanı kendine. İnsan kendinden kaçamaz. Dünyanın neresine gitsen de içindeki yaraları beraberinde götüreceksin.

ayrıca başkanım izmir çok güvenli bir şehirdir... istanbulu bende sevmiyorum her türlü insan her türlü millet her türlü pislik var oraya sadece gezmeye gidecen....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

İzmir tatil için de Antalya ve Muğla'dan daha masum gelir bana. Fakat yine de İzmir'de yazlık kiraladığımda kalın perde, güneşlik kullanmadıkları için kendimi rahatsız hissediyorum. Mahremiyet konusunda pek endişeleri olmuyor sanırım.

Sayfa 1/2 12 SonSon