Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Merhaba arkadaşlar

Karar Dönemi

Standart Merhaba arkadaşlar

Merhaba arkadaşlar ensest sorunları yaşayan biri olarak aranıza katıldım herkese selamlar

dreamer8
    Guest

Merhaba, hoşgeldin foruma. Acil şifalar dilerim. Konuyu biraz daha açar mısın? Cinsiyet ve yaşın nedir? Ailenden kime ya da kimlere ilgi duyuyorsun? Herhangi bir eyleme dönüşme girişimin oldu mu? Karşı taraf bu hislerinden haberdar mı? Onların yaklaşımları nasıl? Sadece hayal dünyanda mı yaşıyorsun ensest duygularını yoksa izleme, gözleme ya da yaklaşma şeklinde aktivitelerin oldu mu? Sorunu net bir biçimde anladıktan ve gözümde canlandırdıktan sonra elbette bir yorum yapacağım.

Karar Dönemi

Alıntı Dobrasam86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ensest sorunları yaşayan biri olarak aranıza katıldım herkese selamlar
    Yakınlık derecesini nedir? Bir uveylik var mi?
    "Gücümü, içimdeki güçsüzlükle boğuşurken tükettim."

Karar Dönemi

Tekrar selamlar arkadaşlar yoğun iş temposu nedeniyle takip edemedim teşekkür ederim ilginize şimdi size mümkün olduğunca detaylardan arındırılmış olarak açıklamaya çalışacağım.

Karar Dönemi

Öncelikle 32 yaşındayım ve maalesef yaklaşık 10 yıldır bu problem ile yaşıyorum, ilgim annem ve kız kardeşime, maalesef sadece fantazi olarak değil bazı yakınlaşmalarda oldu, uzun süre kabul etmek istemesemde bu sorun büyüyerek karşıma çıkıyor sürekli, annemle açıkçası küçük yaşta başladı samimiyetimiz, aile olarak biras modern standartlarda büyüdük gizlimiz saklımız yoktur, annem ergenlik yaşlarımda benimle cinsel sohbetlerde bulunurdu tabiki bu bir neden olamaz benim için ama araya annem ile babam ın cinsel yaşamını evin içinde bizim şahit olabileceğimiz şekilde yaşadığı için bu etkiler kat kat arttı sanırım üzerimde bunlara ilaveten annem ile yanlız olduğumuz zamanlarda nispeten rahat filmler de izlemeye başlamamız cabası diğer yandan kız kardeşim ile birlikte daha çok arkadaş gibi büyümüş olmamız bizi maalesef bazı yanlışlara sürükledi ve tek içime su serpen cinsel birliktelik gerçekleştirmemiş olmamız.

Karar Dönemi

20 li yaşlara kadar bu sorunu ve içinde yaşadığımız yaşamı geçiştirmeye çalıştım bazı şeyleri doğal karşıladım ve görmezlikten geldim hatta bunun yanlış olduğu konusunda ailemle tartıştım uzun süre, gel gelelim mücadele ettiğim ve karşı çıktığım yaşantı belli süre sonra bana cazib gelmeye arzu ve isteklerimi uyandırmaya başladı.

Karar Dönemi

Arkadaşlar bu arada üvey durumu yok

Karar Dönemi

Alıntı Dobrasam86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arada üvey durumu yok
    annenizin sizinle arkadaş gibi davranışlarda bulunması, ailenizin sizi dini ve ahlaki öğretilerde bilgilendirmemesi siz de kafa karışıklığı yaratmış bana göre. kız kardeşinizle içli dışlı olabilirsiniz. belki bir çoğumuz kardeşlerimizle öyleyiz. tavsiye olarak maddi durumunuzu bilmiyorum ama başka bir evde yaşayacak ekonomik özgürlüğe sahipseniz öncelikle evinizi onların yanından taşıyın. ailenizle daha sık görüşmemiş olursunuz. her gün her gece bunları düşünmekten alıkoyar aranızdaki mesafe. mutlaka psikolog ile de görüşün. çocukken anneniz ve kız kardeşiniz yanınızda soyunacak kadar yakınlık yaşamış iseniz bahsettikleriniz çok garip gelmez. bir anne çocuğuyla kendi arkadaşı gibi samimiyet kurmamalı. ona ailedeki rolünün önemini,nasıl davranış sergilemesi gerektiğini, ahlaki değerleri ve dinin gerekliliklerini (eğer inanıyorsa) öğretmeli. burda sizi suçlamıyorum tam olarak da sorunu anlatmadığınız için şunu anladım yazdıklarınızdan anneniz genelde sizinle müstehcen filmleri rahatlıkla izliyor, sizinle cinsel sohbet konularını konuşuyor (ergenlik konusuna değinmiyorsa yersiz olabilir yalnızca), kız kardeşiniz ile yakın münasebetiniz ve davranışlarda aşırıya kaçılması(birbirinizi çıplak görüyor olmanız gibi) sizi bu noktaya getirmiş. belki de dahası da var. ama sorun sizde değil. sorun ebeveynlerin üzerine düşeni yapmamış olması. uzman yardımı alın mutlaka. aynı evde yaşamamanız daha iyi olur sizin için. çünkü yanlış hareketlerde bulunmaya müsait bir ortamınız var biraz uzak durmak iyi gelebilir. sosyal olmaya çalışın kız arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirin ayrıca.

dreamer8
    Guest

Bence bu sorun çocukluk çağlarındaki hatalardan ötürü meydana gelmiş. Erkek-kız kardeşlerin odalarının ayrılmaması ya da geç bir yaşta ayrılması, annenin çocuklarının yanında soyunması (nasıl olsa plajda denizde çocuğum beni çamaşırla görüyor deyip, evin içinde de bu şekilde rahat davranma) (sahil kesiminde mi dünyaya geldin bu arada) kısaca ailenin de ihmalleri söz konusu. Ayrıca sosyal çekingenlik, karşı cinsle iletişim kuramama, ergenlikle beraber artan testosteron seviyen seni ailene yöneltmiş de olabilir. Bu durumun son derece yanlış olduğunu, muhakkak düzeltilmesi gerektiğini bil. Hiç bir şekilde normal değil, bu durumdan acilen kurtulmalısın. Kardeşin ve annenin sende bu durumları farkettiğinde sana çok daha sert tepkiler vermesi lazımdı. Eğer şiddetli bir rahatsızlık ve itirazları yoksa bu duruma hep beraber tedavi olmalısınız. Profesyonel bir yardım alın derim. Söylediklerimi asla yanlış anlama. Seni suçlamıyorum, hastalıktır, engelleyemiyorsundur, kabul ediyorum. Ama bu durumdan kurtulmak için gerekli yardımı al derim.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu sorun çocukluk çağlarındaki hatalardan ötürü meydana gelmiş. Erkek-kız kardeşlerin odalarının ayrılmaması ya da geç bir yaşta ayrılması, annenin çocuklarının yanında soyunması (nasıl olsa plajda denizde çocuğum beni çamaşırla görüyor deyip, evin içinde de bu şekilde rahat davranma) (sahil kesiminde mi dünyaya geldin bu arada) kısaca ailenin de ihmalleri söz konusu. Ayrıca sosyal çekingenlik, karşı cinsle iletişim kuramama, ergenlikle beraber artan testosteron seviyen seni ailene yöneltmiş de olabilir. Bu durumun son derece yanlış olduğunu, muhakkak düzeltilmesi gerektiğini bil. Hiç bir şekilde normal değil, bu durumdan acilen kurtulmalısın. Kardeşin ve annenin sende bu durumları farkettiğinde sana çok daha sert tepkiler vermesi lazımdı. Eğer şiddetli bir rahatsızlık ve itirazları yoksa bu duruma hep beraber tedavi olmalısınız. Profesyonel bir yardım alın derim. Söylediklerimi asla yanlış anlama. Seni suçlamıyorum, hastalıktır, engelleyemiyorsundur, kabul ediyorum. Ama bu durumdan kurtulmak için gerekli yardımı al derim.
    Dedikleriniz cok dogru tespitler karşı cinsle ayni odada ergenlikte ve yetiskin olduktan sonra yalniz kalınması sakincali. Sosyal cekingenlik olmasi da kuvvetle muhtemel.

Sayfa 1/2 12 SonSon