2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Düşünce Bozuklugu

Karar Dönemi

Standart Düşünce Bozuklugu

Merhaba arkadaşlar bi konuda sizden yardım istiyorum.

Askerdeyken OKB Tanısıyla Lustral kullanmaya başladım ilk başlarda ilaç çok iyi geldi degişimin farkındaydım sonra ara ara ilacı bırakmayı falan denedim geri eski halime gelince tekrar başladım 3-4 kere tekrarladım bunu şuan ise aklımda

"ilacı içmeseydim hayatım dahamı farklı olacaktı ? "

"Mesela bi ortamda sohbet ederken yada başka bişey yapıtıgmda ilacı içmeden öncede bunu yapıyormuydum yada yaparmıydım ? "

"İlacı bırakınca ise tam tersi ilacı içerken bunu yapıyormuydum yada yaparmıydım ? "

"İlacı içmeye başlamasaydım yine bu ortamdamı olurdum yada farklı iştemi çalışırdım ? "

gibi düşünceler aklıma geliyor beni çok sıkıyor yani yaşam kalitemi düşürüyor bu konuda önerileriniz varmıdır ?

Birde gün içinde panik korku geliyor içime durup dururken daralıyorum soguk soguk terliyorum heryeri yıkasım geliyor bu neyin belirtisi ?
    Konu codmaster tarafından (22-09-2017 Saat 02:33 AM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Bu ilaçlar mucize ilaçlar, son 20 yılda kaliteleri iyice yükseltildi ve yan etkileri de olabildiğince azaltıldı ama hala yan etkileri var tabi. Hormon seviyeni değiştiren, sinir sistemine müdahale eden, sükunet ve dinginlik hali veren ilaçlar. Askere zaten sağlam adamı yollasan psikolojisi bozulup dönüyor. Bu tür ilaçlara yavaş yavaş başlamak ve yavaş yavaş bırakmak önerilir, elbette doktor kontrolünde. Ya miligram düşürülecek ya da gün aşırı alınacak bırakma aşamasında. Kaldı ki, 10 yıldır aralıksız antidepresan kullanan insanları bile tanıyorum, ki bu da bana pek mantıklı gelmiyor. Ben de ataklarım geldiğinde bir ay ilaç içiyorum, sonra yavaş yavaş bırakıyorum. Kimileri, bu şekilde ilaç kullanırsan faydasını görmezsin diyor, 6 ay- 1 yıl kullanmalısın diyor ama yan etkilerinden muzdaribim. Bunun dışında insanın hayatı günlük ufak hamlelerle bile kalıcı olarak değişir. Ufak tercihlerin seni ufak tali yollara sokar ve her tali yol ayrı yollara, ayrı hikayelere gebedir. Sen ilaç içmeseydin hiç belki daha kötü bir hayatın olacaktı, belki de daha iyi. Mesela araba alan bir insanı düşün, eğer kaza yapar ölür ya da sakat kalırsa, kaderi alacağı o araba ile çizilmiş oluyor. Kaza yapabilirim diye araba almamak da mantıklı değil, çünkü bindiğin otobüs devrilebilir ya da kaldırımda üzerine dolmuş çıkabilir. Bunlara kafanı yorma. Sen gereken tedbirlerini al ve hayatın getirecekleriyle yüzleş.