Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sizde de oluyor mu

Karar Dönemi

Unhappy Sizde de oluyor mu

Değerli dostlar hepinize öncelikle selamlar,

Doktrum majör depresyon ve anksiyete teşhisi koydu ancak ne kadar anlatsam da derdimi anlamıyor.. Ben de buraya gelerek sormak istedim.. Gerçekten böyle bir durum mu? Şimiden hepinize Allah şifalar versin inşallah...

Bu rahatsızlık serüvenim geçmeyen baş ağrısı ile başladı. 2015te doktora gittiğimde boyun omurlarımda düzleşme olduğu .. Bu ağrının normal olduğu söyledi ve egzersiz vs verdi.

Ardından 3-4 ay sonra artık konstrastre olmada zorluk başlamıştı... O dönemde doktorum psikoloğa gitmemi istedi ama ben gitmedim... Ardından biraz daha zaman geçti..

2015in sonuna doğru artık hayal kurma yetimi kaybettim.. Aslında çok zeki bir insandım.. Ama nasıl oldu bilmiyorum... Araba kullanırken bile zorlanmaya başladım. Kendimi ifade etmede.. Ayrıca birşey hissetmiyorum ki...

İşin garip tarafı doktora anlatamadığım kısımlardan biri alnım sanki bana ait değil gibi sanki oraya kan gitmiyor.. Hayal kurma olayı da yok zaten dedim...

Gariptir ki kitap okuyorum mesela.. Çocukken aklımın içinde o yollar, manzaralar o kadar güzel canlanırdı ki şimdi o da kalktı...

Şimdi bunlar sizde de oldu mu? Çünkü olmadıysa bende fiziksel bir problem var ve doktorlarım anlamıyor

Şuanki durumum: ilaç içmedim... Sadece elimden geldiğince yürüyüş yapmaya çalışıyorum.. Çok cansız hissetmeme rağmen.

Moderatör

Beyin mr ı, eeg ve emg çekildi mi sana? Ayrıca hafızanın ne düzeyde olduğuna yönelik testler de yapılabilir. Bugüne kadar ilaç kullanmamış olmanı da kayıp olarak görüyorum.

Karar Dönemi

Yorumunuz için teşekkür ederim,

Beyin MR ı çekilmişti baş ağrısından ötürü, yakın tarihte başka doktorum da yapmıştı...

Ama EEG ve EMG çekilmedi, bu dediklerinizi en yakın zamanda sıra alıp yaptıracağım inşallah... Burada psikiyatri bölümünde yaptırabilir miyim? yoksa beyin cerrahi bölümünde mi yaptırmalıyım

Moderatör

eeg ve emg nörolojinin sevkiyle yapılıyor sanırım. Nöroloji doktorun bu tetkikleri isteyecek senden.

Karar Dönemi

Merhaba değerli dostlar yukarıdaki konuşmalarımızdan sonra doktora gittim ve bana brintellix verdi..
    Ancak değişik bir durumum var, beynime kan gitmeye başladı gibi hissetmeye başladım, yani saman hissi azaldı ama gariptir,

Dün sabah zihnimden anılarım çok hızlı bir şekilde geçmeye başladı hiç böyle hızlı düşünemiyordum son zamanlarda ardından öğleye ve akşama doğru bu his azaldı ve yine bugün mantar gibiyim.

Acaba böyle dalgalanma oluyor mu değerli dostlar? İyileşme belirtisi diyebilir miyiz?

Çıkmazda olan herkese Allah şifalar versin İnşallah

Moderatör

Tüm hastalıklarda ve tedavi sürecinde doğrusal ve düzenli bir şekilde sürekli iyiye gidiş olmaz. Elbette dalgalanma olur. İlacın iyi etkilerini görmeye başlaman güzel. Arasıra stabillleşebilir durumun, bazense geriye gidebilirsin ama genel itibariyle ilaç endüstrisi çok gelişti. Artık beyne nokta atışı hükmeden ilaçlar üretebiliyorlar. Muhtemelen sinir uçları iletimi aktive eden bir ilaç verdiler sana. Bu sayede algıların açılıyor, daha hızlı düşünebiliyor, daha iyi idrak edebiliyorsun. Dalgalanmalara hiç takılma, genel itibariyle pozitif yönde bir ilerleyişin var gibi görünüyor.

Karar Dönemi

Son durumum deporselizasyon hissi %80 kalktı diyebilirim, alarmın sesini duyup ta bedenimi oynatamama hissi de kalktı biraz zorlayıp kalkabiliyorum,

Tv deki filme, programa %70 konsantre olabiliyorum,

İnsanların benim hakkımda konuşuyormuş gibi düşünme hissi kalktı büyük oranda,

Delirecekmişim korkusu da kalktı (deporsalizasyonun etkisi)

Şuanki durumum iç sıkıntım halen devam ediyor birşey istememe ve konuşmama eğilimim devam ediyor,

Alttaki linkteki değerlendirmeyi durumumu kontrol amaçlı yaparım ara sıra, bir ara 50 puana yaklaşmıştım,

http://www.hipnoz-cbt.com/depresyon-test.htm

Şuan 21-22 değerlerinde seyrediyorum inşallah geriye dönüş olmaz hep ileri, hep iyiye giderim, ve gideriz tüm forumdaki dostlar olarak

Allah herkese şifa versin,

Karar Dönemi

Kıymetli dostlar herkese merhaba,
    En son yazdığım yazının üzerinden 3 ay gibi bir zaman geçmiş, tekrar birşeyler yazmak istiyorum müsadenizle;

Son durumumda aklımdan birşeyler geçiyor ama bir türlü net olmayan havada düşünceler gibi,
    Sanki birşeyler yerine oturmuyor, havada kalmış gibi ve başımın genelinde sanki et yokmuş ta hava basılmış gibi bir his var... Bilmiyorum sizlerde de oluyor mu?

Bunun dışında günün artık çoğunluğunda mutluyum ama bu mutluluğun bir temeli yok, fikir üretme, akıldan birşeyler geçmesi gibi bir durumum yok.. Sadece başımda hava basılmış gibi bir boşluk ve günün büyük döneminde boş boş sırıtma. Belki de delireceğim yada iq'um azalmaya başladı depresyon sebebiyle bunu da bilmiyorum.. . Bazen de durgunluk...

En önemlisi: artık kafamı yataktan kaldıramamak gibi bir derdim kalmadı Şükürler olsun. Ben ilk mesajımı buraya attığımda yataktan kalkamıyordum. Durmadan yataktaydım. En azından şuan ayaktayım ve sebepsiz mutluyum. İnşallah düşüncesiz olmak gibi bir derdim de kalmaz.

Şuan en büyük derdim başımın, özellikle alnımın içinde hava varmış gibi hissetmem

Allah herkese şifalar versin inşallah, herkese selamlar.
    Konu dadash tarafından (01-01-2018 Saat 03:47 PM ) değiştirilmiştir.

Moderatör

Yani 3 ay öncesine göre şu an çok çok iyisin dostum. Maşallah. Darısı burada şifa bekleyen tüm arkadaşların başına. Uyuşukluk hissi büyük oranda kalktı demişsin. Egzersiz ve spor yaparsan, kan dolaşımını, nabzını hızlandıran aktiviteler yaparsan daha da dinç olacaksın. Kafanın içinde yeteri kadar hava vardır, gerisi vesvesedir, onu hiç düşünme. Büyük oranda toparlanmışsın. Daha da iyi olacaksın.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani 3 ay öncesine göre şu an çok çok iyisin dostum. Maşallah. Darısı burada şifa bekleyen tüm arkadaşların başına. Uyuşukluk hissi büyük oranda kalktı demişsin. Egzersiz ve spor yaparsan, kan dolaşımını, nabzını hızlandıran aktiviteler yaparsan daha da dinç olacaksın. Kafanın içinde yeteri kadar hava vardır, gerisi vesvesedir, onu hiç düşünme. Büyük oranda toparlanmışsın. Daha da iyi olacaksın.
    Çok teşekkür ederim hocam ilginiz için, en başından beri bana destek oldunuz Allah razı olsun,

İnşallah dediğiniz gibi darısı tüm dostlarımızın başına,

Hepimiz İnşallah en kısa zamanda sağlıklı hale geliriz,

Selamlarla,

Sayfa 1/3 123 SonSon