7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Pskolojik test hakkinda

Karar Dönemi

Standart Pskolojik test hakkinda

Liseden 2010 dan bu yana cevremden arkadaslarimdan aldigim elestirilerden dolayi artik ruh hastasi oldugumu dusunmeye basladim. Bana kendimi normal biri oldugumu dusundurtmemeye basladilar artik. Cok zoruma gidiyor, hic biriyle gorusmek istemiyorum artik.. Sadece hayatta istedigim.yere gelemedim, ruhsal cokuntu yasiyorum, her seye ragmen ayakta durmaya calisiyorum, dolayisiyla kafam sarmiyor onlari, yanimda skilmamalari icin eglenceli olmaya calisinca bana normal degilsin flan diye diye bana kendimi o kdr degersiz hissettirdiler ki... artik sorunum neyse bilmek istiyorum,bunun icin pskolojik test yaptirmak istiyorum. Pskologa mi gitmeliyim pskiatra mi

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Böyle bi test oldugunu zannetmiyorum
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

İnsanlar kendi gibi olmayan insanlara anormal yada hasta gözüyle bakarlar. Sen hasta değilsin, sana kendini onlar hasta hissettiriyor demek ki sorun sende değil. Eğlence anlayışın, düşüncelerin yada zevklerin diğer insanlardan ayrılıyor diye bunun adına akıl hastalığı mı denmek zorunda? Onlar gibi hissetmiyorsun bu da gayet normal. Bence tek sorunun kendini diğer insanların arasına kaynastırmaya çalışmak. Kimse gibi olmak zorunda değilsin. Teste de ihtiyacın yok. Kendin gibi olmaya ve kendini kabul etmeye ihtiyacın var sadece. Istedigin yere gelememiş olman sadece seni ilgilendirir başkalarını değil. Kaldı ki istediğin yere gelememis olman hayatın boyunca istemediğin bir yerde olacağın anlamına da gelmez. Biraz mantık, biraz kabul ve olumlu düşünceyle üstesinden gelinmeyecek hiç bir olay ve hiç bir insan yok.
    Izdırap her zaman aranılan kurtuluşun anahtarıdır. Izdırap eğer umutsuzluğa dönerse kişiyi karanlık bir varoluşa sürükler; eğer ağırbaşlı yaşanırsa bilgeliğe ulaştırır.

Cahillik Dönemi

bak bu hayatta kimse dört dörtlük değil 5 parmağın 5 i de bir değildir....
    herkes farklıdır herkesin kendne göre derdi sıkıntısı vardır.
    hiç kimsenin ne dediğine kulak asma milletin ağzı torba değil ki ....
    illa test yaptırmak istiyorsan psikiytrise gidebilirsin...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

Eğer etrafındaki pek çok kişi normal olmadığını düşünüyorsa, çok büyük olasılıkla normal değilsindir. Fakat normal olmamak tek başına bir sorun değil. Kendini dışlanmış, ciddiye alınmayan, sürekli eleştirilen biri olarak görmen sorun. Onların onayı olmadan, onları memnun etmeden yaşamayı öğrenmelisin. Seni benimsemeleri için ekstra çaba sarfediyorsan eğer, bu bile başlı başına büyük bir sorun.

Karar Dönemi

Aslında onlara ihtiyacım yok, ben atanamadim. Ben kendimi isine adayan biriyim, iskoligim ama sevdigim iste. Suan calismiyorum bosluktayim, mecbur onlarla takilmak zorundayim yalniz kalmaktan iyi ama yoruldum yaa cok yoruldum kendimi rahatca ifade edememekten, degersiz hissettirilmekten cok yoruldum

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı B1gLord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında onlara ihtiyacım yok, ben atanamadim. Ben kendimi isine adayan biriyim, iskoligim ama sevdigim iste. Suan calismiyorum bosluktayim, mecbur onlarla takilmak zorundayim yalniz kalmaktan iyi ama yoruldum yaa cok yoruldum kendimi rahatca ifade edememekten, degersiz hissettirilmekten cok yoruldum
    İşkolik ama çalışmayan birisi? Büyük tezat. Davranışlarını etrafındaki kişilere göre şekillendirme. Ben buyum de ve bir karakter göster etrafına. Arkadaş çevrende de suç var elbette. Belki de seni ezik görüyorlar ve ediyorlar. (zaten hoşuna gitmeyen şeyler duyduğun halde hala yanlarında dolaşıyorsan ezik karakterli birisin) benim tavsiyem İşkolik yönünü kullan ve çalışma hayatında bir statü kazan. Arkadaş çevreni değiştir. Yalnız kalmaktan korkma. Ve tabiki en önemlisi kendine saygı duy.
    why so serious