6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Bende Bir Sorun Mu Var?

Karar Dönemi

Question Bende Bir Sorun Mu Var?

Arkadaşlar ben son zamanlarda mental sağlığımın çok iyi olmadığını fark ettim. Şöyle ki çocukken çok çok sessiz bir çocuktum ve kendimin peygamber olduğunu sanıyordum(çocuktuk işte .d) ve psikolojik bir problem sayılan 8 yaşına kadar altıma işeme problemim vardı, 8 yaşında bez takıyordum hala geceleri yatarken. Bunun ileride ciddi bir şeye yol açacağını düşünmediğim için çok da üzerinde durmadım.

Büyüdükçe değiştim, dışa dönük ve çaktırmasam da tuhaf biri oldum. Gereksiz yere gülüp gereksiz yere ağladım. Sınavım var ama çalışamıyorum, 4-5 soru çözdükten sonra başka alemlere dalıyorum, konsantrasyon eksikliğim var. Ama bunlar önemsiz asıl şeye göre.

Anneannemin evine gidiyorduk babamla ve kendisi bir şeyler söylemiş (o anı hatırlamadığım için bilmiyorum, kendisi ben söyledim dedi) ve ben yukarı çıkınca apartmanın önünde dondum kaldım. 5 saniye önce olan şeyleri unutmuştum, babam nerede diyordum. Orada öylece bekledim. Gelince ne bekliyorsun dedi ama ben şaşkınım, bom boş bakıyorum. Sen neredesin diyorum, annem nerede falan. O markete gitti ya, noluyor falan dedi.

Sonra arada gayet her şey normal giderken sanki kafama bir ışık iniyor ve bir süre boyunca bildiğiniz şizofren oluyorum. Ciddiyim. Her yerde kameralar olduğunu ve beni izlediğini, örgütlerin benimle şifreli mesajlarla iletişim kurmaya çalıştığını düşünüyorum, hatta günlüğüme ipuçları diye yazmışım. Şuan olmadığını biliyor gibiyim (her an inanabilirim, safım biraz galiba ) ama bayağı böyle zamanlarda ciddi ciddi inanıyorum. Genelde ağır bir duygu yüklemesinden sonra geliyor.

Bazen ağzımdan çıkanları kontrol edemiyorum. Söylemek istemediğim şeyleri söylüyorum, biri beni kontrol ediyor sanki. Öfkeliyken değil, normal zamanlarda da oluyor. Başka biri var sanki bedenimde benimle birlikte. Bazen herkese bir şey olmasın mutlu olalım derken bazenleri alsam tabancayı da yoldan geçen rastgele birini öldürsem diye içimdeki saklı katil ruhu uyanıyor (?)

Ve tuhaf anı kesitleri. Alakasız ve tuhaf şeyleri hatırlıyor, bazı şeyleri de bilmiyorum. Örneğin anaokulunda aklımda en net olan sahne pembe bir kazağımı annemin bana giydirmesi. Evet, bunu hatırlıyorum ama geçen sene mezuniyette ne oldu diye sorsanız eee derim. Kaç yıl önce olan ufak ve alakasız şeyler hafızamda ama en önemli şeyler puff. Sanki ben yaşamamışım gibi. Ve tuhaf kesitler gözümün önüne geliyor. Örneğin tecavüz gibi bir olay yaşamamama rağmen sürekli 5 yaşında tecavüze uğradığım bir anı aklıma geliyor ama öyle bir şey olmadı ki.

Her yerde farklıyım. Farklı kişiliklere ve kafalara sahip gibiyim.

Dedem yanımdan geçince her yerim titriyor (utanç verici ama en çok özel bölgem) Dedem beni çok sever tecavüz falan olmuş olamaz. Bir şey yaşamışım ama yok, silinmiş.

Alzheimer falan mı olacağım? Esprili anlatmaya çalıştım, sıkıcı olmaz umarım...

dreamer8
    Guest

Kendini çok güzel ifade etmişsin jojo. Her şeyi açık ve net biçimde yazmışsın, anlatımın gayet iyi. Sanırım ara sıra beynindeki bağlantılarda kopukluk yaşanıyor, kısa süreli hafıza kayıpları, gerçeklik algısını yitirme, ortamdan ve kişilerden soyutlanma vs. Bir şey adeta beynini esir alıyor, seni başka alemlere götürüyor. Aslında ilaçlarla düzene sokulabilecek bir durum gibi görünüyor. Yerinde olsam, konunda anlattıklarını, aynen, aynı dille bir psikiyatriste anlatır ve vereceği ilaçları kullanırdım.

Karar Dönemi

Bence kafayi biraz siyirmissin ama yasam enerjini kaybetmemissin en guzelide bu . Tedaviyle hallolabilir bence. Yazdiklarini okurken kitap okur gibi okudum.

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

B12 desteği almalısın. Anlattığın konuda ince noktalar var ama o kadar özeline biz girmeyelim. Psikiyatriste git muhtemelen teşhis koyar. Sonrada bir terapi sürecinden geçip ilaçlarını kullanabilirsin. Belki basit bir B12 eksikliği belki de daha ciddi bişey olabilir. Ama doktora gitmelisin burası kesin.
    why so serious

Cahillik Dönemi

yaşamanın anlamı yok batsın bu dünya .....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi

Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...