Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
24 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Hayattan ne istediğimi bilmiyorum hiçbir şeyden zevk almıyorum

Banned

Banned

Banned

Banned

Banned

Alıntı Hamsterdamm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayata, insanlara çok yabancıyım dünya hayatına ayak uyduramadım adapte olamadım. Bu dünyadaki bütün uğraşların boş olduğunu düşünüyorum yapasım gelmiyor. Hayatı anlık sıradan yaşıyorum çokta yalnızım 24 yaşına gelipte hiçbir şey yaşamamakta üzücü. Allahın varlığına inanıyorum ama dinle alakam bile yok aslında kafam bu konuda çok karışık ne yapacağım bilmiyorum. Yaşadığım evden,şehirden herşeyden sıkıldım uzak bir yere gidesim geliyor imkanım yok.

Herkes okul,iş,evlilik derken bir şekilde hayatlarını kazandılar ben ise hiçbirini başaramadım umudumda kalmadı bu saatten sonra kendimi çok değersiz kötü hissediyorum. Kendimi birşeyi yapmak için cesaretlendirsemde gerçekleştiremiyorum çok üşengeçlik tembellik var üstümde. Kendimi hiç bu dünyaya ait hissetmiyorum insanların yaptığı herşey benim ilgimi hiç çekmiyor. aksine çok saçma geliyor onlardan farklıyım diye dışlanıyorum özgüvenim kalmadı hiç.

Karar Dönemi

Alıntı rainy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısınız söylediklerinizde artık kadınlar da çalışmsk zofunda ev tek kişiyle de zor geçinilir duruma geldi ülkede. Ayrıca evlenince eşinden ayrılan hanim çok sıkıntı çekiyor geçim konusunda ben o sebeple kizlarin iş sahibi olmasının günümüzde ne anlama geldiğini yazdim.

kusura bakma ama bence bir kadının evde oturup ailesine bakması iş bulmasından çok daha önemli.. ben böyle düşünüyorum ve maalesef buna gerici,yobaz gözüyle bakıyorlar artık.. bu şekilde bakmak kadının toplumsal misyonu olarak çocuk yetiştirmek annelik gibi kutsal vazifesini küçüksemek oluyor. çocukda yaparım kariyerde zihniyeti, Amerikan rüyası hayalleri hergün bizi çok daha büyük korkunç bir dipsizliğe sürüklüyor. ve böyle böyle bir sürü mutsuz insanlar oluyor toplumda. bırakın bu saçmalıkları gerçekten sıyrılın şunlardan . tamam üzüleceğiniz birçok neden olabilir ama bunlar asla üzüleceğiniz şeyler değil Allah aşkına... sevdiğiniz şeyleri yapın evlenmek ev almak felan önemli değil. başarmak bile hedef değil bizim için aylar öncesinde bu sorunları bende yşaıyordum ama bunların saçma olduğunu düşünmeye başladım.. sevdiğiniz şeyleri bulmaya çalışın.. tüm samimiyetimle bunları yazıyorum.

Banned

Alıntı Mo Cuishle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakma ama bence bir kadının evde oturup ailesine bakması iş bulmasından çok daha önemli.. ben böyle düşünüyorum ve maalesef buna gerici,yobaz gözüyle bakıyorlar artık.. bu şekilde bakmak kadının toplumsal misyonu olarak çocuk yetiştirmek annelik gibi kutsal vazifesini küçüksemek oluyor. çocukda yaparım kariyerde zihniyeti, Amerikan rüyası hayalleri hergün bizi çok daha büyük korkunç bir dipsizliğe sürüklüyor. ve böyle böyle bir sürü mutsuz insanlar oluyor toplumda. bırakın bu saçmalıkları gerçekten sıyrılın şunlardan . tamam üzüleceğiniz birçok neden olabilir ama bunlar asla üzüleceğiniz şeyler değil Allah aşkına... sevdiğiniz şeyleri yapın evlenmek ev almak felan önemli değil. başarmak bile hedef değil bizim için aylar öncesinde bu sorunları bende yşaıyordum ama bunların saçma olduğunu düşünmeye başladım.. sevdiğiniz şeyleri bulmaya çalışın.. tüm samimiyetimle bunları yazıyorum.
    katılıyorum.

Karar Dönemi

Alıntı Hamsterdamm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayata, insanlara çok yabancıyım dünya hayatına ayak uyduramadım adapte olamadım. Bu dünyadaki bütün uğraşların boş olduğunu düşünüyorum yapasım gelmiyor. Hayatı anlık sıradan yaşıyorum çokta yalnızım 24 yaşına gelipte hiçbir şey yaşamamakta üzücü. Allahın varlığına inanıyorum ama dinle alakam bile yok aslında kafam bu konuda çok karışık ne yapacağım bilmiyorum. Yaşadığım evden,şehirden herşeyden sıkıldım uzak bir yere gidesim geliyor imkanım yok.

Herkes okul,iş,evlilik derken bir şekilde hayatlarını kazandılar ben ise hiçbirini başaramadım umudumda kalmadı bu saatten sonra kendimi çok değersiz kötü hissediyorum. Kendimi birşeyi yapmak için cesaretlendirsemde gerçekleştiremiyorum çok üşengeçlik tembellik var üstümde. Kendimi hiç bu dünyaya ait hissetmiyorum insanların yaptığı herşey benim ilgimi hiç çekmiyor. aksine çok saçma geliyor onlardan farklıyım diye dışlanıyorum özgüvenim kalmadı hiç.
    Bi an kendimi okudum sanki. Ben de sadece zaman geçsin diye yaşamaktayım. Katiplik sınavlarına başvurdum, bence sen de başvur. Bilgisayar sertifikası, 3 dakikada 90 hatasız kelime istiyor. Ondan başka mübaşirliğe de başvurabilirsin bulunduğun şehirin adliyesinden. Ankara adliyesi, istanbul ve izmir adliyeleri alım yapacak adliye sitesinden bulabilirsin ilanı 5 eylül son tarih.

Bugün de kpss dersanesine yazıldım, gündüzleri de iş bakacam. İntihar bile ettim ben. Ama hayata tekrardan saldırma kararı aldım. Çabalıyorum. Hiçbir şey yapmamaktan daha iyi. Sen de çabala...

Karar Dönemi

Alıntı Mo Cuishle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kadının asli görevi evli ve çocuklu ise ev işinde yardımcı olması ve annelik görevi zaten ben aksini iddia etmiyorum. Ama siz de takdir edersiniz ki devir öyle bir devir ki geçim sıkıntısının yanında insanlar çok çabuk boşanıyor tahammül kalmadı kadın kocasından nafaka bekleyeceğine kendisi para da kazanabiliyor artık. Ya da kirada yaşayan insanlar nasıl geçinsinler kadının mesleği iyiyse bırakmasın çalışsın tabi ki bunda ne yanlışlık olabilir bilmiyorum.

Karar Dönemi

bu söyleyeceğime ben de çok yakın biri değilim ama gerçekten çok mantıklı buluyorum artık, kadınların hepsi evde otursa yada evden yapılabilecek işler bulsa kendilerine işsizlik sorunu kalmaz erkeklerde iyi işler bulur . bi düzen oluşur ev hayatında , kadın erkek işten geliyor çocukların eğitimi yok , evi çekip çeviren biri yok, yemek yapan yok, kadınlar erkeklerle aynı koşullarda aynı zorluklarda çalışıyo buna eşitlik deniyo nasıl eşitlik olabilirki kadın farklı erkek farklı ikisinin de yapacağı işler farklı. belki geçmişte kadın hakları çokça suiistimal ediliyordu ama bence kadınlar daha değerliydi. şimdi ise kadın hakları diye diye toplumumuzdaki adeti örfü geleneği unutup batı hayranı insanlar olduk. ve kadın değersizleşti bedeni billboard larda pazarlanan bir hale dönüştü . sevmediğin işlerde zamanını sağlığını harca para kazan ve hemen tüket, birileride sürekli para kazansın. sonra mutsuz insanlar çıkıyor çünkü bu kadar doğal yaşamdan uzak yaşamak insana böyle sorunlar getiriyor. bu başlığı açan arkadaşın sorunlarının nedeni bu . çokta haklı aslında bende onun gibiyim sevdiğim şeyleri yapmak istiyorum buluncaya kadar araştırıcam.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon