Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: yakında ölecem arkadaşlar

Banned

Alıntı serhat_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok sevdigim bi cümleyi hatırlattın "çoğu insan 20 yaşında ölür ama 80 yaşında gömülür"
    neden kaybettik yazıyor,,,??? üzülüyorum gördükçe.

Cahillik Dönemi

ölümden öte köy yoktur....
    gitmesekte görmesekte o köy bizim köyümüzdür.....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Banned

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ölümden öte köy yoktur....
    gitmesekte görmesekte o köy bizim köyümüzdür.....
    ölürsen öl mü diyorsun hepimiz ölcez....

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı heraklitos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden kaybettik yazıyor,,,??? üzülüyorum gördükçe.
    çoğumuz kaybetmişiz ondan. üzülme
    Uzaklarda..

Banned

imzanda kaybettik yazmışsın ya öldü anlamında değil mi? değiştir serhat büyük harflerle KAZANDIK yaz.

Cahillik Dönemi

ölürsen öl mü diyorsun hepimiz ölcez....
    hayır öyle bir şey demiyorum...korkunun ecele faydası yok sadece....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

imzanda kaybettik yazmışsın ya öldü anlamında değil mi? değiştir serhat büyük harflerle KAZANDIK yaz.
    ölmedik, kaybettik. hic bisi kazanamadimki hayatta neden yazayim kazandik diye..
    Uzaklarda..

dreamer8
    Guest

Ömrü veren, hastalığı veren, ölüme sebep halkeden, kaderi ezelden yazıp, bizi adım adım o yolda yürüten sonsuz kudret sahibi Allahtır. Onun hükmüne teslim olup tevekkül ettikten sonra, beynini kurtlar diri diri kemirse de dayanırsın. Bir 10 sene, 20 sene daha yaşamak ister miydin? Ben pek istediğini sanmıyorum. Kaldı ki, yaşasan da mutlak son aynı. Asıl olan gerçekle yüzleşmek. Ölüm ve sonrasında bizi nelerin beklediği. İnsanlar hep ilerleyen yaşlarında kendilerine çeki düzen verirler.
    Gençlikleri hatalarla doludur. Ölüm kovalar, Azrail sıkıştırır, yol kısalır, korku sarar. Yapman gereken, doktorunun verdiği ilaçları kullanmak ve beklemek. Senişn pozisyonunda olan yüzbinlerce insan var. Kimi hayat dolu, kimi, gözlerini tavana dikmiş ölmeyi arzuluyor, kimi ağrılarından bas bas bağırıyor. Allah tüm hastalara şifa versin, kimseye çektirmesin. 5 sene ya da 10 sene sonrasını düşün. Toprağın altında ufalanan bedeninin kum tanesine döndüğünü hayal et. O gün, şu an çektiklerinin, korkularının, ümitlerinin, hırslarının bir kıymeti kalacak mı? Kısacası sadece rol yapıyoruz şu an, oyun oynuyoruz. İçin ferah olsun. Bir süre sonra şu anın hiç ama hiç bir kıymeti kalmayacak.

Banned

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömrü veren, hastalığı veren, ölüme sebep halkeden, kaderi ezelden yazıp, bizi adım adım o yolda yürüten sonsuz kudret sahibi Allahtır. Onun hükmüne teslim olup tevekkül ettikten sonra, beynini kurtlar diri diri kemirse de dayanırsın. Bir 10 sene, 20 sene daha yaşamak ister miydin? Ben pek istediğini sanmıyorum. Kaldı ki, yaşasan da mutlak son aynı. Asıl olan gerçekle yüzleşmek. Ölüm ve sonrasında bizi nelerin beklediği. İnsanlar hep ilerleyen yaşlarında kendilerine çeki düzen verirler.
    Gençlikleri hatalarla doludur. Ölüm kovalar, Azrail sıkıştırır, yol kısalır, korku sarar. Yapman gereken, doktorunun verdiği ilaçları kullanmak ve beklemek. Senişn pozisyonunda olan yüzbinlerce insan var. Kimi hayat dolu, kimi, gözlerini tavana dikmiş ölmeyi arzuluyor, kimi ağrılarından bas bas bağırıyor. Allah tüm hastalara şifa versin, kimseye çektirmesin. 5 sene ya da 10 sene sonrasını düşün. Toprağın altında ufalanan bedeninin kum tanesine döndüğünü hayal et. O gün, şu an çektiklerinin, korkularının, ümitlerinin, hırslarının bir kıymeti kalacak mı? Kısacası sadece rol yapıyoruz şu an, oyun oynuyoruz. İçin ferah olsun. Bir süre sonra şu anın hiç ama hiç bir kıymeti kalmayacak.
    kum tanesine dönmek için toprağın altına girmeye ne gerek var ki. ben atomlarımın dünyaya yayıldığını her an hissediyorum, evrenle birlik ve bütünlük içindeyim her an. senin gençlik hataların nelerdir? biraz bahseder misin? en sevdiğim günlerim 20 li yaşlarımdır. part time işlerde çalışırdım, okula gider ders dinlerdim, cebecideki tımarhanede yatağım hazır olurdu arada gidip orada yatardım hepsi bu.

Banned

Alıntı serhat_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ölmedik, kaybettik. hic bisi kazanamadimki hayatta neden yazayim kazandik diye..
    sen iyi bir insansın başkaları paradan başka bişi kazanmıyor merak etme. mücadele etmen en büyük kazançtır.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon