5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: kardeşim bana saldırdı ,buğazımı sıktı... ne yapmalıyım.???

Karar Dönemi wortex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    mugla

Standart kardeşim bana saldırdı ,buğazımı sıktı... ne yapmalıyım.???

bilmiyorum geçen gün yazdıklarımı okudunuz mu? bela bir kardeşim var... bu gün üzerime yürüdü buğazımı sıktı...karşılık bile veremedim elim ayağım titredi.. ilaçlarım yetersiz kalıyor.. doktorlarda inatla Xanax vermiyolar..ne yapıcamı bilemiyorum ..her gün sabaha karşı sarhoş geliyor.. daha kötü zararlar vermesinden korkuyorum...annem babam perişan haldeler...ne olur bir yol gösterin yada yetkililer varsa ilgilenicek bilgi verin.zor durumdayım , yazmakta bile zorluk çekiyorum. anlatırken bile ellerim titriyor...lütfen bu yazımı silmeyin yardıma ihtiyacım var....!!!!!
    Acaba acı çekme için mi doğdum

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Benim kardeşim benim boğazımı sıksa onu dayaktan öldürürdüm kaç yaşında olursa olsun. Ki zamanında defalarca yapmışlığımda var(gerçi kardeşim bana hiç bi zaman üstüme yürüme cürretinde bulunmadı, bulunamaz.) Yani aile kurallarınız yok mu hiç? Hergün sarhoş geliyosa alkolik olmuş demektir ve bunun geri dönüşüde yok. Sen neyden korkuyosunda kardeşine karşılık vermiyosun? Sen onun büyüğüsün kendi sözlerini geçirtmen gerekirdi, durumun bu raddelere gelmemesi gerekirdi yazık olmuş. Kardeşinle bari baban konuşsun ne bu hal diye ne derdin var diye. Yani neden senin üstüne yürüyüp boğazını sıkıyo ki derdi ne? Babana belki bişey yapamaz en azından ona saygısı vardır diye düşünüyorum, ikna edip kardeşini psikiyatrıya götürün böyle olmazki ağırlıgınzı koymanız lazım baba-oğul. Yoksa çekersiniz. Sen titrersen kardeşin bundan dahada güç alıp dahada tepenize biner. Ayık bi anında yakalayıp sorgulayın adamı.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

dreamer8
    Guest

Kardeşin aile kurallarını ihlal ediyor, size saygı duymuyor, sıkıntı veriyor. Pervasızlığın, hadsizliğin net bir örneği. Sabaha karşı eve sarhoş gelerek, o evdeki insanlarla kavga eden birine ben kardeş demem. Bence gerekli yerlerden uzaklaştırma kararı aldırın ya da rehabilitasyon ve tedavisi için ilgili yerlere başvurun (Sağlık Bakanlığı) veya can güvenliğiniz nedeniyle şikayetçi olun (en yakın karakola giderseniz ilk şikayeti yaparsınız, gerisi için memurlar sizi bilgilendirir ve yönlendirir.) Allah düşman başına versin öyle kardeşi. Parazit, mahluk. Cinayet de işler bu kadar gözü dönmüş, hasta birisi. Bundan kurtulmalısınız. Size çile olarak gönderilmiş adeta. Allah yardımcınız olsun. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Ama bildiğim tek şey varsa, eğer mahallemde otursaydın, kardeşini dayak manyağı yapardım, anlık senaryolarla, kurgulanmış tartışma ortamları oluşturarak, gücüm yetiyorsa ben, yetmiyorsa ekibimle güzel bir yumuşatırdım. Çünkü bariz biçimde hatalı olduğu halde, ailesine hayatı zindan ettiği halde, sözle akıllanmayan bir insanın anlayacağı tek dil kaba kuvvettir.

Cahillik Dönemi

işte böyle insanlara kardeş değil cemiyet mikrobu denir..dreamer başkanın dediği gibi adli mercilere şikayette bulununnan gitsin tımarhende 8 ay yatsın aklı başına gelir mera etme...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi wortex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    mugla

hepinize teşekkür ederim desteğiniz için.. elimizden bişey gelmiyor.. başka başlıklarda bahsettiğim gibi , babam kardeşimi koruyor.. sen kışkırtmışsındır diyor..ayrıca polise de haber verdik ilgilenmediler.. burası küçük bir kasaba, eğer birisi ölmediyse
    ilgilenmiyolar.. zaten istanbul bile olsa madurlar öldükten sonra geliyor polis ...ölmeden önce ilgilenmiyolar....!!!! sağlık bakanlığı derseniz hangi birime baş vurcağımı bilmiyorum.. diyelim ki baş vurduk yakın illerde tımarhane falan yok...benim bildiğim tımarhane istanbulda ve manisada var .. kim gelip de götürcek kardeşimi.. bundan 10 yıl önce hastanede yatmak için baş vurmuştum ,O zamanlarda bile beni 1,5 yıl bekletmişler, sıra 1,5 yıl sonra gelmişti bana.. işte böyle bir yerde yaşıyoruz.. hastane de yaşadığım yerden 500 km uzaktaydı ... çok para harcamıştık O zamanlar.. ailemde o kadar çok para verecek kimse yok ... akrabalarımız da bizi umursamıyorlar...!!! bayramlarda bile görüşmüyoruz .. işte böyle bir ortamda yaşamak zorundayım..
    Acaba acı çekme için mi doğdum