4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: kardeşinden nefret eden var mı???

Karar Dönemi wortex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    mugla

Standart kardeşinden nefret eden var mı???

iki haftaya kadar bu duyguyu pek hissetmezdim ama artık var...belki bazıları fikirlerime karşı çıkıcak ama durum böyle....oldum olası kardeşime iltimas geçildi ailem tarafından...ne istediyse yapıldı...ama sonuna geldi ,artık sabrını taşırdı anne ve babamın... yıllardır okuma bahanesiyle gittiği büyük şehirde ne uyuşturucu partileri
    ne sex partileri , içki alemleri...yıllarca para akıttık ona..defalarca kıredi çektik.. hala ödemeye çalışıyoruz.. zaten kendisi alkolik... burnumuzdan getirdi her sene...artık büyük şehre gidemiceni örenince; yakıp yıkmaya , kırıp dökmeye başladı evde... hiç huzurumuz kalmadı.. her gün kavga eder olduk.. işe girip çalışmıyor.. çalıştığı işe bahaneler uyduruyor.. sigara ve içki parasına yetişemiyoruz...tedavi ol diyoruz , onuda reddediyor..yıllarca başımıza bela oldu ne yapıcamızı şaşırdık...ZATEN BEN HASTAYIM , bide bu kardeş derdiyle uraşıyorum , siz söyleyin ne yapayım şimdi ben....böyle kardeşi olanlar yazın ne yapıyosunuz , nasıl başa çıkıyosunuz bu dertle...!!!!.
    Acaba acı çekme için mi doğdum

Karar Dönemi

geçmiş olsun bende kardeşimi sevmiyorum ama durum farklı

Cahillik Dönemi

Allah kolaylık versin ne diyeyim .....
    bizim ailede de kız kardeşlerim hep el üstünde tutuldu her türlü imkanlar onlar için seferber edildi ama sizin ki gibi bir durum olmadı hiçbir zaman ...
    işte adaletin bumu dünya ...!!!
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

İşte size katıksız, kemiksiz bir dert. Sizin kontrolünüz dışında, bir başka insanın hataları, taşkınlıkları, saçmalıklarıyla huzurunuzun kaçması. bu noktada ne yapılabilir çok bilmiyorum. Çünkü sorunlu olan birey bir başkası. Size yaşattıklarının farkında olmayacak kadar hasta, pervasız ve bencil. Düşman başına böyle kardeş. Dünyaya bir gram faydası olmayan, ailesini çürüten, aldığı nefesin bile ziyan olduğu, yitik, kayıp bir genç. Allah yardımcınız olsun. Umarım size yönelik şiddete yönelmez. Acilen yatırılıp tedavi görmesi lazım bence. Çünkü insanın hayvana dönüşmesi, hayvanın hayvanlığından çok daha tehlikelidir. Çünkü insan hayvandan çok daha zekidir ve daha yıkıcıdır. Bu ifadeleri kullanıyorum ama yanlış anlama sakın,
    misal vermek amacıyla söylüyorum.