Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ALLAH'ın üvey kulu olur mu?

Karar Dönemi

Exclamation ALLAH'ın üvey kulu olur mu?

İşsizsizlik sıkıntım vardı, iş buldum. İnşaatta boya alçıpan işine başladım arkadaşların yanında. Sabah 6.30 da kalkıp 8 de iş başı yapıpı akşam 5-6 gibi bırakıyoruz. İşten yana sııkıntım yok ama çalıştığım ortam ve kişiler sarmadı. Psikolojik hastalıklarımı tetikliyor. Keşke kanserle filan imtihan olsaydım.

Öleyim diye dua ediyorum olmuyor. İki kutu zehir içtim öldürmedi zamanında. Hiçbir duam isteğim kabul olmuyor. Aceba diyorum ALLAH'ın üvey kulu muyum?

Yıllardan beri imtihan oluyorum. Hep diyorlar ki sabret her zorluğun arkasında kolaylık var. Hani nerde?

Sabahtan akşama kadar pestilim çıkıyor boynumu hissetmiyorum bunlar sorun değil katlanırım ama çalışırken psikolojimin bozulması o kadar yoruyoır ki ruhumu.

Doğarken bana sorulmadı, istemiyorum işte bu hayatı.

Kendimi öldürmek de istemiyorum bende bu şans varken sakat filan kalırım.

Ne var san ki alsa canımı, haşa zor mu geleecek? Bi ben eksik olsam ne olacak?

Dünyalar kadar malım da olsa istemiyorum yaşaması sevmiyorum işte...

Cahillik Dönemi

hepimizin sorunları sıkıntıları var bende 28 yaşındayım ne iş bulabildik nede eş .. her işin kendine göre zorluğu vardır. eğer ki çalıştığın ortam sarmadıysa bence en önemli konu bu bence işi bırakabilirsin bende kafama göre iş bulamıyorum denk gelen işler de hep angarya vasıfsız eleman işleri. ben teknik elemanım.
    şans konusunda katılıyorum banada çok diyorlar sabret nasibin biryerde seni bekliyordur herkesin kısmeti vardır ama sabır taşı çatladı artık dayanacak gücüm kalmadı bu işsizlik parasızlık beni yedi bitirdi......
    batsın bu dünya ....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi

bu parça tüm bahtsız lara şansızlara hayattan yaşamaktan ümidni kesenlere gels,n........

Karar Dönemi

Bu hayattan gidince bütün sıkıntıların biteceğini mi düşünüyorsunuz acaba ? Bu düşünce tam bir saçmalık. Asıl zorluk o zaman başlıyor. Rabbinizin huzuruna çıktığınızda ona yaptığınızın veya yapmadıklarınızın hesabını vereceksiniz. Sorgulara suallere maruz kalacaksınız ve hiçbir kurtuluş kapısı olmayacak. Kulluk vazifenizi yerine getirdiniz mi ? Namazınız, orucunuz tam mı ? Peki ya kul hakkı ? Günahlarınız ? Bunların hesabını vermek o kadar zor ki. Emin olun oradayken de dünyayı arayacaksınızdır. Kusura bakmayın böyle siz çok günahkarmışcasına konuştum ama hiçbirimiz kulluk vazifemizi tam yaptığımızı iddia edemeyiz.

Peygamber efendimiz diyor ki "Ölümü istemeyin. Zira can vermek çok zordur. Kişinin ömrünün uzun olması ve Allah'ın insana, tevbe ile kendisine yönelme imkanı vermesi onun için mutluluktur"

Çektiğimiz acılar bizim imtihanımızdır. Bize düşense bu imtihanları sabırla ve isyan etmeden atlatmaktır. Allah herkese bu gücü verir. Çünkü Allah kimseye çekemeyeceği yükü yüklemez.

Öğrendiğimde çok çok mutlu olduğum bir hakikati sizlerle paylaşmak isterim. "Allah, bizim bu dünyada çektiğimiz bir acı ya da bir üzüntü karşılığında bizim bir günahımızı örter ya da affeder. Buna ayağımıza batan bir taş bile dahildir"

Allah kullarını çok sever. Bu yüzden bizi imtihan eder. Seni sevdiğini inşallah bir üst paragraftaki hakikati tekrar tekrar okuyarak anlayabilirsin. Selametle.

Cahillik Dönemi

Alıntı Kübranur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hayattan gidince bütün sıkıntıların biteceğini mi düşünüyorsunuz acaba ? Bu düşünce tam bir saçmalık. Asıl zorluk o zaman başlıyor. Rabbinizin huzuruna çıktığınızda ona yaptığınızın veya yapmadıklarınızın hesabını vereceksiniz. Sorgulara suallere maruz kalacaksınız ve hiçbir kurtuluş kapısı olmayacak. Kulluk vazifenizi yerine getirdiniz mi ? Namazınız, orucunuz tam mı ? Peki ya kul hakkı ? Günahlarınız ? Bunların hesabını vermek o kadar zor ki. Emin olun oradayken de dünyayı arayacaksınızdır. Kusura bakmayın böyle siz çok günahkarmışcasına konuştum ama hiçbirimiz kulluk vazifemizi tam yaptığımızı iddia edemeyiz.

Peygamber efendimiz diyor ki "Ölümü istemeyin. Zira can vermek çok zordur. Kişinin ömrünün uzun olması ve Allah'ın insana, tevbe ile kendisine yönelme imkanı vermesi onun için mutluluktur"

Çektiğimiz acılar bizim imtihanımızdır. Bize düşense bu imtihanları sabırla ve isyan etmeden atlatmaktır. Allah herkese bu gücü verir. Çünkü Allah kimseye çekemeyeceği yükü yüklemez.

Öğrendiğimde çok çok mutlu olduğum bir hakikati sizlerle paylaşmak isterim. "Allah, bizim bu dünyada çektiğimiz bir acı ya da bir üzüntü karşılığında bizim bir günahımızı örter ya da affeder. Buna ayağımıza batan bir taş bile dahildir"

Allah kullarını çok sever. Bu yüzden bizi imtihan eder. Seni sevdiğini inşallah bir üst paragraftaki hakikati tekrar tekrar okuyarak anlayabilirsin. Selametle.

Ağzına sağlık kubicim vallahi kitabın ortasından konuştun çok doğru söyledin.....
    Allah herkese hayırlı ölüm nasip etsn.....
    üstad aşık veyselin dediği gibi elden gelen bir şey yok hepimiz uğrayacağız bu yola anamız babamız uğramş ölümün çaresi olsaydı atatürkü cemak gürseli kurtarırlardı der bir belgeselinde......

Banned

Allah sevdiği kuluna dert verir deniyor bence palavra.

dreamer8
    Guest

Şu anki, su saniyedeki seni düşünelim. Bu beğenmediğin, berbat ve mutsuz hayatının üzerine şöyle bir senaryo kuralım. Bir kaza ya da rahatsızlık sonucu akşam gözlerini kaybettin, klavye, pc hiç bir şey kullanamıyorsun, tuvaletin yolunu bulamıyorsun, zifiri karanlık, daraldın, bakıma muhtaçsın.Akşam evin yandı, deprem oldu, binan yıkıldı sokakta kaldın. En yakınındaki kişiler bir kaza ya da cinayete kurban gitti, hayatta tek başına kaldın, sonsuza kadar uzayacak bir liste. Eğer felaketinin üzerine felaket gelmiyorsa, hala kaybedebilecek bir şeylerin varsa, demek ki allahın üvey kulu değilmişsin. O, dilese senin hayatını, şu ankinden bin kat daha zor hale getirebilirdi.

Banned

Alıntı weepingeyes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşsizsizlik sıkıntım vardı, iş buldum. İnşaatta boya alçıpan işine başladım arkadaşların yanında. Sabah 6.30 da kalkıp 8 de iş başı yapıpı akşam 5-6 gibi bırakıyoruz. İşten yana sııkıntım yok ama çalıştığım ortam ve kişiler sarmadı. Psikolojik hastalıklarımı tetikliyor. Keşke kanserle filan imtihan olsaydım.

Öleyim diye dua ediyorum olmuyor. İki kutu zehir içtim öldürmedi zamanında. Hiçbir duam isteğim kabul olmuyor. Aceba diyorum ALLAH'ın üvey kulu muyum?

Yıllardan beri imtihan oluyorum. Hep diyorlar ki sabret her zorluğun arkasında kolaylık var. Hani nerde?

Sabahtan akşama kadar pestilim çıkıyor boynumu hissetmiyorum bunlar sorun değil katlanırım ama çalışırken psikolojimin bozulması o kadar yoruyoır ki ruhumu.

Doğarken bana sorulmadı, istemiyorum işte bu hayatı.

Kendimi öldürmek de istemiyorum bende bu şans varken sakat filan kalırım.

Ne var san ki alsa canımı, haşa zor mu geleecek? Bi ben eksik olsam ne olacak?

Dünyalar kadar malım da olsa istemiyorum yaşaması sevmiyorum işte...
    Allah faiz malını mahveder dediğimde bankalar nasıl ayakta duruyor sorusu almıştım Allah kolaylığı hemen verse cezayı da hemen verse yanlış yolda insan kalır mı sabret Allah sabredenlerle birliktedir doğru yolda ilerleyen mutlaka kolaylığa ulaşır günah işleyenler de hemen ceza bulmasa da eninde sonunda ceza günü gelir Allah cezayı da kolaylığı da hemen vermiyorsa vardır hikmeti bize sabır düşer sabredenlerin rızkı hesapsız olacaktık.

Karar Dönemi SF - ? - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben Allah'ı dualarımın kabul olmamasıyla tanıdım. - H.z Ali

Sözün büyüklüğüne bakar mısın...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Harika bir sözmüş SF-?.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Sayfa 1/2 12 SonSon