Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ölmem daha iyi olurdu ama olmadı.....

Karar Dönemi wortex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    mugla

Standart ölmem daha iyi olurdu ama olmadı.....

bundan 12 sene önce intihar etmiştim.. o zamanlar anti depresan kullanıyor, ailem tarafından anlaşılmıyordum....meğer antidepresan intihar ettirirmiş...şu an başka tip ilaç kullanıyorum ve ölmekten korkuyorum... ama dertler o kadar çokki, yine ölseydim keşke diye düşünebiliyorum... ve hala ailem tarafından anlaşılmıyor artı destek göremiyorum... sanki ailenin parçası değilmişim gibi davranıyolar... eskiden biçok işte çalışmıştım , tüm işlerimde bana mobbing uygulandı. bundan dolayı işe giremiyorum..zaten doktorlar senin çalışman mümkün değil dediler ve % 86 lık rapor verdiler.. bazı tanıdıklar çalışırsan evdeki dertleri unutursun dedi ama ben korkuyorum.. üstelik yaşım 42 ve lise mezunuyum,genel kriterlere pek uymuyor...milyonlarca işsizin arasından sıyrılıp iş bulamam... ne yapıcamı şaşırdım küçücük bi kasabada sıkıştım kaldım. büyük şehirlere de gidemiyorum, çünki hem imkanım yok hemde anormal derecede güvensiz buluyorum büyük şehirleri.. her gün haberlerde alakasız insanların çeşitli olaylarda öldüğünü görünce tırsıyorum resmen...
    ayrıca bu sitede eğer ölümden ,intihardan , bahsetmezsen kimse ilgilenmiyor... bu nası iş anlamıyorum????
    Acaba acı çekme için mi doğdum

Cahillik Dönemi

öyle düşünmeyin bakın bende 28 yaşındayım bu yaşa kadar ne iş nede eş bulabildim intihar olayını eskiden bende çok düşünürdüm ama saolsun forumda ki dremar abimiz beni vazgeçirdi hem bir noktadan sonra insan herşeye alışıyor. parasızlığa da işsizliğe de yalnızlığı da ....
    naçizane tavsiyem eğer yüzde 86 raporunız varsa sakatlık maaşı almaya bakın o şekilde geçinir gidersiniz....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi

İş ara hocam korkma. Ben yılmadım aradım durdum yaşım 25. Şimdi iş geldi beni buldu üstekil hayatımda ilk defa boya yapıyorum zımpara yapıyorum inşaatta. Ortam psikolojimi bozuyor ama evde yatmaktan daha iyi. En azından gün içinde pestilim çıkıyor gece deliksiz uyuyabiliyorum.

dreamer8
    Guest

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle düşünmeyin bakın bende 28 yaşındayım bu yaşa kadar ne iş nede eş bulabildim intihar olayını eskiden bende çok düşünürdüm ama saolsun forumda ki dremar abimiz beni vazgeçirdi hem bir noktadan sonra insan herşeye alışıyor. parasızlığa da işsizliğe de yalnızlığı da ....
    naçizane tavsiyem eğer yüzde 86 raporunız varsa sakatlık maaşı almaya bakın o şekilde geçinir gidersiniz....
    Estağfirullah dostum, teşekkür ederim. Sen kendi içindeki güçle savaştın, pes etmedin. İnancın ve azmin sayesinde bugün hayattasın zaten.

dreamer8
    Guest

Evde sorun çıkaran, alkolik bir de kardeşin vardı değil mi? İşsizlik, engellilik hali, sorunlu bir kardeş, tüm bunlar da senin sınavın kardeşim. Allah hiç bir emeği zayi etmez, sonsuz adalet sahibidir. Şu üç günlük yalan dünyada çektiklerinin mükafatını, ebedi alemde alacağına hiç kuşkum yok.

Yer
    mugla

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde sorun çıkaran, alkolik bir de kardeşin vardı değil mi? İşsizlik, engellilik hali, sorunlu bir kardeş, tüm bunlar da senin sınavın kardeşim. Allah hiç bir emeği zayi etmez, sonsuz adalet sahibidir. Şu üç günlük yalan dünyada çektiklerinin mükafatını, ebedi alemde alacağına hiç kuşkum yok.
    peki o zaman hemen öleyim ben ... bende bunu istiyorum.. sen ne dersin??? yani bu kadar basit se sen öldür beni de bitsin bu işkence....!!!!

dreamer8
    Guest

Alıntı wortex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki o zaman hemen öleyim ben ... bende bunu istiyorum.. sen ne dersin??? yani bu kadar basit se sen öldür beni de bitsin bu işkence....!!!!
    Fakat bu mükafatı almanın şartları var. İsyan etmeyeceksin ve ecel sana gelene kadar sen ecele koşmayacaksın. Cana kıymak en büyük isyandır. Haşa "seni tanımıyorum, hükmünü yok sayıyorum, senin adına karar veriyorum Allahım" demek. Allah muhafaza. Çektiklerin çok zor, bunu kabul ediyorum, herkesin dayanabileceği bir imtihan değil. Ama acılar ne kadar büyükse mükafatlar da o ölçüde büyük olacaktır. Ben bu hayata katıksız biçimde sınanmak için gelmişim diyeceksin. Dertlerini sırtına yükleneceksin ve topallaya topallaya, hatta emekleye emekleye bu dikenli yolda, sana çıkış biletin verilene kadar yürüyeceksin. Yapacağın en mantıklı şey bu.

Yer
    mugla

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fakat bu mükafatı almanın şartları var. İsyan etmeyeceksin ve ecel sana gelene kadar sen ecele koşmayacaksın. Cana kıymak en büyük isyandır. Haşa "seni tanımıyorum, hükmünü yok sayıyorum, senin adına karar veriyorum Allahım" demek. Allah muhafaza. Çektiklerin çok zor, bunu kabul ediyorum, herkesin dayanabileceği bir imtihan değil. Ama acılar ne kadar büyükse mükafatlar da o ölçüde büyük olacaktır. Ben bu hayata katıksız biçimde sınanmak için gelmişim diyeceksin. Dertlerini sırtına yükleneceksin ve topallaya topallaya, hatta emekleye emekleye bu dikenli yolda, sana çıkış biletin verilene kadar yürüyeceksin. Yapacağın en mantıklı şey bu.
    ya brader sen ne yapıyosun?? büyük mükafat var diye ,o dert senin bu dert benim geziniyomusun.bu nası bi anlayış ??? ben bu hayattada mutlu olmak istiyorum..yanlız kalmaktan korkuyorum..bazen kardeşimde de korkuyorum.. sokağa çıkınca da kuduz köpeklerden korkuyorum.. her tarafım sarılmış gibi.. bi çıkış yolu arıyorum..kusura bakmayın sizin anlayışınızla yaşıyamam ben...!!!!

Banned

Alıntı wortex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya brader sen ne yapıyosun?? büyük mükafat var diye ,o dert senin bu dert benim geziniyomusun.bu nası bi anlayış ??? ben bu hayattada mutlu olmak istiyorum..yanlız kalmaktan korkuyorum..bazen kardeşimde de korkuyorum.. sokağa çıkınca da kuduz köpeklerden korkuyorum.. her tarafım sarılmış gibi.. bi çıkış yolu arıyorum..kusura bakmayın sizin anlayışınızla yaşıyamam ben...!!!!
    sen dreamer a bakma wortex o kendini dine vermiş dini kandırmacalrla kendini kurtarmıştır. hayat bir matematiktir, matematiğin iyise rahat mutlu yaşarsın. her sorun matematiğe dayalıdır.

örneğin. korku = işkence ise antipsikotik + ansksiyolitik =mutluluk.

ilaç dozunu korkun artınca artırırsın , hoşuna giden işlerle uğraşırsın, babanı kardeşini düşünmezsin.

dünyaya sınanmaya imtihana gelmedik bu büyük bir kandırmacadır. kişinin kişiyi sömürmesi, ülkenin ülkeyi sömürmesi, yöneticinin halkı sömürmesi için uydurlurulmuştur. yalan üzerine kurulu olan bu düzen sürsün diye iyice sınanıyorsun kandırmacası pekiştirilmektedir günümüzde.

Tanrının insanlardan istediği onların birbirni sevmesi ve mutlu olmasıdır. sevmeyi ve mutlu olmayı öğrenmek için dünyaya geldik.

Cahillik Dönemi

en iyisi forum olarak toplu intihr eylemi gerçekleşitirelim......
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Sayfa 1/2 12 SonSon