Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Akıl Hastanesi Hakkında Soru

Karar Dönemi

Standart Akıl Hastanesi Hakkında Soru

Arkadaşlar kendimi çok büyük tehlike gördüğüm için -ki öyleyim- akıl hastanesine yatmak istiyorum, ömür boyu yatma gibi bir düşüncem var. Hiçbir tehlikeli davranışım yok ama içdünyamda bir sürü dolap, plan çeviriyorum, buna rağmen beni hastaneye yatırırlar mı veya salarlar mı? Ve en önemlisi akıl hastanesinden kaçabilir miyim, çünkü beni delirtecek kadar güzel şeyler var, bunlar için kaçmayı deneyebilirim. Kaçılabiliyor mu?

Karar Dönemi

Yatmak için tehlikeli olmak yetiyor mu? Ben ordan kaçmak isteyeceğim elbet çünkü aşırı derece de yapmak istiyorum.

Cahillik Dönemi

akıl hastanesinden kastın bakır köy gibi bir yer ise hiç özenme zamanında benim amcam yattı orda
    orda yatmak cezaevinden yatmaktan daha zordur haberin olsun....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Banned

Alıntı Sanitarium Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yatmak için tehlikeli olmak yetiyor mu? Ben ordan kaçmak isteyeceğim elbet çünkü aşırı derece de yapmak istiyorum.
    seni almazlar tımarhaneye.

Karar Dönemi

Neden almazlar ki? Almazlarsa zaten hapishaneye giricem. Araştırdığıma göre tehlikeli insanları da alıyorlarmış. Hastane, Hapishane'den kötü falan değildir. Hapishane ortamını araştırırsanız anlarsınız.

dreamer8
    Guest

Geçmiş olsun dostum. Suç işlemedikçe hiç bir şekilde akıl hastanesinde ömür boyu yatırmazlar. Hayatını bu şekilde geçirme planını da mantıklı bulmuyorum Ne kadar zorlansan da akıl hastanesi dışında da ömrünü geçirebilirsin. Sadece bu süreçte bir iki ay yatsan belki faydası dokunur. Testlerin, tetkiklerin, tedavin yapılır, düzenli ilaçlarını alırsın, senden daha beter durumda olanları görüp şükredersin. Yatmak senin elinde ama çıkış tarihini muhtemelen hastane yetkilileri belirler.

Karar Dönemi

İyi de ben suç işlicem, dayanamıcam. Benim OKB teşhisim var ama ben bunun bir Sapkınlık olduğunu biliyorum, OKB'li birisi beğenemez, fantazi kuramaz, yapmak istemez, ben iyi bir insan olmak istemiyorum, içimden yapmama çabası gelmiyor, herşeyim sahte, her yaptığım şey bir kandırma, ağzımdan çıkan herşey insanlara kendimi iyi bir insan gösterme amacıyla, kendimi bile kandırıyorum, yalandan ağlayarak, pişmanmış, sıkıntılıymış gibi şeyler söyleyerek, hakaretler ederek. Aşırı derece de yapmak istiyorum, düzelme, yapmama gibi bir çabam yok çünkü çok fenayım. OKB'li gibi kendimi de tutmuyorum, salıyorum. Hele geçmişte ki şeyler geliyor aklıma, Cinsel anlamda daha da fena oluyorum. Hiçbir zararlı davranışım yok ama davranışım yok diye yapmayacağım anlamına gelmez, insanlar bunu anlayamıyor. Dayanmakta, yapmamakta inanılmaz zorluk çekiyorum. Buna OKB diyemem çünkü geçmişte eğilimlerim vardı, zarar vermesem de kimseye. İçimden hastaneye yatmak bile gelmiyor, mahrum kalıcam, yapamıcam diye. Hastaneye tedaviye de gidesim gelmiyor, beni bundan mahrum bırakacak, yapmamam için uğraşacak diye. Beynim allak bullak, ne düşüneceğimi bilmiyorum, dün yine sapkınca bir şey yaptım. Yaşadıklarımın %90'ını anlatamıyorum, kelimelere, cümlelere dökemiyorum, beynimde kuramıyorum, kelimeye dökemiyorum.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Sanitarium Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de ben suç işlicem, dayanamıcam. Benim OKB teşhisim var ama ben bunun bir Sapkınlık olduğunu biliyorum, OKB'li birisi beğenemez, fantazi kuramaz, yapmak istemez, ben iyi bir insan olmak istemiyorum, içimden yapmama çabası gelmiyor, herşeyim sahte, her yaptığım şey bir kandırma, ağzımdan çıkan herşey insanlara kendimi iyi bir insan gösterme amacıyla, kendimi bile kandırıyorum, yalandan ağlayarak, pişmanmış, sıkıntılıymış gibi şeyler söyleyerek, hakaretler ederek. Aşırı derece de yapmak istiyorum, düzelme, yapmama gibi bir çabam yok çünkü çok fenayım. OKB'li gibi kendimi de tutmuyorum, salıyorum. Hele geçmişte ki şeyler geliyor aklıma, Cinsel anlamda daha da fena oluyorum. Hiçbir zararlı davranışım yok ama davranışım yok diye yapmayacağım anlamına gelmez, insanlar bunu anlayamıyor. Dayanmakta, yapmamakta inanılmaz zorluk çekiyorum. Buna OKB diyemem çünkü geçmişte eğilimlerim vardı, zarar vermesem de kimseye. İçimden hastaneye yatmak bile gelmiyor, mahrum kalıcam, yapamıcam diye. Hastaneye tedaviye de gidesim gelmiyor, beni bundan mahrum bırakacak, yapmamam için uğraşacak diye. Beynim allak bullak, ne düşüneceğimi bilmiyorum, dün yine sapkınca bir şey yaptım. Yaşadıklarımın %90'ını anlatamıyorum, kelimelere, cümlelere dökemiyorum, beynimde kuramıyorum, kelimeye dökemiyorum.

Akıl hastanesinde ömür boyu bende yatmayı düşünmüştüm. Dışardan beni gören biri normal sanabilir ama sapkın düşüncelerim var.. (Örneğin birine zarar vermek gibi).. Maalesef üstümden atamadım bu düşünceleri.. OKB yim büyük ihtimal ama geçmiyor bu düşünceler. En azından ben suç işlemeden akıl hastanesine yatayım diye düşünmüştüm çünkü böyle giderse istemediğim bi suç işlicem onun vicdan azabıyla yaşamak zorunda kalıp hapise giricektim. İlaçlarla vs biraz daha iyiyim ama hala geçmedi. Kendimden korkuyorum ciddi anlamda. Napıcagımı kestiremiyorum. Benim psikoterapi alıp daha iyi bir psikiyatrıya gitmem gerekiyor ilk etapta. Bunu yapıcam gerisine sonra karar vericem
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akıl hastanesinde ömür boyu bende yatmayı düşünmüştüm. Dışardan beni gören biri normal sanabilir ama sapkın düşüncelerim var.. (Örneğin birine zarar vermek gibi).. Maalesef üstümden atamadım bu düşünceleri.. OKB yim büyük ihtimal ama geçmiyor bu düşünceler. En azından ben suç işlemeden akıl hastanesine yatayım diye düşünmüştüm çünkü böyle giderse istemediğim bi suç işlicem onun vicdan azabıyla yaşamak zorunda kalıp hapise giricektim. İlaçlarla vs biraz daha iyiyim ama hala geçmedi. Kendimden korkuyorum ciddi anlamda. Napıcagımı kestiremiyorum. Benim psikoterapi alıp daha iyi bir psikiyatrıya gitmem gerekiyor ilk etapta. Bunu yapıcam gerisine sonra karar vericem
    Benim Sapkınlık az kalır vallaha, öyle pis şeyler çeviriyorum ki içimden, yapma telkinleri, temas fantazileri, bir de hepsinin geçmişden kalan bir hissiyatı, duygusu var gibi daha da fena oluyorum, içimden yapmayı çok istediğimi söylüyorum, hatta şuan bile yapacağımı açık bir dille söyleyebilirim. Yani ben yapacağıma inanıyorum, inanmaktan fazlası istiyorum. Vallaha ben üstümden ancak şu şartla atabilirim, Sapkın olduğum şey benim gram ilgimi çekmezse, yoksa atmak istemiyor içim. Hastaneye bile gitmek istemiyor içim, izin vermezler, mahrum kalırım diye. OKB'den midir nedir ben düzelmekte istemiyorum, beni bundan koparacak şeyler rahatsız ediyor. Ve o kadar delirtici ve güzel ki sadece elimde yapmak kalıyor. Ben nadiren vicdan azabı çekeceğimi düşünüyorum.

Cahillik Dönemi

bende bazen birinin arabasına malına evine zarar vermek istiyorum buda sapkın düşünceler oluor ???
    bazen arabanın benzin deposunu açıp kibriti çakıp içine atasım geliyor yada oturduumuz apartmanı benzin döküp yakmak istiyorum bunlarda mı sapkın düşünce oluyor ????
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Sayfa 1/2 12 SonSon