3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Mesele Gerçekten Ne?

Karar Dönemi

Lightbulb Mesele Gerçekten Ne?

Merhaba Arkadaşlar , Ben 21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim.Herkese iyi günler dilerim

Babam , obsesif-kompulsifliği olan bir adam ve annem de , neredeyse çoğu anne gibi , anksiyete ve panik atak hastalığına sahip bir kadın.Ailemden genel olarak uzak gibi yaşıyorum , hani ruhen uzak gibi çünkü ne ben onları ne de onlar beni anlıyor.Babam , günün 10 saatini ibadet , abdest , banyo gibi şeylerle harcıyor ; annem ise klasik ev hanımı.

Ben ise genelde kitap okurum , spor yaparım , müzik dinlerim , film dizi vs izlerim , bir şeyler öğrenmeye hevesli bir insanım.Bu sene yaklaşık olarak 160 tane kitap okudum ve ayriyetten şu an da fransızca ve ispanyolca öğreniyorum.İngilizceyi de neredeyse ana dilim gibi konuşuyorum.Yaşıtlarımla pek anlaşamıyorum , daha doğrusu her yaşıtımla anlaşamıyorum çünkü yaşıtlarım da beni anlamıyor.Hani anlaşacak ortak nokta bulamıyorum.Birkaç tane iyi arkadaşım yani dostum var genelde onlarla dışarı çıkıyorum.Büyüklerle anlaşmayı seviyorum çünkü onlarla konuşacak bir şeyler bulabiliyorum.İngilizce Ve Türkçe şiir yazıyorum , hatta birkaçı dergilerde yayımlandı.6 tane yabancı dizi izliyorum , yeni öğrendiğim Türkçe Ve İngilizce kelimelerin anlamlarını öğreniyorum.

Bir çok kez psikoloğa gitmeme rağmen hala kafamdaki sorunları çözemedim.Günde dört tane kitap bitirdiğim günler de oldu ama hala bir şeyler düşünüp duruyorum.Mesela hafızamdan mı yoksa başka bir sebepten mi bilemiyorum ama yaşadığım olayları unutamıyorum ve sürekli , acaba öyle olmasaydı nasıl bir hayat yaşardım hani neler olurdu şu an hayatımda gibi şeyler düşünüyorum.Kendimi çok meşgul etmeme rağmen hala farklı şeylere kafam gidiyor ve şu ana kadar , bütün doktorlar zeki olduğumu söyledi.Ayrıca arkadaşlarım da hep derin düşündüğümü söylüyorlar.Prozac kullanıyorum ,şimdi gün aşırı kullanmaya başladım çünkü doktorum söyledi.Keyfin yerinde görünüyor ve böyle devam ederse depresyonun tam tersi yani manik atağa doğru hastalığın kayabilir dedi

Şimdi , lütfen öncelikle ön yargısız bir şekilde yaklaşın.Sizce neler yapmalıyım ?...
    Konu Erce0 tarafından (30-07-2017 Saat 02:44 AM ) değiştirilmiştir.

Banned

zeki insanlar sosyal hayat ve arkadaş aramazlar. ilgilendikleri konulara odaklanırlar. sen de bilimsel çalışmalara ağırlık ver. başarılı olursun, depresyon itici güç işlevi görebilir. depresyon ilacını kesersen mani ya da daha enerjik hareketli olursun bir süreliğine bu illa bir hastalık mani değildir.

yaşadığım olayları ben de unutamıyorum uzun zaman kafamı meşgul ediyor fakat beynimi başka konulara transfer etmeyi öğrendim. olağan bir durum insan yaşadıklarını , hataları, olması gerekenleri düşünmezse insan olmaz ki.

Karar Dönemi

Günde 4 kitap mı? Ben senede 1 tane okumuyorum