2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: minimalizm

Banned

Standart minimalizm

Hayatınızı basitleştirmek gözünüzü korkutuyor olabilir. Tecrübelerime dayanarak neyin gerçekten önemli olduğunu değerlendirme sürecinin yavaş, oldukça zorlayıcı ve bazen acı verici olduğunu söyleyebilirim.

Neye ihtiyacımız olduğunu (neyi ‘istediğimiz ‘ ya da ‘ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz’ değil) ortaya çıkarmak bizi tüketim odaklı toplum ve kişisel egolarımızla zorlu bir yüzleşme yaşamamızı sağlıyor.

http://www.yesilist.com/iyiliginiz-icin-minimalizm/

Banned

bütçeniz dar ise mecburen minimalist olursunuz. minimalist çok insan tanıyorum. çoğu bütçesi dar olduğu için minimalist. diğerleri cimri oldukları için minimalist.
    minimalist yabancı bir sözcük. en aza itibar eden anlamında. tek sözcük olarak asgariyetçi olabilir.
    ben hiç asgariyetçi olmadım. mesela marketten zeytin alırken çok çeşitli fiyatlarda zeytin varsa en pahalısını alırım çünkü kalite isterim.
    ya da otomobil alacağım zaman hiç ikinci el düşünmem ve bütçemin elverdiği en üst model otomobili alırım.
    zengin değilim. fakir de değilim. ama hep mümkün olan en yüksek kaliteyi ararım.