9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: üniversitede kuran okunmasına karşı çıkan fizik profesörü

Banned

Standart üniversitede kuran okunmasına karşı çıkan fizik profesörü

boğaziçi üniversitesinde kuran okunmasına karşı çıkan fizik profesörü ersan demiralp doktora derecesini kaliforniya teknoloji entstitüsünden almış.
    kaliforniya teknoloji enstitüsü dünyada fizikte en iyi 3 üniden biri. kısaca caltech denir.
    yani en iyi üç üni fizikte: caltech, MIT ve princeton. hangisi daha iyi bilinmiyor.
    yani ersan bey baba bir fizikçi. bir türk olarak caltech den doktora derecesi almak büyük başarı.
    kuran okunmasına karşı çıkması ise fizikçiliğinden kaynaklanıyor. kendini aşırı derin ve zor matematiksel hesaplara kaptırdığı için kafası bulanmış.
    üniversitede kuran okunmaması gerektiğini matematiksel olarak ispat edebilir!

http://www.takvim.com.tr/guncel/2017...hazmedemediler

Banned

boğaziçinden diğer hocaların da destek çıkıp terketmesi gerekirdi salonu.

Banned

Alıntı heraklitos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boğaziçinden diğer hocaların da destek çıkıp terketmesi gerekirdi salonu.
    diğer hocaların doktora dereceleri o kadar iyi değil. en iyisi bu eleman. caltech doktorası.
    caltech en fazla nobel ödüllü fizikçinin çalıştığı üniversitedir.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İster ordinaryüs olsun ,ister köylü olsun bir insanın kariyeri duşuncelerini yönlendiremez .İnsanın kariyerden once saygılı olmayı bilmesi gerekir .

Kendine gore bir sebebi mutlaka vardır ve bunu açıklaması bir çok spekülasyonu önleyecektir .

Ancak burası bir psikoloji sitesi ,forumumuzla uzaktan yakından bir alakası yok .Konu dini veya magazinsel sitelerde bir çok yönden ele alınması muhtemel ,o yüzden gelişmeleri oradan takip etmeniz çok daha iyi olur .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tahsil cehaleti alır eşeklik baki kalır
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tahsil cehaleti alır eşeklik baki kalır
    Eline saglık ,aynen katılıyorum .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Saygılı davranması gerekirdi, ama üniversite gerçekten din icra etme yeri değil bunun kur-an'la alakası yok incil içinde dhammapada(budistlerin kitabı) için de aynı şey geçerli. Özellikle son dönemlerde din türccarları fazlasıyla türedi, yolun ortasında namaz kılan mı dersin, yok metroda sesli kuran okuyan mı.. Benim için hiçbir sakıncası yok açıkcası, ben olsam görmezdem gelirim ama herşeyin yeri var arkadaşlar. Ülkemizde mevcut iktidar saolsun okuldan çok cami var. Eviniz var, her üniversitede mescitler var, bunu şova dönüştürmeye gerek yok.
    Ayırca motor meslek mezunu arkadaşların da okumakla adam olunmaz laflarını komik buluyorum. Kıskançlığa gerek yok.

Banned

Alıntı u2222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saygılı davranması gerekirdi, ama üniversite gerçekten din icra etme yeri değil bunun kur-an'la alakası yok incil içinde dhammapada(budistlerin kitabı) için de aynı şey geçerli. Özellikle son dönemlerde din türccarları fazlasıyla türedi, yolun ortasında namaz kılan mı dersin, yok metroda sesli kuran okuyan mı.. Benim için hiçbir sakıncası yok açıkcası, ben olsam görmezdem gelirim ama herşeyin yeri var arkadaşlar. Ülkemizde mevcut iktidar saolsun okuldan çok cami var. Eviniz var, her üniversitede mescitler var, bunu şova dönüştürmeye gerek yok.
    Ayırca motor meslek mezunu arkadaşların da okumakla adam olunmaz laflarını komik buluyorum. Kıskançlığa gerek yok.
    bence de. prof'un tepkisi de bundan zaten. çok büyük din sömürüsü var ve çok tehlikeli bu durum. bizi geri kalmış bir ülke yapmak için tüm bu sistematik din tüccarlığı.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı u2222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor meslek mezunu değil kamu yönetimi mezunuyum ayrıca 7 yıllık devlet memuruyum bebe
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...