6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: yarına uyanmak beni korkutuyor

Karar Dönemi

Standart yarına uyanmak beni korkutuyor

...................
    Konu nevillis tarafından (23-12-2017 Saat 07:43 PM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi

böyle insanlarada anne-baba diyorlar ya insana en çok da bu koyuyor...
    hepimizin ortak sorunu aslında hepimiz ailemizden eşimizden dostumuzdan çekiyoruz her zaman alttan alan ezilen hep biz oluyoruz huzurum kalmadı benimde artık. ne ev ne araba ne para önemli olan huzurumuzun olması. bazen bende düşünüyorum tek göz odalı bir evde yaşasam kimseye muhtaç olmayacak kadar para kazansam herhalde dünyann en mutlu huzurlu insanı ben olurdum...
    batsın bu dünya ulan........
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Hislerinde, ölme isteğin de okadar haklısın ki gerekçen .Kim ister ki daima mutsuz bir evde yaşamak. O yüzden intiharı istediğin için birde o yüzden kendini suçlama. Ama sana birşey söyleyeyim mi ? En umutsuz anında mucizeler olabiliyor.sakın uzaktan davulun sesi hos geliyor diye düşünme, şahsım adina oturup derdimi anlatsam haline şükreder sin eminim.Olayları farklı açılardan bakmaya çalış, insan yanmadan küllerinden doğamaz.Belki sen evlendiğinde çocuklarına ultra iyi olacaksın çünkü sen acıyı herşeyi gördün.Ve umut etmeyi hiç bırakma.
    Konu yorum tarafından (17-07-2017 Saat 11:50 AM ) değiştirilmiştir.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Banned

Alıntı nevillis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölmeyi dilemek günah mıdır sizce? Bu aralar tek dileğim bu gibi.hayırlısıyla ölmek.yarın sabah kalkacak olmak beni korkutuyor. annemin her adımı seslenişi hatta sesini duymak bile sinirlendiriyor.hergün kavgalar bağırışmalar eksik olmuyor.aile icinde huzurumuz kalmadı artik.herkes diken ustunde,herkes kavga etmeye hazır.bense alttan almaya calışıyorum her seferinde onca hakarete karşı bazen kaldiramayip bende bagırıyorum buna rağmen en fazla siddeti hasarı gören benim.çocukluğum olmadı zaten her gün en ufak birseyde annem döverdi gerekirse arkadaslarimin yaninda bile.bu yüzden hep içime kapanık biri oldum sessizliğimle dalga geçildi annem bunun içinde döverdi.büyüdükçe fiziksel siddet sözlü hakarete döndü.annem sanki düşmaniymısim gibi davraniyor ve bunu kaldırmakta,buna dayanmakta cok zorlanıyorum.babam zaten işten geldiğinde zaten suratı hep asık.ben üniversiteye hazırlanıyorum.daha doğrusu hazirlanmaya calisiyorum ama olmuyor kafamı toplayıp ders calisamiyorum.kimse birbiriyle konuşmuyor evin içinde ses olmuyor aksamları.konusmak istesem annem tersliyor.günler işkence gibi geçiyor.yarın yine annemin o tiksintiyle bana bakışlarına babamın yapmacıklıgina katlanmak zorunda olmak beni mahvediyor.artık kendime benim bile saygim kalmadı.inancım olmasaydı çoktan intihar etmiştim ama inancım nedeniyle bunu yapamam bunun farkindayım.ama yinede o fikir hep orda ve ben kendimi bunu yapmamak icin ikna etmeye calisiyorum.icimdeki umudumu heyecanimi benden aliyirlar ve ben engel olamiyorum.bitsin istiyorum ben ailemi istiyorum.anneme babama icten bir sekilde seslenmek istiyorum.bu yasima kadar hep bunu diledim.ben ne yapabilirim artık? Her gün tiksinerek bakilan gözler beni boşluğa sürüklüyor.benim sahip oldugum tek sey ailem.
    sahip olduğun tek şey neden ailen olsun ki? tam tersine ailenin dışında her şeye sahipsin. aile desteği önemlidir fakat yoksa dert etmen yersiz. kendi yolunu özgürce çizersin. derslerine daha sıkı sarılman için önemli bir sebebin var: sen yalnızsın , okul ve iş en önemli hedefin. onlara rağmen başarırsan kendini iyi hissedersin. güçlü hissedersin. ölmeye değil yaşamaya geldin. olumsuzlukları lehine çevirirsen zekanı kullanmış olursun. kolay bir hayatı herkes yaşar. aile kurumu kapitalist düzenin devamı için zaruridir, bunun dışında işlevi yoktur.kafka nın dönüşüm ünü okuduysan kitapta ailenin çıkar ilişkisi yönünü çok güzel anlatmıştır. süpürüp atıverirler çöpe işlerine yaramıyorsan artık.
    Konu heraklitos tarafından (18-07-2017 Saat 03:38 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

annem babam beni çok pohpohlayarak büyüttü ama ben de içe kapanık oldum. dışarıda beni pohpohlamadıkları için eve kapandım.
    ama antidepresan kullanmaya başlayınca açılıp fırlama oldum.

Moderatör SeLf_ConTRoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    united kingdom

herkes burada birilerinden sikayet ediyor.kimi ailesinden,kimi esinden,kimi sevgilisinden...boyle durumlarda iki tarafinda hatali oldugunu ve iki tarafinda dinlenmesi gerektigini dusunuyorum.hep mi siz iyisiniz karsi taraf kotu???
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne beni durduran bir cezmim

Ne de bana ben katan bir şeddem var.

Ne elimi tutan bir harf

Ne anlam katan bir harekem…

Kalakaldım sayfalar ortasında.

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Gölgesini istedim bir dostun med gibi…

Sızım Elif sızısı…