Çogu ebeveyn ,çocukluk yıllarının insanın hayatında ne kadar buyuk rol oynadıgının farkında bile degil .Onlar açısından en onemli konu iyi bir okula gitmeleri iyi bir egitim alabilmeleri .

Oysa gozardı ettikleri çok çok onemli bir konu var ,o da çocugun kişiliginin oluşması .Kişiliginin gelişimi sırasında yaşadıgı olaylar yıllar sonra bire bir hayatını etkiliyor bambaşka bir hayat yaşamasına neden oluyor .

Belkide ebeveynlerinin farkında olmadan yaptıkları hataların bedelini ,odemek zorunda kalıyoruz .Yıllar sonra çok iyi egitim almış olabiliriz çok iyi okullar da okumuş olabiliriz ,iyi bir kariyerimiz yaşamımız olabilir ,ama bu sahip olduklarımız acaba bizi mutlu edebiliyor mu ?

Bence hayır ,sitede bulundugum yıllar içinde her meslekten her yaştan bir çok insanla tanıştım bire bir konuşma imkanım oldu ,hatta oyleleriyle tanıştım ki gerçek hayatta bir merhaba bile diyebilmem imkansız kişilerdi ,ama burada bu sayfalarda bir araya gelme imkanımız oldu .

Çogunda gordugum ortak nokta hemen hemen hepsi mutsuzdu ,iyi bir yaşamları vardı ama sadece gorevlerini yapmak için yaşıyorlardı .Yaşam onlar için zevk degil ,buyuk bir eziyetti .

Diger bir ortak noktalarda çocukluk yıllarında yaşadıklarıydı ,o yılarda buyukleri tarafından yapılan yanlışların bedelini oduyorlardı .

Şu anda bir çok genç arkadaşımız yaşamlarının kavşak noktasında ,geleceklerini planlama çabasında.Ebevynleri ise ulaşamadııkları hayallerine çocukları aracılıgıyla sahip olabilmenin umudu içinde ,acaba hangisi daha onemli ,daha degerli .

Şu gunlerde onlara yol gosterelim ,ama asla kendi hayallerimiz için ısrarcı olmayalım ,yoksa zamanla çok şeyi yitirmek zorunda kalabiliriz .