9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: kendimi öldürmem gerekmiş gibi hissediyorum

Standart kendimi öldürmem gerekmiş gibi hissediyorum

selamlar 19 yaşındayım ve yaklaşık 1 buçuk seneden beri intihar planları kuruyorum bunun 9 ayında ilaç kullandım 4 aydan beri ilaçsızım. neyse. sanki kendimi sonbahar gelmeden öldürmem gerekmiş gibi hissediyorum. hiçbirşey hayal edemiyorum hayal etsem bile gerçekleşmeyecek gibi hissediyorum. ölmek sanki bana gelmesi gereken bişe değilde benim gitmem gereken birşeymiş gibi geliyor. yani ölmeyi beklemek istemiyorum ama zorlada ölmek istemiyorum. bu süreci durduracak yada bu sürecin ilerlemesini kolaylaştıracak önerilere açığım. çünkü beklemekten gerçekten sıkıldım ikilemde kalmaktan sıkıldım yaşam ve ölümün arasında kalmaktan sıkıldım. ya ölmek istiyorum ya da yaşamak. teşekkürler

dreamer8
    Guest

Bu süreci durduracak öneriler istemişsin. Al sana öneri. Senin yaklaşık iki katın yaştayım. Ölmek istediğim zamanlar oldu benim de pek çok kez. İnsanlar, insani bir iç güdüyle hayattan hoşlanmadıklarında, işler istedikleri gibi gitmediğinde, bunalıma düştüklerinde, yaşamaktan nefret etmeye başladıklarında; ömürlerinin sonuna kadar bu çileyi çekme eziyetini gözlerinde büyütüp intiharı düşünebilirler. Yani intihar eylemi, mutsuz insanların bir planıdır. Fakat sığ zihinler olayın sadece bu boyutunda tıkanırlar. Canına kıydın, başardın ve öldün. Nereye gideceksin, kesin rahatlayacak mısın, ya bin pişman olursan geri dönebilecek misin, ya bu iğrenç ve mutsuz hayatını ararsan ölünce, ya bin kat daha beter bir boyuta geçersen, ya Yaratıcı seni sonsuza kadar affetmez ve ateşle azap ederse sana. İntihar eylemini, kaçış planı olarak zihinlerinin bir köşesinde tutan tüm arkadaşlara; kendilerine bu soruları sormalarını ve cevaplarını bulmadan eyleme geçmemelerini öneririm. Denklem açık. Ortada inanılmaz mantıksız, karsız, bilinmez bir plan var. İntiharın mantıklı sayılabilmesi için, öldüğünde şu anki hayatından daha iyi bir pozisyonda olacağını kesin olarak bilme şartı olmalı. Ölmeden hiç kimse de gideceği yeri bilemeyeceğine, ölenler de buraya dönüp bizlere oraları anlatamayacağına göre mantıksız ötesi bir eylemdir intihar. Derin derin, uzun uzun düşün. En büyük şansın ne biliyor musun. Şükür ki hala hayattasın. sonsuz pişmanlığa adım atmamışsın daha.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben intihar etmeyi hiç düşünmedim ama öldüğümü arkamdan ne yaptıklarını ne hissettiklerini hayal ettim. Bir iki kere de ağlarken dua ettim Allaha canımı al diye.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Banned

dünyaya gelmiş olmak mucizedir. yaşamayı öğrenmek için çalışmalı çabalamalıdır insan. hep sefa içinde olan yoktur. hep cefada da değiliz. 19 yaş yaşamayı öğrenmeye yeni yeni aşladığımız bir yaş. zor gelir, sorunlar insana dev gibi büyüktür. o ateş çemberini geçersin 30lara doğru. kırkına gelince zaten öğrenmişsindir ve kolayca 50 sonra 60 olursun. artık gerek kalmaz ölüm düşüncesine çünkü her an gelebileceğini bilirsin ölümün onun peşinden koşmazsın o senin peşindedir.

dreamer8
    Guest

Alıntı heraklitos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dünyaya gelmiş olmak mucizedir. yaşamayı öğrenmek için çalışmalı çabalamalıdır insan. hep sefa içinde olan yoktur. hep cefada da değiliz. 19 yaş yaşamayı öğrenmeye yeni yeni aşladığımız bir yaş. zor gelir, sorunlar insana dev gibi büyüktür. o ateş çemberini geçersin 30lara doğru. kırkına gelince zaten öğrenmişsindir ve kolayca 50 sonra 60 olursun. artık gerek kalmaz ölüm düşüncesine çünkü her an gelebileceğini bilirsin ölümün onun peşinden koşmazsın o senin peşindedir.
    Güzel yazıyorsun. Güzel anlatmışsın yaşlanmanın, ölümü kabullenmenin doğal sürecini. Senin de söylediğin gibi her yaşın ayrı zayıflıkları ve kuvvetli yanları var. 30 a kadar başına gelmedik kalmıyor, her türlü dengesizlik, çıkmaz, umutsuzluk, bunalım hepsi başından geçiyor. sonra ağırlaşıyor, olgunlaşıyorsun. 40 a geldiğinde gerçekten pek çok şeyi öğrenmiş oluyor insan. 40 yaşına deli girenin bir daha akıllanmayacağını, akıllı girenin de kolay kolay delirmeyeceğini söylerler.
    Yaşamak öğrenilen bir şeydir. Referans noktası olarak kendimizi kimle mukayese ettiğimiz çok önemli. Ölümle olan belirsiz zamandaki kesin randevumuza dek, iyi ve verimli bir hayatımız olması dileğiyle.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Oncelikle aramıza hoş geldin .

Son zamanlarda intihar egilimi gençler arasında çok moda oldu .Daha hayata yeni başladıgınız en guzel çagınızda hayattan kopmanın planlarını yapıyorsunuz ,keşke bir imkan olsa da hayatınızı satabilseniz .

İnanın hayatııza karşılık milyarlar verecek bir çok yaşı ilerlemiş insan kapınızda sıra olur .Bir çok genç hayata niye geldim diye duşunuyor ,ebeveynlerine kızıyor ,oysa buna hiç gerek yok çunku yaşamda hiçbir şey nedensiz yaratılmamıştır mutlaka yerine getirecekleri bir gorev bir sebep vardır .

Yaşamlarımız sadece bize ait degil ,çevremizdeki bir çok kişinin yaşamlarını direkt etkiliyoruz ama çogu zaman bunun farkında bile degiliz .

Gençlerimiz ne yazık ki en kuçuk zorlukta yılgınlık gosteriyor ,sorunun ustesinden gelebilmenin baş etmenin yollarını aramak yerine en kolay yol olan hayattan kaçmayı intiharı seçiyor ya da duşunuyor planlar yapıyor .

Bu sitede senin gibi onlarca intihar etmek isteyen hatta hatta bizzat bunu online olarak uygulayıp o anki duygularını yazan arkadaşlarımız oldu .İntiharı deneyen ve son anda vazgeçirdigimiz tum arkadaşlarımız şu anda saglık sıhhat içinde bambaşka bir hayat suruyorlar .

O gunleri hatırlattıgım da ise o gunku psikoloji ile ne kadar buyuk bir yanlış yaptıklarını tum açık kalplilikleriyle soyluyorlar .

Ah keşke şu başlıkları okusalar da yaşadıklarınız bizzat bire bir size aktarsalar,o kadar çok mutlu olurdum ki .İnşallah gunun birinde bu dilegimi duyar da aramıza katılır ,paylaşırlar .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Banned

Alıntı lostallhope Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar 19 yaşındayım ve yaklaşık 1 buçuk seneden beri intihar planları kuruyorum bunun 9 ayında ilaç kullandım 4 aydan beri ilaçsızım. neyse. sanki kendimi sonbahar gelmeden öldürmem gerekmiş gibi hissediyorum. hiçbirşey hayal edemiyorum hayal etsem bile gerçekleşmeyecek gibi hissediyorum. ölmek sanki bana gelmesi gereken bişe değilde benim gitmem gereken birşeymiş gibi geliyor. yani ölmeyi beklemek istemiyorum ama zorlada ölmek istemiyorum. bu süreci durduracak yada bu sürecin ilerlemesini kolaylaştıracak önerilere açığım. çünkü beklemekten gerçekten sıkıldım ikilemde kalmaktan sıkıldım yaşam ve ölümün arasında kalmaktan sıkıldım. ya ölmek istiyorum ya da yaşamak. teşekkürler
    psikiyatriden yardım alman gerekiyor. tek bir ilaç denemişsen daha denenecek çok ilaç var. dirençli vakalar için EKT var. psikoterapi de etkili olabilir. bu konunun uzmanlık alanı psikiyatridir. doktordan memnun kalmazsan başka doktora başvurabilirsin.
    ben de uzun yıllar depresyon sıkıntısı yaşadım ve sonunda psikiyatriye başvurdum. ilk yazdıkları ilaçlardan memnun kalmadım. doktor değiştirdim ve 5. doktorun yazdığı ilaç çok iyi geldi ve birden hayat çok keyifli oldu.
    piyasada çok çeşitli antidepresan var. bunun sebebi farklı insan farklı ilaca cevap verebiliyor. belli olmaz belki bütün antidepresanları denersin. sadece bir tane kalır ve son denediğin antidepresan iyi gelebilir.
    birden fazla ilaç kombinasyonları ve antidepresanların yanına başka ilaçlar da denenebilir. bütün yolları dene. kaybedecek bir şeyin yok ama bu denemeler sonunda intihar düşüncelerinden uzaklaşıp hayattan keyif alma ihtimalin var.

Karar Dönemi

Kardesim bunlar bir surec dibede batsan cikmayibilmelisin. Sevdigin seylerle ugras , pek kulak asma soylenenlere, hayatta her zaman sorunlar olur. Bunlari gozunde buyutup pis islere bulasma daha cok gencsin. Sunuda unutmaki senin kimseye ihtiyacin yok

Cahillik Dönemi

en iyisi forum olarak topu intihareylemi gerçekleştirelim ....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...