3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Sadece içimi dökmek istiyorum

Standart Sadece içimi dökmek istiyorum

Çocukluğumdan başlamam gerekli.Gizliden gizliye büyürken aile içi şiddetin ortasında, yaşama sevincimi kaybedeceğimi bilmiyordum.Sancılı yıllarla düşe kalka büyürken ne zaman birazcık gülmek istesem sonrası hep hüsran oldu.Yaşıtlarımın isteklerinden farklı değildi benim istediklerim fakat tek farkımız onlar istediklerini yaşıyorken ben sadece onları istediklerini yaşarken izliyordum.Hep izlemekle geçti küçücük yıllarım.Tutupta huzurlu bir anı yerleştiremedim şu aklıma.Başkalarının çocuğu olmak isterdim.Huzurlu kimselerin çocuğu olmak.Olamadım.Kendimde onların huzurunu bulamadım.Kaderime boyun eğerek hüzün içerisinde serpildim.Çoğu zamanı sessiz olarak geçen lise yıllarım geldi geçti.13-14 yıllık dost sandığım dostlarım, arkadaşlarım oldu fakat nafile.Onlar da anlamadılar beni.Sadece işi düşenin arkadaşı oldum.Kimsenin kimseye faydası olmayacağını iyice öğrettiler bana.Şimdi geriye baktığımda asla değiştiremeyeceğim koskoca 19 yıl görüyorum bomboş ve anlamsıza geçen.Belkide beni en fazla öldüren yanımda kimsenin olmamasıydı.Yanımda yaşamama sebep olacak bir sevgilim, canımı uğruna feda edeceğim bir kadın olsaydı her şey farklı olabilirdi en azından.Hiç olmazsa onun yanında kendimi idareli harcardım.Umudum yok artık.Yaklaşık 1,5 yıl içerisinde zihinsel olarak çok değiştiğimin farkındaymış gibi hissediyorum.Bir duyum karşısında tepkisiz kalmak her ne kadar tercihim olsada tepkisiz kalmamak için sahte gülümsemeler, sahte dalgınlıklar kısaca sahte davranışlar sergiliyorum.Fiziksel formumdan bağımsız olarak sakin bir karmaşanın olduğu zihnimde yaşamak istiyorum her şeyi.Belkide bu anlamsız boşlukta bir an önce silinip gitmek istiyorum.Sessizce.Geriye kimsenin ağlamayacağını bilmenin verdiği acının derin huzuruyla.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha önünde yıllar var. Ailenle aran da düzelir evlenirsin de, herşey yoluna girecektir. Bunlar olana kadar yapabileceğin tek şey beklemek, sabretmek. Hayatın akışına bırakmayı devam et.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

dreamer8
    Guest

Eğer anne baban, özellikle de baban insanlıktan biraz olsun nasibini alsaydı, sen şu an bu yıkımı yaşamazdın. Biyolojik baba olmuş ama asla manevi bir baba olamamış. Sen bir kurbansın, bir karmaşanın sonucusun, masum bir cansın. İnsan yıldan yıla çok ama çok değişir. 25 yaşında, şu anki halinden inanılmaz farklı olacaksın, 35 de de o halinden çok farklı olacaksın. Sen öldükten sonra, savaş çıkmış, kıyamet kopmuş, gözyaşı dökülmüş-dökülmemiş bunların ne kıymeti var. Dünyadaki en kıymetli şey sensin. Anne babadan başka kimse sana yanmaz, seninkilerde yanacak yürek olsa seni bu hale getirmezlerdi zaten. Yaşayacaksın küçüğüm, küskün de olsa küçük Emrah gibi kaşlarını büyük yaşayacaksın bu iğrenç hayatı.