Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ailem işe yaramaz olduğumu düşünüyor

Karar Dönemi

Standart Ailem işe yaramaz olduğumu düşünüyor

Liseden yeni mezun oldum üniversiteye gidemedim ama seneye en iyi yerlere gitmek istiyorum ama ailem benim işe girmemi istiyor hatta üniversite okusam da bir şey olamayacağımı o yüzden meslek sahibi olmamı istiyor. Beni ben yapan bir iş mi sadece ? Üniversiteyi kazanamazsam işe yaramaz bir insan mı oluyorum ? Çok ağrıma gitti keşke bir an önce hayatımı kursam da birilerinin eline bakmaktan ,küçümsenmekten kurtulsam.

Cahillik Dönemi

ailen çok yanlış düşünüyor benim ailemde aynı senin ki gibiydi.....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi

sadece sevdiğin işi yapmaya odaklan ne üniversite neden başka bişey , eğer üniversite okumak istiorsan bunu yap. her halükarda iş bulamayabiliyor insan..

Karar Dönemi

Ailene saygılı davranmalısın fakat kendi hayatın hakkındakı kararlarıda sen almalısın. Sonuçta senin hayatını ailen yaşamayacak. Ünivèrsitedeyken hem çalışıp hem okuyabilirsiniz. Birde akıl hocanızı iyi seçin mutlaka vizyonu geniş birisi olmasına dikkat edin. Aynı problemleri bende yaşamıştım. Fakat şimdi geriye döndüğümde ailemin dediklerini yapsaymışım şuanki bulunduğum noktada olamazdım. Hayatta başarılar diliyorum.

Karar Dönemi

Alıntı aris1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ailene saygılı davranmalısın fakat kendi hayatın hakkındakı kararlarıda sen almalısın. Sonuçta senin hayatını ailen yaşamayacak. Ünivèrsitedeyken hem çalışıp hem okuyabilirsiniz. Birde akıl hocanızı iyi seçin mutlaka vizyonu geniş birisi olmasına dikkat edin. Aynı problemleri bende yaşamıştım. Fakat şimdi geriye döndüğümde ailemin dediklerini yapsaymışım şuanki bulunduğum noktada olamazdım. Hayatta başarılar diliyorum.
    Aslında iş bulacak çevremde yok ? Üniversitede de bulabileceğimi sanmıyorum muhtemelen orada da çevrem olmayacak. Ben de çalışmak,para kazanmak için sabırsızlanıyorum ama mesleğim veya diplomam bile yok.

Karar Dönemi

Bende üniversite okudum. Öğrenci adama iş çok merak etme. Hem üniversitede iletişime biraz açık olursan tahmin etmediğin kadar çevren olucak.

Karar Dönemi

Ne yap ne et şehir dışı üniv. kazan 2 senelikte olsa, kendine güvenin yavaş yavaş gelecektir.

Karar Dönemi

Alıntı u2222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yap ne et şehir dışı üniv. kazan 2 senelikte olsa, kendine güvenin yavaş yavaş gelecektir.
    Özgüvensiz değilim çok fazla kafama takıyorum iyi okul kazanabilcek miyim , iş bulabilcek miyim ,iş ortamında veya askerde sıkıntı yaşayacak mıyım diye. Her şey bitsin hayatımı düzene koyayım istiyorum.

Karar Dönemi

bu problemler bir tek senin başında değil ki, sadece bu sınav için değiil hayatının her aşamasında bu tarz problemler hayatında olucak. bu problemlere rağmen amacına odaklanıp çalışman en mantıklı olanı.

dreamer8
    Guest

Dostum iyi dinle beni. Senin sorunun ailenle, okumamak değil sorunun. İşe gelince de herkesin nasibi bulunuyor bir şekilde, rızkı, ekmeği çıkıyor. Ailen sana düşman değil, seni barındırıyor, doyuruyor, ihtiyaçlarını karşılıyor ailen. Senin sıkıntın kendine inanmaman, özgüvenini-cesaretini yitirmen. 24 yaşında birini ancak barındırabilir ve doyurabilirsin, kucağına alamazsın, emekletemezsin, parka götüremezsin. Ben de çok çok kötü zamanlar yaşadım, yıllarca ölümü bekleyerek yaşadım. Eğer yerinde olsam, bu kadar çaresiz, köşeye sıkışmış, bunalmış olsam ne yapardım biliyor musun? Hemen bir işe girerdim ve daha fazla kendime bu kötülüğü yapmazdım. Bırak bilsin patronun sorunları olan, ürkek, çekingen biri olduğunu, bırak işten atsın bir hafta sonra, bırak sana musallat olsun bazı çalışanlar. İnsanların arasına çık, savaş ve yüzleş....Yerinde olsam kesinlikle bunu yapardım.

Sayfa 1/2 12 SonSon