4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Hissedebilmek istiyorum

Karar Dönemi

Standart Hissedebilmek istiyorum

Merhaba. 15 Yaşında bir kızım. Hayal ve yaratıcılık sınırlarını aştım. Eskisi gibi rüya göremiyorum. Her şey sanki bir film gibi. Duygular ve zevkler eskisi gibi heyecan verici değil. Bilmeden insanların kalbini kırıyorum. Sürekli yanlış anlaşılıp sessiz, sakin, soğuk, ruhsuz, umursamaz vb lakaplar takılıyorum. Insanlar dediklerimi anlamakta zorlanıyor. Birine aşık olsam sanki sadece kendimi kandırıyormuş gibi hissediyorum. Sanki bu duygular sadece bir maskeymiş gibi. Taşındığımız yerlerdeki arkadaşlıklarımın ve anılarımın gerçek olup olmadığını sürekli sorguluyorum. Günlük hayatta bile az önce yaptığım şeyi unutup birileri hatırlatınca şaşırıyorum. Neredeyse iki yıldır böyleyim. Hayal kurmak sorun haline geldi. Derslere odaklanamıyorum. Sanki yaptığım herşey boş gibi. Insanlar beni çağırdıklarımda duyamıyorum. Iki yıl önceye dair hoş olmayan anılarım var. Ayrıca bu yıllarda psychedelic müzik ve meditasyonla ilgilenmeye başladım ve galiba sorunun çıkış nedenlerinden biri bu. Türkiye de yaşıyorum ama hayatımda Türkçe den çok yabancı diller konuşuyorum. Vefat eden en yakın arkadaşım için bile bir şeyler hissetmek için çaba gösteriyorum. Biraz araştırıp anlattıklarıma en uygun depersonalization bozukluğunu buldum. Lütfen bunun ne olduğuyla ilgili, ya da nasıl bu uyuşukluktan kurtulacağımla ilgili bir şeyler söyleyin. Hayatımın en iyi zamanlarının böyle tatsız geçmesini istemiyorum.
    Konu Rehab tarafından (08-06-2017 Saat 04:07 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

Geçici bir durum. Unutkanlık o yaşlarda bir süre olabiliyor, yani normal. Doktora gidersen ilaç yazar gereksiz yere beyin hormonları ile oynanmış olur. En iyisi farklı aktiviteler bulmak. Tiyatro kursu, drama en iyisi, bir de yüzmek iyi gelir. Sevgiler.

dreamer8
    Guest

Yaşın çok küçük daha çocuk sayılırsın, değişmeyecek bir yaşta değilsin. Ergenliğin de etkisi var. Kimlik arayışı içindesin, etrafı sorguluyorsun, hayatla ve insanlarla bağlantı kurmaya çalışıyorsun. Bilinçaltın seni ortamdan soyutlanmışsın gibi hissetmeye zorluyor. Aslında varsın, gerçeksin ve ortamın içindesin. Kulakların ortamda konuşulanı duyacak,
    beynin idrak edecek kapasitede. Bu sorunu hiç beslemeden çözmek lazım. Hayattan zorla tat alamazsın. bunu yap demiyorum sana. Fakat bir yere girdiğinde de hasta ve arızalı damgası yememek için elinden geleni yapmalısın.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşın çok küçük daha çocuk sayılırsın, değişmeyecek bir yaşta değilsin. Ergenliğin de etkisi var. Kimlik arayışı içindesin, etrafı sorguluyorsun, hayatla ve insanlarla bağlantı kurmaya çalışıyorsun. Bilinçaltın seni ortamdan soyutlanmışsın gibi hissetmeye zorluyor. Aslında varsın, gerçeksin ve ortamın içindesin. Kulakların ortamda konuşulanı duyacak,
    beynin idrak edecek kapasitede. Bu sorunu hiç beslemeden çözmek lazım. Hayattan zorla tat alamazsın. bunu yap demiyorum sana. Fakat bir yere girdiğinde de hasta ve arızalı damgası yememek için elinden geleni yapmalısın.
    Sevgili Dreamer8,

Bana da yardımcı olur musun? Benimde sanırım Dr sıkıntım var. Sanırım demem sundan kaynaklı takıntı yapmış olmaktanda korkuyorum açıkçası. Bende dış dünyayı hissedemiyorum özellikle görsel olarak sıkıntılar yasıyorum insanlar soyut gibi iki boyutlu gibi geliyor sanal gibi geliyor. Sanki yıllar boyunca körmüşümde ilk defa gözlerim açılmış gibi hissediyorum. Görme duygusu görsellik bana farklı geliyor sanki çizgi filmmiş gibi gerçek değilmiş gibi etraf hologram gibi geliyor. Bilmiyorum sizde böyle hissediyor musunuz veya hissettiğiniz zamanlar oldu mu