5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: ani duygu fikir değişimi delirme hissi bıkkınlık tükenmişlik ve bitmeyen sorunlar

Standart ani duygu fikir değişimi delirme hissi bıkkınlık tükenmişlik ve bitmeyen sorunlar

merhaba ben 19 yaşında bir gencim 3 yıl okb tedavisi gördüm ve o arada sınava çalıştım ve herkesden 5 kat daha sınav stresi çektim hayattan bıktım zaten özgüvensiz biriydim ve takıntılarım vardı yoruldum ne yapacağımı bilmiyorum geleceğe dair bir heyecanım kalmadı hayatın bir gram stresini istemiyorum
    sürekli fikir değiştiriyorum arada moralim düzeliyor ama yine kötü oluyorum günde 10 kere fikir değiştiriyorum aynı konuda ve olumsuz sonuçlar doğuruyor

dreamer8
    Guest

19 yaşındasın. Aslında güzel bir yaş değil, gerçekten sıkıntılı yaşlar. Hele de hayata adapte olamadıysa,
    sıradan, sürüden biri olamadıysan zor. İnsanlar keyifle ders çalışırken, sen türlü sorunlarla boğuşarak bir de dersle uğraşıyorsun.
    Tıpkı benim gençliğimsin.

Karar Dönemi

Söylediklerine benimde sınava hazırlanırken ki yaşadıklarıma çok benziyor. Hatta aşırı stresten yeme bozuklugu oluşmuştu. Hatta uykum kacsin daha fazla test çözeyim diye kolanın içine kahve koymuştum bağırsak delinmesi yaşadığım için o içeceklerden sonra ameliyat masasına yattım. Sonuç ne oldu ben narkozun etkisi bitmesiyle burnumda kollarımda karnımda olmak üzere dört tane hortumu bağlanmış halde uyaninca annemden soru bankalarımı getirmesini istemiştim.şimdi üniversite bitti. Geriye dönüp baktığımda neden kendime bu kadar eziyet etmişim diyorum. Ama psikolojik problem yasayinca insanların 1 zorlandiğı şeyde bizler 10 zorlanıyoruz. Bu süreci bir psikolog yardımı ve antidepresanla geçirmeni tavsiye ederim. Tabi birden dua ile.

Karar Dönemi

bence sen fikir değiştirmene takıldığın için daha çok strese giriyorsun.iyi bir psikoterapi lazım psikolog da kara vermek ile ilgili küçük ödevler vermeli sana belki mental anlamda kafandaki karışıklık düzene girer.fakat genetik yatkınlık daha baskınsa bu soruda sadece ilaçlar hafifletebilir.

Karar Dönemi

İlk sınavımda 7 bine girdim marmara tarihi kazandım daha sonra 6 ay okuyup okulu bıraktım aileme haber vermeden- Babam iki gün kendine gelememisti- bıraktığım dönemde tekrar sınava hazirlandim 3 bine girdim fakat aynı yıl girdiğim için okul puanım kırıldı. Boğaziçi tarih istiyordum. Fakat eskisehir sosyal bilgiler öğretmenligi oldu. Benim icin tam bir hayal kırıklığı idi. Istanbul'u bırakıp ben nasıl oraya gidicem derken 1 yıl sonra ben nasıl Eskisehir'ı bırakıp İstanbul'a gidicem oldu. Hayatımın en güzel zamanları orda geçti. Tam bir üniversite hayatı yaşadım. Benim icin hayatın stajı oldu. Şuan mesleğinden ve hayatımdan çok memnunum. Evet psikolojik problemler yasiyorum hem üniversite sınavına hazırlanırken hemde okurken vardı fakat orda okumak vizyonumu hayata olan bakış açımı o kadar değiştirdiki bir daha dünyaya gelsem yasadiklarimdan hiç birini değiştirmek istemem. Kısacası bahsetmek istediğim şey şu biz bizim için hayırlı olanı o kAdar bilemiyoruz. Sadece üstümüze düşeni yapıp gerisini Allah'a bırakmamız lazım. Şuan 24 yaşıma giricem. Bu yaşadıklarımı o acı dolu stresli zamanlarım iyikide olmuş diyorum. Umarım senin işine yaracak bilgiler paylaşmisimdir.