3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: İçinde bulunduğum durum hakkında fikirlerinizi merak ediyorum.

Karar Dönemi

Standart İçinde bulunduğum durum hakkında fikirlerinizi merak ediyorum.

Duygusuzluğa karşı kendimi aşırı güçsüz hissettiğim doğrudur.

Birbirine aşık olan yahut aşıkmış gibi davranan hatta seven ve ya seviyormuş gibi davranan insanları gördüğümde çok farklı gelen, çok yabancısı olduğum durumlarmış gibi geliyor bana. Birine aşık olmak o nasıl bir durumdur ki? Bir açıklaması bir betimlemesi olmalı.

Bir kadının yürürken durduk yere koluma girmedi mesela.
    Ya tamam kabul ediyorum ben sessiz bir insanım doğrudur. Ama bu boş bir insan olduğumun göstergesi değil kesinlikle. Bir çift var mesela çok yakınım olan bir çift. Bu çift her birbirini sarıp derin derin birbirinin kokusunu derin derin çektiğine her şahit olduğumda içimde beni kesen bir bıçak hissediyorum. Acı var içimde.
    Sevilmeyen bir insan olduğumu düşünüyorum. Zorunluluktan iletişim kurulan bir insan olduğumu düşünüyorum. Ama öyle durumlar oldu ki insanlar bi tek bana danıştı, kimi zaman son kararı vermem istendi. Ama her bir sorunda mutlaka danışılan bir insanım. Ama işin içine sevgi girince ve ya bir toplu plan girince unutulan bir insanım. Toplu planlara çağrılmamaktan şikayetçi değilim. Çünkü zaten en yabancosı olduğum konu bu. Öğrenemeyeceğimi düşündiğüm bir konu ama sevgi. Sevgisiz yaşayabilen bir canlı var mıdır ki? Varsa onlardan biri olmayı sanırım istediğim her şeyden çok istiyor olabilirim.

Durum hakkında yahut benim hakkımda varsa fikirleriniz paylaşırsanız çok sevinirim.

Banned

Güven duyulan bir insansın. Eğer güven duyarsan bundan öte Sevgi yoktur. Burada yazıp çizdiğimiz her sorunun kökeninde sevgisizlik var. Sevgisiz yaşayamaz insan doğamıza aykırı. Sevilmekten çok sevebilme önemli. Seviyorsan mutlusun. Tersi , anlamsız boşlukta kaybolmuş hissederiz. Nefret edebiliriz bazı insanlardan fakat genel olarak insanları severiz. İnsan olağanüstü bir varlıktır, yaratır, üretir, savaşır iyi için, barış için,ilerlemek daha iyisini gerçekleştirmek için. Sen de yazdığın bu konu ile daha lyiyi bulmaya yönelik kendin için,hayatın daha iyi olması için. Kendini sevdiğin zaman dünyayı da seversin. İnsanlarla hayatla barışık olmanın yolu vardır mutlaka. Savasiyorsun kendinle. Olumsuzluk üretiyor ve kaçıyorsun hayattan, en çokta kendini kabullenemeyen. Kötülük ve iyilik savaşır ve insan doğar.

Karar Dönemi

''gerçekleşen kehanet '' diye birşey var psikolojide. Araştırmanı isterim çünkü bu bahsettiklerin bu duruma çok uyuyor. Ve anlattıklarından dışardan bakan bir insan olarak söylüyorum bence doğru değil. Nerden biliyorsun diyeceksin? Sen kendini böyle gördükçe öyle davranıcaksın insanlarda senin tavrına göre sana davranış biçimini oluşturcaklar. yani kısacası insanların sana olan tavrını sen belirliyorsun. Fakat burda kırılması gereken bir kısa döngü var sevilmeyen bir insan olduğunu düşünmen mesela. İlk önce kendine bir dışardan bakman lazım. Gerçekten sevilmiyormuyum? şuana kadar sevdiğini değer verdiği söyleyen insanlar hiç olmadımı yoksa sen onları görmezden mi geldin sadece sevmeyen,seni ortamlara çağırmayan insanlarımı sürekli hatırladın. Bunlar üzerine bir düşün derim. Birde '' Hayatı yeniden keşfedin'' diye bir kitap var. Şema terapisi kitabıdır. Kişinin kendine dair yanlış inançlarını gerçekten çürütmeye yardımcı olan bir kitap. ve bu kitapta -okudum ve biliyorum- bu kurduğun cümlelerin aynısını kuran hastaların-gerçek hastalar- yaşanmış hayat öyküleri var. Bir bak derim.