Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası

Konu: Annemle anlaşamıyorum bugün ağlattı beni

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanın annesinin sevgilisi olması oldukça kötü bir duygudur heralde. Cici baba, üvey baba, ikinci eş vs. olabilir ama sevgili pek hoş olmasa gerek. Eee sizde mi kalıyor her gün adam, yoksa sık sık mı geliyor, ya da sen varken eve pek gelmiyor mu? Ben genelde anne babaları kayıran koruyan bir yerde yer alırım ama şimdi sana hak verdim burada. Hem suçlu, hem güçlü annen. Hem darmadağın bir hayatı yaşıyor, hem sana bir gelecek sunamıyor, hem de kötü davranıyorsa olmaz. Annene durumu anlatmalı, ona göre tavır almalısın. Kolay bir durum değil. Ama sen masumsun, kendini suçlama. Genelde masumlar acı çeker bu hayatta. Arsız insanlar, acıyla yüzleştiklerinde daha da çirkinleşirler ve bir şekilde bu edepsizlikleriyle hayatta kalırlar. Ama masum ve temiz insanlar, acılar çaresinde savunmasız kaldıklarında, hemen acılarını alasım, yanlarına koşasım gelir.
    Annem gerçekten çok arsız bencil sadece kendisini düşünüyor kafası rahat gerçekleri söyleyince de işine geldiği gibi davranıyor her işi bana yaptırmaya çalışıyor . Ne destek oldu nede sevgi saygı gösterdi bana şu yaşıma kadar aslında iyi bir anne çoğu anneye göre melek gibi ama bu huylarını sevmiyorum işte. Geleceğim gerçekten yok yani annem evlenmemi istiyor ama ne benim için bir şey yapmıyor onun gözünde sadece hizmetçiyim evde alıştım bu duruma ya kendimi hayat kuramadıkça böyle devam eder
    Konu Hamsterdamm tarafından (07-08-2020 Saat 08:09 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Annen "ne yaparsa yapsın" elinden geldiğince iyi davranmaya çalış. Sonuçta annenin psikolojisinin ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Ve geleceğinle akalı muhakkak bir planın olsun. Böyle bir hayatının olması ilerdede böyle olması gerektiği anlamına gelmez.seni iyiye güzele kavuşturacak kaliteli çevrelerde bulun yani kaliteden kastım para değil bilgili görgülü toplum için kendisi için iyi şeyler yapma gayretinde olan insanların arasında bulunmaktan bahsediyorum. Bulunduğumuz durum hakkında şikayet edip öyle oturmak kolay asıl oyle ortamdan sıyrılıp aklına vicdanına uygun bir hayat yaşamak gayretinde olmak doğru olan.
    Konu aris1 tarafından (05-06-2017 Saat 09:32 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

Annenin sevgilisi olabilir, bu çok doğal, evlenmeleri şart değil. Evli olmak zor, aynı evi paylaşmak sorun yaratabilir, sonuçta ilk deneyim başarısız, yani böylesi özellikle senin açından daha iyi. Ne yazık ki çoğu anne bir kız çocuğu isen biraz daha rahat ve incitici davranabiliyor, işleri kız çocuğuyla paylaşıyor, hatta kendi kaderine ortak ediyor,en kötüsü de bu. Baba karısını eziyorsa,kadın kızını eziyor. Bı senin başında değil. Bilinçsiz, düşüncesiz insanlarla dolu bir toplumda yaşayınca sonuç bu oluyor malesef. En iyisi sen onunla çok dışarı çıkma,mesafeli ve saygılı ol.kendi işlerine odaklan, iyi arkadaşlar edin, kendi geleceğini kendin kur.hedefler koy ve tam gaz ilerle. Kendini her zaman güçlü hissedeceksin böylece. Sevgiler...
    Konu heraklitos tarafından (05-06-2017 Saat 10:18 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12