3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Temizlik Hastalığı

Post Temizlik Hastalığı

Merhabalar
    Gecikmeli olarak 2.5 senedir okb tedavisi görüyorum. 6 yıldır vardı ama takmıyordum yaşantımı zorluyordu fakat onunla yaşamaya alışmıştım. daha sonra tedaviye başladım.ilaçlar beni iğrenç bir hale getirdi. doktor değişimi, ilaçların yan etkisi çok kötüydü.2.5 sene önce okb'nin üstüne ağır depresyona girdim.evden çıkamıyor, işe gidemiyordum. hiç bir şey mutlu etmiyordu beni. daha sonra çok iyi bir doktor ile tanıştım işimden ayrıldım evimde oturarak ara sıra dışarı çıkarak ailemin ve bir kaç arkadaşımın desteği ile tedaviye başladım, önce depresyonum bitti sonra okb tedavisine devam edildi. Okb bende dini duyguları büyütmek, aklıma kötü birşey gelince o an yaptığım şeyi tekrarlamak gibiydi. bunları doktorumun sayesinde aştım.ve şuan çok şükür güzel bir hayatım işim var. aşamadığım şey ise temizlik takıntısı.

özel eşyalarıma (bilgisayar, telefon, çakmağım oturduğum masa sandalye ) biri dokunduğu zaman çıldırıyorum.
    cinsel ilişki sonrası temizlendiğime (duş alıp) inanmıyorum. 3-4 yıkanmadan sora inanabiliyorum. eşyalarımın temizlenmesi için bir kaç kez yıkıyorum. ilişkiden sora duş alana kadar gezdiğim her yer, dokunduğum her yere bir daha geri dokunamıyorum. oralara dokunan farklı insanlar olduğu zaman onların elinden birşey almıyorum. ve onlar oralara dokunup farklı yerlere dokununca yeni dokunduğu yerlerede dokunamıyorum hemen ellerini hiç bir yere dokunmadan yıkamalarını istiyorum.
    bazen kıyafetlerimi çöpe atıyorum, ıslak mendil ile geziyorum dışarda evde arabada, buda ellerimi tahriş ediyor, dikkat çekince yalan söylemek zorunda kalıyorum. elimde olan birşey war ise örneğin çakmak aklıma kötü birşey geldiğinde mendil ile siliyorum.

kısacası bu tip şeyler hayatımı çok zorlaştırıyor. ilaç tedavisi istemiyorum, ilaçların vücuduma bıraktığı tahribatları yaşamak istemiyorum. yukarı da yazdığım tüm düşüncelerin saçma olduğunu biliyorum ama bunları yapmazsam rahat edemiyor, uğursuzluk geleceğine inanıyorum.

sizce ne yapmalıyım psikoterapi işe yararmı bu konuda bildiğiniz iyi bir psikolog var mı ?

ayrıca panik atak rahatsızlığımda var.
    Konu hllacicalik tarafından (28-05-2017 Saat 10:11 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Merhaba,öncelikle geçmiş olsun. Bende de okb,anksiyete var. Yakın bir zamanda da majör depresyon geçirdim. Şuan psikologum okb min ilerlemiş olduğunu hem ilaç hemde terapi görmem gerektiğini söyledi. Kısacası ilaç kullanmak kararını eğer uygun bir doktor bulursan onunla kararlaştırmalısın. Ayrıca tavsiye etmek istediğim eskişehirde cemal akdemir var. 6 ay terapi görmüştüm vede okulundan mezun olduğum için şehir değişikliği nedeniyle bırakmak zorunda kaldım. Terapi ücreti 250 tl biraz tuzlu ama tavsiye ederim.

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Size özel mesaj olarak daha önce forumda paylaşmış olduğum yazıyı göndermek istedim ama olmadı sanırım. Temizlikle ilgili yaşadıklarınızın tamamını yaşadım. Bir kısmını aştım. Aştığım ve aşamadığım kısımları "OKB ile yaşamak" başlığı altında forumda paylaştım. Sizi çok ama çok iyi anlıyorum. Yazıyı okursanız sevinirim.