9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Duzenli hayat nedir? İyi midir kotu mudur??

Karar Dönemi

Exclamation Duzenli hayat nedir? İyi midir kotu mudur??

Mrb ismim yasin saglikciyim, 29 yasindayim bu yasima kadar hep gunluk yasadim bu aralar yasantimi sorgulamaya basladim? Yasitlarim evlenmis cocuklari olmus kimi memnun kimi degil, sizce duzenli hayat nasil bisey ve dusunceleriniz nedir?

Banned

Evlenip çoluk çocuğa karışmak en iyisidir. Hayatın daha dolu ve anlamlı geçer.

Karar Dönemi

Bence hayatı dengeli yaşamaktır,kendine ailene,yakınlarına ,sevdiklerine vakit ayırmaktadır. Hayatı tek bir şeyle uğraşarak geçirmek saçma yani böyle yaşayan insanlar var fakat sağlıksız. Benim düşüncem bu yönde.

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba Yasin ,hoş geldin. Düzenli hayat bence nasıl yaşadığına bağlı biraz da. İyi denildiği de olur , kötü denildiği de. Düzenli hayatı içeren unsurlara bakıyor bu durum . Bence evlenip aile kuramadığın için kendine yüklenme .Daha gençsin , inşallah gönlüne göre bulursun.

dreamer8
    Guest

Düzenli hayat iyidir elbet. Ben kamudayım. İş anlamında düzeni tattım, öneriyorum da. Fakat evlilik olayında baya geç kaldım. 36 yaşındayım ve kısmetse yaza evleneyim diyorum artık. Bekarlığı da hiç bir insana önermem, ben hiç sevmedim. 30 dan sonraya bırakmamalısın evliliğini. Şu an kendini 36 yaşında bekar biri olarak düşün ve o günün, o yaşın bekar biçimde gelmesine müsade etme....Düzenli hayat iyidir dostum.

Karar Dönemi

Degerli yorumlariniz icin tesekkurler, 20 yasimdan beri devletin icindeyim zaten is anlaminda duzensizligim hic olmadi kiyisindan bile gecmedi, antalyada bodrumda calistim evliligi dusundum diyemem ama son donemlerde ruh halim degiskenlik gosteriyo, keske diyorum bazen ama hayirlisi neyse o diyorum sonra, bilemiyorum belki de insan evlilik ayri konu ama bi cocuk sahibi olmak istiyo , belki ben de oyle bi psikolojiyle bu tarz dusunceye kapiliyo olabilirim.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Duzenli hayat ,gerek egitim veya iş ortamında gerekse aile ortamında belli bir çizgide devam eden hayattır .Duzenli hayat demek illa monoton hayat demek degildir .

Duzenli bir hayat yaşamak için illa evli veya bekar olmakta gerekmez .İnsan bekar olarak da pekala duzenli bir hayat yaşayabilir .Bir çok kişi duzenli hayat denince monoton bir hayatı aklına getiriyor ,oysa şu yaz gunlerinde akşam ustu mesai sonrası ve hafta sonları yapılabilecek aktivitelerle pekala hayatınıza renk katabilirsiniz .

Bu konuda İstanbul da oturan arkadaşlar çok çok şanslı ,mesela hafta sonu gezmek dolaşmak,guzel bir kebap veya baklava yemek için veya guzel bir van kahvatısı yapmak veya antalya falezler de keyf yapmak için gunu birligine turkiyenin herhangi bir yerine seyahat edebilirler .

Bunun için de oyle çok buyuk butçe ayırmaya da gerek yok ,İstanbul da taksiye vereceginiz parayı uçaga vererek çok guzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.Yeter ki hayatı sevmeyi ve bunu uygulamanın yollarını bilin .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Bir uzman olarak yazıyorum. .. Tipik kız bulamayan 30 yaşına gelmiş sap lafı sen düzenli hayata geçme çünkü bu yaştan sonra bulucağından ne sana Hayır gelir ne karşı tarafa abi sözü dinle tek takılmaya devam et
    | َﱢﱟﱞﱡ۩ﱡﱞﱟﱢَ |İmkânın sınırını görmek için, imkânsızı denemek lazım...| َﱢﱟﱞﱡ۩ﱡﱞﱟﱢَ |

Karar Dönemi

Yorumun icin tskrlr ama kiz bulamayan derken yanlis tespit yapmissin hocam. Etrafimda oldukca fazla sayida kiz cevrem var bi cok arkadaslik da yaptim benim bahsettigim tamamen farkli bi konu.yine de tskrlr