Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: Toplumun Genelinde Olan Şiddet Eğilimi

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şiddet psikolojisi. İnsanlar yeterince dolu ve gergin oldukları için tahammülleri de o ölçüde azalmış durumda. Ayrıca kavgayı, şiddeti, gerginlik anında geri manevra yapmamayı gurur sayan beyinsizler yüzünden de oluyor bunlar. Biraz sağduyu lütfen. Ben şahsen gergin biriyim fakat akşama kadar bir sürü sığırın öfkesine alet olmamak için kendimi kontrol ediyorum. eğer ben de onlarla aynı tavrı takınsam inanın bu akşam katil ya da maktul olarak haberlerde olurdum. Biraz sağduyu,
    biraz empati, sabır lütfen. Bu kadar sığır fazla dünyaya.
    Sabır,empati var ama bir gün birinden okkalı dayak yiyeceğim ya da yaralanacağım.

Cahillik Dönemi

daha 1 saat önce bir kaç arkadaşımın yanında durup muahbbbet ederken başka tanıdık bir arkadaş geldi hiç yoktan sudan sebeple birbirimize girdik. üstelik haksız olduğu halde zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalıştı. çok asabım bozuldu gereken tepkiyi gösteremedim nedense keşke bir iki tane vurup ağzını burnunu yamultsaydım o şerefsizin....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Cahillik Dönemi

[QUOTE=dreamer8;190763][COLOR="#0000FF"][B]

başkanım güzel söylüyon ama hep ezilen alttan niye hep biz oluyoruz ????

Karar Dönemi

Hayat böyle yaşanmaz bence asıl esas alınması gereken altta kalma üste çıkma meselesi olmamalı, tabikide hak aranması gerekiyor fakat doğru yollardan. Kur'an'ı kerim'de kötülüğü iyilikle savın diyor. Bilginize..

dreamer8
    Guest

Valla dayak yeme riskini hepimiz, her an taşıyoruz bu zamanda. Nereden ne geleceği hiç belli olmaz. tutup da paranoyak olmaya da gerek yok.....Bu arada dert babası başkanım, mecbur alttan alacağız. Cahille cahil olursak erken biter hayatımız. Cezaevine ya da hastaneye düşeriz. Hakkını aramaktan vazgeçmek gerekiyor pek çok zaman. Çünkü kimsenin hakka hukuka inandığı yok artık.

Cahillik Dönemi

böyle hayat mı olur beee batsın bu dünyaa o zaman lanet olsun bee memleketin çivisi çıkmış bana yapılan haksızlıklar ve zulümleri asla unutmayacam gün gelecek bende intikamımı en acı şekilde alacam o şerefsizlerden..!!!!!

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesele ciddi olmadığı müddetçe susmak , karşındakine cevap vermemek en iyisidir. Cevap verince de daha da saldırganlaşabiliyor . Bir de kendin cevap veremedim , ağzının payını veremedim diye sinirleri yıpratmamak gerekir. Çoğumuz yapıyoruz ama bazı zamanlar böylesi daha doğru.

Şiddet eğilimine gelirsek hoşgörü kalmadı ki örneğin bu forumda birkaç söz üzerine birbirini dövmek isteyenler var. Toplumumuzda bu şiddet eğilimi gelecek nesillere ciddi olarak yansıyor. Gelecek iyiye gitmiyor böyle de. O değil şiddet psikolojisinin yaşandığı yerde şiddete karşı hatta karıncayı incitmeyecek kadar naif birinin de psikolojisini buna sürükleyebiliyor. Bir nevi adaptasyon gerçekleşiyor. Bunlardan uzak birinin de kendini iyi koruması lazım.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla dayak yeme riskini hepimiz, her an taşıyoruz bu zamanda. Nereden ne geleceği hiç belli olmaz. tutup da paranoyak olmaya da gerek yok.....Bu arada dert babası başkanım, mecbur alttan alacağız. Cahille cahil olursak erken biter hayatımız. Cezaevine ya da hastaneye düşeriz. Hakkını aramaktan vazgeçmek gerekiyor pek çok zaman. Çünkü kimsenin hakka hukuka inandığı yok artık.
    Cahille cahil olmayınca ezik muamelesi görüyoruz bu sefer daha çok kişi tepemize çıkıyor.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı carlostevez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben açıkçası şiddet içeren oyun ve filmlerin buna sebep olduğunu düşünmüyorum. Zamanında herkes şiddet içeren içeriklere mağruz kaldı ben de kaldım ama hayatımda hiç kavga etmedim. Şahsi düşüncem şiddet eğiliminin ebeveynlerin ilgisizliğindrn kaynaklandığı yönünde çünkü anne-baba çocuğunu sokağa salıyor ama kimlerle takıldığını ne yaptığını bilmiyor veya bilmek istemiyor. Mahallemde çok var mesela çocuk işe yaramaz hımbılları görüyor onlar gibi olmak istiyor ve oluyor ne yazık ki...
    İstisnalar kaideyi bozmaz ,çocuk daha çok kuçuk yaşlarda şiddetle karşı karşıya kalınca zamanla bunu dogal bir olay olarak goruyor ve gerçek hayatı da bu şekilde kabulleniyor ya da ornek model olarak kafasına kaydediyor .

Sokaktaki olaya gelince oda ,çocuklarda en buyuk sorun olan kendini ispatlama konusunda çok buyuk rol oynuyor .O yuzden her ikisine de dikkat etmekte yarar var .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Sayfa 2/2 İlkİlk 12