Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Toplumun Genelinde Olan Şiddet Eğilimi

Karar Dönemi

Standart Toplumun Genelinde Olan Şiddet Eğilimi

Merhabalar, yaşamımızda bir çok kez şiddete tanık oluyoruz veya maruz bırakılıyoruz. Ne zaman haber izlesek boş sebeplerden dolayı cinayetler,adam yaralamalar vs. karşılaşıyoruz. İşin kötüsü ben de bu tür insanların çoğunlukta olduğu yerde yaşıyorum. Çakıyla gezmeler,kavga çıkartma çabaları,laf atmalar ve art niyetli bakışlar... Ben şiddeti sevmeyen sorunları konuşarak çözmeden yana biriyim. Fiziksel olarak güçlü değilim ama olsam da fark etmez kavgayı sevmiyorum. Kavga etsem beni yaralayabilirler hatta kasten veya istemeyerek öldürebilirler belki ben karşılık versem benim için de aynı şeyler geçerli. Artık bu insanların sataşmalarını alttan almaktan da sıkıldım ne yapmam gerekiyor ? Oturduğum mahalleden defolup gitmek istiyorum hatta bazen ülkeden gitmek istiyorum çünkü insanlar son yıllarda hayli garip oldular. Siz bu tür şeylere maruz kalınca ne yapıyorsunuz ?

Karar Dönemi

Bende bu durumlara maruz kaldım. İlk başta mecbur olduklarım haricinde iletişimimi kestim. Daha sağlıklı arkadaşlar beni iyiye güzele götürecek insanlarla tanışmaya çalıştım ve beni çok iyi etkiledi. İnsanlığı tekrar hatırladım diyebilirim. Ayrıca bu tip insanlardan biri Babam vede babam bana bağırdısı halde artık hiç bir şekilde karşılık vermiyorum. Ve muhteşem derecede vicdanım rahat.sizede tavsiye ederim. Mümkünse çevresini değiştirin eğitimli ahlaklı dini durumumuzu bilmiyorum ama dini ortamlarda bulunabilirsiniz. Inanın ki dünyada bir tek böyle insanlar yok. Hakikaten iyi olmak için faydalı şeyler yapmak için çırpınan niçe insan tanıdım.umarım yazdıklarımın Size bir katkısı olur.

Karar Dönemi

Alıntı aris1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu durumlara maruz kaldım. İlk başta mecbur olduklarım haricinde iletişimimi kestim. Daha sağlıklı arkadaşlar beni iyiye güzele götürecek insanlarla tanışmaya çalıştım ve beni çok iyi etkiledi. İnsanlığı tekrar hatırladım diyebilirim. Ayrıca bu tip insanlardan biri Babam vede babam bana bağırdısı halde artık hiç bir şekilde karşılık vermiyorum. Ve muhteşem derecede vicdanım rahat.sizede tavsiye ederim. Mümkünse çevresini değiştirin eğitimli ahlaklı dini durumumuzu bilmiyorum ama dini ortamlarda bulunabilirsiniz. Inanın ki dünyada bir tek böyle insanlar yok. Hakikaten iyi olmak için faydalı şeyler yapmak için çırpınan niçe insan tanıdım.umarım yazdıklarımın Size bir katkısı olur.
    İyi insanlar elbette var ama kavga çıkarmak isteyene art niyetli insanlardan kaçış yok her yerde karşımıza çıkıyorlar bunlarla baş etmek için dövüşçü falan olmak gerekiyor gerçi o da fayda etmiyor çakıları ve arkadaşları varken ne yapabilirsin ki ? İlk mesajımda belirttiğim gibi bunları kavga sırasında yanlışlıkla öldürsen adam yerine koyarlar ceza alırsın.

Karar Dönemi

Mesela siz bir bey olarak kavgacı insanlar hakkında doğal olarak şikayette bulunuyorsunuz.ben bir bayan olarak taciz eden tecavüze yatkın insanların yaptıklarını haberlerde izliyorum. Benimde bu konuda endişelerin vardı. Ve bir okb hastasıyım. Aslına bakacak olursak bu tarz insanların her yerde olması bizim yaşantımızı etkilenmemeli. Yapılacak Şeyler abartıya kaçmadan temkinli olmak benim yaptığım birsey var dua etmek. Çünkü kavga veya tecavüz günlük hayatta bunun gibi birçok kötü ihtimallerde var ya kaza olursa insanlar trafik kurallarına uymuyor, yada evimiz birinci katta hırsızlık olayları çok oluyor diye evde tutmayabiliriz.yola da çıkmaya biliriz. O zaman bu durumu bir düşünmek lazım yani ortalıkta mikrop var ama ben bu mikropları yok edemem ama antibiyotigimi alırım mantığı olmalı.

Karar Dönemi

Gerçekten bu ülkeden gitmek istiyorum bazen insanlar çok değişmiş umursamaz ve bencil olmuşlar.

Karar Dönemi

maalesef toplum olarak daha kotuye gidiyoruz

Karar Dönemi

ama böyle düşündüğümüz sürece iyi birşey yapma isteğinide kaybetmiş olmuyormuyuz? üniversitede bir arkadaşım vardı böyle kötü bir dünyaya çocuk getirmek istemiyorum dedi bende nerden biliyorsun çocuğunun böyle bu dünyayı iyi hale getirmeyeceğini demiştim.

dreamer8
    Guest

Şiddet psikolojisi. İnsanlar yeterince dolu ve gergin oldukları için tahammülleri de o ölçüde azalmış durumda. Ayrıca kavgayı, şiddeti, gerginlik anında geri manevra yapmamayı gurur sayan beyinsizler yüzünden de oluyor bunlar. Biraz sağduyu lütfen. Ben şahsen gergin biriyim fakat akşama kadar bir sürü sığırın öfkesine alet olmamak için kendimi kontrol ediyorum. eğer ben de onlarla aynı tavrı takınsam inanın bu akşam katil ya da maktul olarak haberlerde olurdum. Biraz sağduyu,
    biraz empati, sabır lütfen. Bu kadar sığır fazla dünyaya.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şiddet egiliminin bu kadar çok artmasının en buyuk sebebi ,çocukların daha ilk yıllardan itibaren sistemli olarak şiddete yonlendirilmeleri .Çocuk daha bir yaşındayken tv lerle pc cep telefonuyla tanışıyor .

Bir çok ebeveyn sözde çocugu oyalamak (başından savma bahanesiyle )amacıyla ya tv de çocuk kanalını ,yada pc veya cep te oyunları açıyor .Hemen hepsi de şiddet içeriyor ,dolayısıyla çocuk sistemli bir şekilde şiddete alışıyor .

Sevgi ,saygı ,hoşgoru gibi ahlaki degerlerden uzaklaşıyor ,bir de buna gerek aile uyeleri gerekse ,çevre de uygulamalı olarak katkıda bulununca şiddet kolayca yayılıyor .Öyle bir duruma geliyor ki şiddet dogallaşıyor .Tam tersi hareket edenlerse dışlanmaya başlıyor .

Yapmamız gereken ilk şey şiddet içeren programları protesto etmek ,izlememek izlettirmemek .Bu elbette kolay olmayacaktır ama bu yonde toplumsal baskı oluşturulabildigi zaman mutlaka goz onune alınacaktır .

Aksi takdirde ileride çok vahim olaylarla karşılaşmamız kesin .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şiddet egiliminin bu kadar çok artmasının en buyuk sebebi ,çocukların daha ilk yıllardan itibaren sistemli olarak şiddete yonlendirilmeleri .Çocuk daha bir yaşındayken tv lerle pc cep telefonuyla tanışıyor .

Bir çok ebeveyn sözde çocugu oyalamak (başından savma bahanesiyle )amacıyla ya tv de çocuk kanalını ,yada pc veya cep te oyunları açıyor .Hemen hepsi de şiddet içeriyor ,dolayısıyla çocuk sistemli bir şekilde şiddete alışıyor .

Sevgi ,saygı ,hoşgoru gibi ahlaki degerlerden uzaklaşıyor ,bir de buna gerek aile uyeleri gerekse ,çevre de uygulamalı olarak katkıda bulununca şiddet kolayca yayılıyor .Öyle bir duruma geliyor ki şiddet dogallaşıyor .Tam tersi hareket edenlerse dışlanmaya başlıyor .

Yapmamız gereken ilk şey şiddet içeren programları protesto etmek ,izlememek izlettirmemek .Bu elbette kolay olmayacaktır ama bu yonde toplumsal baskı oluşturulabildigi zaman mutlaka goz onune alınacaktır .

Aksi takdirde ileride çok vahim olaylarla karşılaşmamız kesin .
    Ben açıkçası şiddet içeren oyun ve filmlerin buna sebep olduğunu düşünmüyorum. Zamanında herkes şiddet içeren içeriklere mağruz kaldı ben de kaldım ama hayatımda hiç kavga etmedim. Şahsi düşüncem şiddet eğiliminin ebeveynlerin ilgisizliğindrn kaynaklandığı yönünde çünkü anne-baba çocuğunu sokağa salıyor ama kimlerle takıldığını ne yaptığını bilmiyor veya bilmek istemiyor. Mahallemde çok var mesela çocuk işe yaramaz hımbılları görüyor onlar gibi olmak istiyor ve oluyor ne yazık ki...

Sayfa 1/2 12 SonSon