7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Sorunum ne anlayamıyorum, lütfen yardım edin

Karar Dönemi

Unhappy Sorunum ne anlayamıyorum, lütfen yardım edin

Merhaba, 21 yaşında üniversite öğrencisiyim Tekirdağda okuyorum, bu sene bazı nedenlerden dolayı okulu dondurmak durumunda kaldım. Bundan yaklaşık 3 ay önce evde durduk yere panik atak krizi geçirdim ve ondan sonra olanlar oldu, son 3 ay nasıl geçti farkında bile değilim. Saçma sapan şeyler düşünüp, saçma sapan şeyler yaşadım. Onlar bir şekilde geride kaldı ama şu anki durumum beni endişelendiriyor. Aklımda sadece "ölüm" var. Dışarıda, televizyonda insanlrı gördükçe "bu insanlar zaten ölmeyecek mi, bu neyin telaşı, neyin savaşı" gibi bi' düşünce aklımı sürekli meşgul ediyo. Beni daha da sinir eden şey kafamın içi hep bulanık. Gülmek istesem içten gülemiyorum, sinirlenmek istesem sinirlenemiyorum. Ne yediğim yemekten, ne içtiğim sigaradan tat alabiliyorum, ne yapacağım hiç bilmiyorum

Banned

bir travma ya da yoğun stres üzüntü geçirdiysen onun şoku yaşıyor olabilirsin. doktora görünürsen iyi olur.

dreamer8
    Guest

Aslında canını sıkan kısmını çıkarırsak çok da güzel bir noktadasın. Gerçekten ben de kendime o soruyu çok sordum ve herkesin de sorması taraftarıyım. bu insanlar ölmeyecek mi? Neyin telaşı, neyin kavgası, neyin savaşı içindeler?
    Bu ne hırs? Kocaman ve yaramaz birer çocuk gibiler. Biraz tevazu, tevekkül, hoşgörü, olgunluk, ağırlık lütfen. Alın sizin olsun, başınıza çalın o bitiremediğiniz dünyanızı diyesin geliyor.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle aramıza hoş geldin .

Hayatı kafana fazla takmamaya çalış .Ne yaparsan yap yaşamak zorundasın bunun içinde oncelikle bir duzen kurman lazım okulunu bitirmen iş sahibi olman gerekiyor ,bir çok genç gibi bunlar sana da zor gelebilir ama yılmaman lazım ,hayatın bir denge içinde oldugunu zorluk karşısında kolaylıgın oldugunu asla unutma ve hemen pes etme .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Hoşbuldum, bugün biraz daha iyi hissediyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederiim. Herkese sağlıklı,huzurlu ve mutlu bi' ömür diliyorum.

Karar Dönemi

Bu zamana kadar bilinçaltına ittiğin şeyler panik atak ile gün yüzüne çıkmış. Aslında yaşaman gerekeni yaşıyorsun. Yani tedavi etmen gereken düşüncelerin var ve hayat sana bunları gösteriyor. Destek almanı öneririm. iyi bir terapi ile fazla ilerlemeden atlatırsın

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba ve hoş geldin .

Şu an hayat sana anlamsız geliyor olabilir .Yaşının da itibariyle böyle düşünüyorsun . Bir süreçten geçiyorsun . Ne olursa olsun hayatına devam etmelisin . Evet,ölüm var .Çok güzel düşünüyorsun ama bu hayatın içinde sen de varsın . O yüzden hayatı fazla önemsemeden tadarak , öğrenerek ,görerek yaşamalısın. Hayatında iyi şeyler de olacak .O anlar geldiği zaman kuşlar gibi uçacaksın. Senin için belki zordur ama senin için güzel günler olacak .Ümidini kesme . Güçlü durmaya çalış . Bir sürü insan var , değişik sorunlarla uğraşıyor . Birçoğu hayatta mı , evet hayatta . Sen de kendini soyutlama .Böyle yaparsan işler senin açından daha da zor olur. Sağlıcakla kal.